Zagrali dla Oli. Dziesięć goli w meczu Hokejowej Drużyny TVN24 z artystami

Autor:
kgo,js,lukl//am
Źródło:
TVN24
Mecz charytatywny Hokejowej Drużyny TVN24 i Reprezentacji Artystów Polskich. Trzy szczytne cele
Mecz charytatywny Hokejowej Drużyny TVN24 i Reprezentacji Artystów Polskich. Trzy szczytne celeTVN24
wideo 2/7
TVN24Mecz charytatywny Hokejowej Drużyny TVN24 i Reprezentacji Artystów Polskich. Trzy szczytne cele

W sobotę Hokejowa Drużyna TVN24 i Przyjaciół naszej stacji zagrała w Sosnowcu z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich na rzecz walczącej z rakiem Aleksandry Wierzbickiej, byłej producentki TVN24 i hokeistki naszej drużyny oraz na leczenie trzyletniego Adasia Lisa z Sosnowca. Artyści zwyciężyli 7:3.

"Wszystkie kije na lód! Gramy dla Oli! Celem jest pomóc naszej hokejowej koleżance Aleksandrze Wierzbickiej, która każdego dnia dzielnie walczy o swoje zdrowie! Zagraj razem z Nami i pomóż Oli wygrać!" - napisali na swoim facebookowym profilu członkowie Hokejowej Drużyny TVN24 i Przyjaciele.

W drużynie TVN24 i Przyjaciół w sobotę zagrali dziennikarze naszej stacji, m.in. Arleta Zalewska, Jarosław Jabrzyk, Robert Kantereit i Seweryn Grygiel. W Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich wystąpili z kolei m.in. były hokeista Mariusz Czerkawski, aktor Bogdan Kalus, dziennikarz Darek Maciborek czy aktorka Julia Wróblewska. Mecz był inauguracją nowego Stadionu Zimowego w sosnowieckim ArcelorMittal Parku. Lepsi okazali się ci drudzy, zwyciężając 7:3.

- Był to ciężki przeciwnik. Nie za moją sprawą, a całej drużyny, która była wyśmienita i groźna. Pierwszą i trzecią tercję grali niesamowicie. Zakończyliśmy to po męsku, rywal stawiał trudne warunki, po drugiej tercji był remis, tak więc mecz był zacięty do samego końca - ocenił ekipę TVN i całe spotkanie czołowy polski hokeista Aron Chmielewski.

Charytatywny mecz hokeja na lodzie, artyści górą
Charytatywny mecz hokeja na lodzie, artyści górąTVN24

- Fantastycznie było patrzeć na naszą rywalizację, bo emocje były do końca na lodowisku, w szatniach, tam zmiana taktyki, ustawień. To jest fantastyczne, że poza tym, że impreza jest charytatywna, to jest dobre sportowe widowisko - podkreśliła Arleta Zalewska, dziennikarka "Faktów" TVN.

"Możemy robić to, co kochamy i pomóc naszej byłej hokeistce"

- To są niebywałe emocje, że możemy robić to, co kochamy, czyli grać w hokeja i pomóc naszej byłej hokeistce, wspaniałej przyjaciółce. Niestety po tym, jak wygrała z rakiem w 2018 roku, teraz w styczniu 2023 choroba do niej wróciła - mówiła w sobotę w TVN24 Zalewska, kapitan naszej hokejowej drużyny.

- To jest ten przypadek, kiedy myślisz, że już jesteś na tej drodze do normalnego życia, a choroba wraca. Tym bardziej chcemy jej w tym pomóc - dodała.

Arleta Zalewska i Bogdan Kalus o charytatywnym meczu hokejowym
Arleta Zalewska i Bogdan Kalus o charytatywnym meczu hokejowymTVN24

"Gramy dla Aleksandry Wierzbickiej"

Bilety można było kupić na stronie Zagłębia. Całkowity dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na leczenie trzyletniego Adasia Lisa z Sosnowca. Jak poinformowano w opisie zbiórki założonej na platformie SiePomaga.pl, chłopiec urodził się w 27. tygodniu ciąży jako skrajny wcześniak, z wrodzonymi wadami obu rąk. Zdiagnozowano u niego także utrudniającą rehabilitację padaczkę wraz z jej skutkami, w tym oczopląsem. Ze względu na swoje schorzenia Adaś wymaga częstych badań i wizyt kontrolnych u specjalistów. Teraz jego rodzice zbierają pieniądze na policyzację, czyli skomplikowaną operację polegającą na przeniesieniu palca w miejsce nieistniejącego kciuka. 

W przerwie sobotniego meczu odbyła się licytacja na rzecz Aleksandry Wierzbickiej. Wydarzenie ma również promować zbiórkę założoną przez byłą producentkę TVN24. Tu znajdziecie Państwo LINK DO ZBIÓRKI.

"W 2018 roku przeszłam dwie operacje mastektomii i rekonstrukcji piersi oraz wielomiesięczną rekonwalescencję. Udało mi się wrócić do sił, pełni życia prywatnego i zawodowego. Mimo trudnych doświadczeń, traumy psychicznej i fizycznej, znalazłam odwagę, by spełnić swoje marzenia o aktorstwie i o artystycznych występach przed kamerą. Dzisiaj jednak tkwię w zawieszeniu, po tym, jak w styczniu 2023 roku wykryto u mnie przerzut nowotworu piersi do węzła chłonnego i kości. Cała moja uwaga kieruje się teraz w stronę odzyskania zdrowia i sił" - czytamy w opisie zbiórki.

ZOBACZ TEŻ: CHARYTATYWNY MECZ SIATKARZY Z PARLAMENTARZYSTAMI

Autor:kgo,js,lukl//am

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości