TVN24 | Polska

Piotr Bratkowski nie żyje. Poeta, publicysta i krytyk literacki miał 66 lat

TVN24 | Polska

Autor:
mjz
Źródło:
TVN24
TVN24Piotr Bratkowski miał 66 lat (wideo archiwalne)

Piotr Bratkowski, poeta, krytyk literacki i publicysta, zmarł w wieku 66 lat. Debiutował w prasie literackiej w 1975 roku. Pracował w "Gazecie Wyborczej", "Rzeczpospolitej", a przez ostatnie kilkanaście lat w "Newsweek Polska". Miał 66 lat.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Dzisiaj rano odszedł od nas ukochany mąż, tata, dziadek i teść Piotr Bratkowski. Twoja dobroć, mądrość, uczciwość oraz niemierzalna inteligencja i błyskotliwość zostaną na zawsze w naszych sercach i głowach. Potrzebujemy czasu i spokoju, żeby poradzić sobie z tą stratą. Z góry dziękujemy za każdą ciepłą myśl i dobre słowo. Prosimy o niedzwonienie z kondolencjami. Będziemy informować o sprawach związanych z pogrzebem" - napisała w mediach społecznościowych jego najbliższa rodzina .

Piotr Bratkowski nie żyje

Piotr Bratkowski urodził się w Warszawie w 1955 roku. Był synem Jana Bratkowskiego, aktora, oraz Anny z domu Karczewskiej. Był pisarzem, poetą, krytykiem literackim, publicystą, jurorem Literackiej Nagrody Nike. Debiutował w prasie literackiej w 1975 roku. Opublikował kilka książek, był laureatem Nagrody Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego. W 2010 roku został nagrodzony Pikowym Laurem - nagrodą za najlepsze prasowe publikacje na temat książek. Pisał najczęściej o popkulturze i książkach.

- Z wielkim smutkiem informuję, ze dziś rano zmarł po długiej chorobie nasz redakcyjny przyjaciel Piotr Bratkowski. Piotruś był dobrym duchem Newsweeka, wybitnym autorem, pisarzem i humanistą. Kimś, bez kogo trudno sobie wyobrazić i pismo i redakcję. RIP Piotrusiu - napisał na Twitterze Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka".

Piotr BratkowskiAndrzej Rybczyński/PAP

Autor:mjz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Andrzej Rybczyński/PAP

Pozostałe wiadomości