Spowodowała wypadek, mając prawie dwa promile alkoholu we krwi. Zginęło jej trzyletnie dziecko, usłyszała zarzuty

Autor:
mjz
/ prpb
Źródło:
PAP
Przedstawiciel PSP o okolicznościach wypadku, w którym zginęło 3,5-letnie dziecko (06.02.2023)
Przedstawiciel PSP o okolicznościach wypadku, w którym zginęło 3,5-letnie dziecko (06.02.2023)
TVN24
TVN24Przedstawiciel PSP o okolicznościach wypadku, w którym zginęło 3,5-letnie dziecko

Prokuratura Rejonowa w Bielsku Podlaskim poinformowała, że matka 3,5-letniego dziecka, które zginęło w wypadku na początku lutego, usłyszała zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Z ustaleń wynika, że kobieta kierowała, będąc pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło 1 lutego na drodze krajowej nr 19 między Bielskiem Podlaskim a Siemiatyczami w okolicach miejscowości Dziecinne (Podlaskie). Zderzyły się tam trzy auta, w wyniku wypadku zginęło podróżujące z matką 3,5-letnie dziecko.

Zderzyły się trzy auta. Nie żyje trzyletnie dziecko, dwie osoby są ranne

Ze wstępnych informacji wynikało, że kierująca samochodem marki Lexus z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie jej auto zderzyło się z citroenem, a potem jeszcze z chryslerem. Jeden z tych samochodów był dostawczy, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, by uwolnić zakleszczonego w środku kierowcę.

Kobieta miała prawie dwa promile alkoholu

Jak poinformował w poniedziałek po południu szef Prokuratury Rejonowej w Bielsku Podlaskim prokurator Adam Naumczuk, z ustaleń wynika, że kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu, najpierw uderzyła w bok citroena, a następnie czołowo zderzyła się z chryslerem.

- Kobiecie postawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym - poinformował Naumczuk. Powiedział, że kobieta kierowała autem pod wpływem alkoholu, w wydychanym powietrzu miała blisko dwa promile alkoholu. Dodał, że podejrzana przyznała się do czynu, także do wypicia alkoholu przed jazdą autem.

Prokurator powiedział, że sprawą otwartą pozostaje zarzut dotyczący stanu zdrowia kierowcy, z którym czołowo zderzyła się kobieta. Dodał, że na razie są to obrażenia ciała powyżej siedmiu dni przebywania w szpitalu, z tym że - jak mówił - może się przerodzić w zarzut ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. - Trzeba poczekać na proces leczenia tego mężczyzny - dodał.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KW PSP Białystok

Pozostałe wiadomości