Polska

Mariusz Kamiński znów w PiS

Polska


Mariusz Kamiński, były szef CBA, wrócił do Prawa i Sprawiedliwości - poinformował portal tvn24.pl poseł Adam Lipiński, członek Rady Politycznej partii. - To było oczywiste - zaznaczył. Wcześniej o sprawie, powołując się na źródła zbliżone do kierownictwa PiS, poinformowała PAP. Kamiński zrezygnował z zasiadania w partii po tym, jak objął funkcję szefa CBA w 2006 roku.

Według informatorów agencji, o przyjęciu Kamińskiego do partii w styczniu zdecydował Komitet Polityczny. Kamiński ma wejść do ścisłego kierownictwa partii już w sobotę - podczas posiedzenia Rady Politycznej.

Apolityczny szef CBA

Po powołaniu CBA w czerwcu 2006 r. Kamiński - który wcześniej był pełnomocnikiem ds. organizacji biura - objął na początku sierpnia 2006 roku stanowisko jego szefa. Jednocześnie zrezygnował z członkostwa w PiS, bo ustawa o CBA nakazuje apolityczność.

Premier Donald Tusk odwołał Kamińskiego z pełnionej funkcji 13 października 2009 r. Zarzucił mu m.in., że w kontekście tzw. afery hazardowej wykorzystał biuro do celów politycznych oraz posługiwał się insynuacją i kłamstwem. Obowiązki szefa CBA premier powierzył ówczesnemu szefowi Centralnego Biura Śledczego Pawłowi Wojtunikowi.

Źródło: tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości