Małe złodziejki okradły WOŚP

 
"Wolontariuszki" okradły WOŚP
Ponad 500 złotych ukradło z puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sześć warszawskich wolontariuszek akcji. Dziewczynki miały zaledwie 12-13 lat.

Policjanci z Ochoty zwalczający przestępczość wśród nieletnich, zostali powiadomieni przez dyrekcję jednej ze szkół o kradzieży pieniędzy z puszek WOŚP. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kradzieży dokonało sześć kwestujących dziewczynek, które w czasie zbierania pieniędzy wyjmowały z puszek pieniądze.

Nieletnie w rozmowie z funkcjonariuszami przyznały się, że wyjęły ze swoich puszek ponad 500 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy. Wkrótce sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

Źródło: PAP

Czytaj także: