TVN24 | Polska

Marszałek Senatu będzie miał test na koronawirusa. Do tego czasu jest w samoizolacji

TVN24 | Polska

Autor:
js/kg
Źródło:
PAP
Zgorzelski zakażony koronawirusem.  "W czwartek wieczorem jakoś było mi zimno"
Zgorzelski zakażony koronawirusem. "W czwartek wieczorem jakoś było mi zimno"TVN24
wideo 2/25
TVN24Zgorzelski zakażony koronawirusem. "W czwartek wieczorem jakoś było mi zimno"

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki będzie miał w piątek przeprowadzony test na obecność koronawirusa. Wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon poinformowała, że do tego czasu jest w samoizolacji. Dodała, że Grodzki nie ma żadnych objawów COVID-19 i czuje się dobrze.

Decyzja o samoizolacji Grodzkiego została podjęta w związku z czwartkowym spotkaniem, którego gospodarzem był marszałek Senatu, a w którym uczestniczył także wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz15). W poniedziałek polityk PSL poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

Centrum Informacyjne Senatu informowało wcześniej, że Grodzki będzie miał przeprowadzony test w środę.

"Nie ma żadnych objawów, czuje się dobrze"

- Marszałek Senatu dostał informację z sanepidu, że będzie testowany w piątek rano. Sanepid wziął pod uwagę takie czynniki jak odległość, jaka dzieliła pana marszałka od pana Zgorzelskiego, do tego marszałek Grodzki nie ma żadnych objawów, czuje się dobrze. Decyzja sanepidu jest więc taka, by przetestować go w piątek rano, do tego czasu marszałek jest w samoizolacji i pracuje zdalnie - poinformowała w środę Godzwon.

Piotr Zgorzelski, u którego zdiagnozowano koronawirusa, w czwartek 1 października wraz z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz wicemarszałkiem Senatu Michałem Kamińskim brał udział w spotkaniu większości senackiej u marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego dotyczącym noweli ustawy o ochronie zwierząt.

Wzięli w nim także udział między innymi posłowie Borys Budka, Marcin Kierwiński, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i senator Marcin Bosacki z Koalicji Obywatelskiej, posłowie Lewicy Włodzimierz Czarzasty i Krzysztof Gawkowski oraz wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, a także Krzysztof Kwiatkowski z koła senatorów niezależnych.

Autor:js/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości