W lesie odnaleziono rozbity śmigłowiec. Pilot nie żyje

Autor:
mjz/kg
Źródło:
TVN24
W pobliżu miejscowości Leśna Jania odnaleziono rozbity śmigłowiec
W pobliżu miejscowości Leśna Jania odnaleziono rozbity śmigłowiecTVN24
wideo 2/2
TVN24W pobliżu miejscowości Leśna Jania odnaleziono rozbity śmigłowiec

Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim przekazała, że w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Leśna Jania (woj. pomorskie) odnaleziono rozbity śmigłowiec. Wewnątrz znajdowały się zwłoki pilota. Wcześniej policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 51-letniego mieszkańca gminy Smętowo Graniczne, a śledczy ustalili, że odleciał prywatnym śmigłowcem w nieznanym kierunku.

Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim przekazała, że kilka minut przed godziną 19 policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 51-letniego mieszkańca gminy Smętowo Graniczne.

Jak ustalili śledczy, zaginiony mężczyzna około godziny 13 wystartował z terenu prywatnego zielono-czarnym śmigłowcem marki Robinson R22 i odleciał w nieznanym kierunku.

Wypadek śmigłowca w pow. starogardzkimTVN24

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów z pobliskich posterunków oraz Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, którzy byli wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku i prowadzili poszukiwania w terenie. W rejon poszukiwań Polska Agencja Żeglugi Powietrznej skierowała śmigłowiec SAR. O zaginięciu mężczyzny policjanci poinformowali również jednostki ościenne - relacjonuje komenda ze Starogardu Gdańskiego.

Po godzinie 21 służby otrzymały informację o odnalezieniu rozbitego helikoptera w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Leśna Jania. Wewnątrz znajdowały się zwłoki pilota. Bliższe okoliczności tego zdarzenia będzie wyjaśniała Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych - dodają policjanci.

Rozbity helikopter został odnaleziony w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Leśna JaniaGoogle Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości