Pobił metalową pałką dwóch chłopców, jeden zmarł. 42-latek usłyszał zarzuty

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
pqv/kab/wini
Źródło:
TVN24, PAP
Mężczyzna pobił dwoje dzieci, jedno z nich zmarło. Relacja reportera TVN24 TVN24
wideo 2/8
TVN24Mężczyzna pobił dwoje dzieci, jedno z nich zmarło. Relacja reportera TVN24

Zarzuty zabójstwa, usiłowania zabójstwa, spowodowania obrażeń ciała, a także znęcania się nad zwierzętami usłyszał 42-latek, który zaatakował swoją byłą partnerkę, ich 13-letniego syna oraz 10-letniego chłopca, który zmarł w wyniku tej napaści. 13-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala, został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Mężczyzna zabił także psa.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w domu byłej partnerki 42-latka w gminie Kozłów (powiat miechowski). Mężczyznę do domu wpuścił nastoletni syn pary. Był tam także młodszy chłopiec z sąsiedztwa. - Mężczyzna metalową pałką uderzał 10-latka i swojego 13-letniego syna - relacjonował w niedzielę rano Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

W tym domu w miejscowości Kozłów doszło do tragedii PAP/Art Service 2

Kiedy matka 13-latka weszła do domu, również została zaatakowana przez swojego byłego partnera. Ich syna w stanie ciężkim śmigłowcem przetransportowano do Krakowa. Kobieta również trafiła do szpitala. Nie udało się utrzymać przy życiu młodszego dziecka. Mimo akcji ratunkowej 10-latek zmarł.

"Dziecko zostało wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej"

Jak mówią lekarze, stan 13-latka jest ciężki. - Dziecko zostało wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej, czekamy, aż jego stan się trochę poprawi, aby chirurdzy szczękowi mogli przeprowadzić zabieg. Taki zabieg musi być przeprowadzony, na ten moment wiemy tylko o takich planach - przekazała Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, rzeczniczka prasowa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Jak dodała, na razie lekarze nie wypowiadają się na temat rokowań.

"Bardzo liczne obrażenia, między innymi twarzoczaszki"28.03 | W sobotę wieczorem w miejscowości Kozłów w powiecie miechowskim (województwo małopolskie) doszło do tragicznego zdarzenia. Nietrzeźwy mężczyzna z nieznanych przyczyn pobił swojego 13-letniego syna oraz jego 10-letniego kolegę. 10-latek zmarł mimo reanimacji, drugi chłopiec został zabrany przez śmigłowiec LPR do szpitala w Krakowie. Sprawca został zatrzymany przez policję.TVN24

Napastnik zabił także psa, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. W momencie zatrzymania próbował okaleczyć się nożem.

42-latek został zatrzymany, a następnie pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu i narkotyków.

Na miejsce tragedii wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe112małopolska.pl

W niedzielę po południu policja podała, że wstępne wyniki badania szpitalnego krwi 42-latka wskazały śladowe ilości alkoholu, a test śliny tak zwanym szybkim testem nie wykazał obecności narkotyków. Jednocześnie policjanci zaznaczają, że na najważniejsze wyniki badania laboratoryjnego krwi trzeba będzie jeszcze poczekać.

Zarzuty dla 42-latka, prokuratura przekazuje sprawę

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko, prokuratura w Miechowie postawiła napastnikowi zarzut zabójstwa 10-latka, usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich obrażeń u syna, usiłowania zabójstwa i spowodowania obrażeń u byłej partnerki. Dodatkowo zarzut znęcania się nad zwierzętami za zabicie psa.

Według Hnatki podejrzany przyznał się do wszystkich tych czynów. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Sprawa - ze względu na wagę zarzutów - została przekazana do Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Za tymi drzwiami doszło do tragediiPAP/Art Service 2

Niebieska karta

Jak informuje Gleń, w 2019 roku rodzina miała założoną niebieską kartę, a na początku marca tego roku kobieta złożyła na policji zawiadomienie, że były partner ją nęka i jej grozi. Dochodzenie w tej sprawie było w toku.

Autor:pqv/kab/wini

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Art Service 2