Pierwsze ofiary wypadku autokaru na Węgrzech zidentyfikowane

Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech
Kubas-Hul: zidentyfikowano sześć ofiar wypadku na Węgrzech
Źródło wideo: TVN24
Źródło zdj. gł.: PAP/EPA/ZOLTAN MATHE
Dodaj do preferowanych źródeł w Google
Sześć ofiar śmiertelnych wypadku autokaru na Węgrzech zostało zidentyfikowanych - przekazała wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul. Władze wciąż czekają na oficjalne potwierdzenie w sprawie sześciu kolejnych osób, które zginęły.

- Wpłynęło pierwszych sześć protokołów z konsulatu, z ambasady od pani konsul, potwierdzających zgony sześciu naszych mieszkańców - przekazała wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul. Dodała, że przygotowywane są zespoły, które mają poinformować o tym rodziny.

Wojewoda dodała, że "trwa nadal identyfikacja sześciu kolejnych osób". - Być może dzisiaj jeszcze w nocy będą spływały oficjalnie informacje do nas i będziemy pozostawali w kontaktach z rodzinami - zapowiedziała.

Przekazała, że w zespołach, które mają poinformować rodziny o śmierci ich bliskich, będą psychologowie "po to, żeby udzielić rodzinom wsparcia".

Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech

W nocy z soboty na niedzielę na autostradzie M3 w okolicy miejscowości Mezokeresztes we wschodniej części Węgier doszło do wypadku autokaru z polskimi turystami. Zginęło 12 osób, dziesięć jest w stanie bardzo ciężkim i przebywa w szpitalach na Węgrzech. Pozostałe 37 osób odniosło lekkie obrażenia. Pasażerowie byli głównie z Podkarpacia. Wracali do kraju z pielgrzymki z Bośni i Hercegowiny.

Źródło: TVN24
Czytaj także: