584 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Drugi najwyższy wynik od początku pandemii

TVN24 | Polska

Autor:
kb,ft/pm
Źródło:
tvn24.pl
584 nowe przypadki koronawirusa w PolsceTVN24
wideo 2/36
TVN24584 nowe przypadki koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 584 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz o śmierci kolejnych dziewięciu osób. Łącznie w Polsce od początku epidemii potwierdzono infekcję u 42 622 osób, spośród których 1664 zmarły.

Resort zdrowia przekazał w sobotę informację o 584 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Liczba nowych infekcji jest wyższa niż w piątek, kiedy odnotowano 458 przypadków. Od początku pandemii tylko raz zdarzyło się, żeby liczba infekcji odnotowanych jednego dnia w naszym kraju była wyższa - 8 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 599 zakażeniach.

W sobotę resort przekazał też informację o śmierci dziewięciu osób w wieku od 62 do 94 lat. "Większość osób miała choroby współistniejące" - dodano w komunikacie.

Ministerstwo poinformowało także o obecnych ogniskach koronawirusa. Na Śląsku są to kopalnie KWK Bielszowice, Chwałowice i PG Silesia. W Małopolsce: zakłady produkcyjne, zakład mięsny, dom opieki oraz podmiot handlowy.

Łącznie w Polsce od początku pandemii potwierdzono zakażenie u 42 622 osób, spośród których 1664 zmarły.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ile osób w szpitalach, ile wyzdrowiało?

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane w codziennym "raporcie o koronawirusie". Wynika z niego, że:

- 1594 "łóżka COVID-19" w szpitalach są zajęte, - 65 respiratorów jest wykorzystywanych, - 94 164 osoby są objęte kwarantanną, - 7 411 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym, - 32 419 osób wyzdrowiało.

Raport: Koronawirus - najważniejsze informacje >>>

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: w najbliższych dniach będzie dosyć dużo przypadków na Śląsku

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował w piątek w rozmowie z TVN24, że "mamy głównie dwa województwa, które rzutują na wynik całego kraju". - To jest Śląsk oczywiście i województwo małopolskie – powiedział. Z tych dwóch województw w piątek odnotowano 283 przypadki, w sobotę - 330.

Andrusiewicz: w najbliższych dniach będzie dosyć dużo przypadków na ŚląskuTVN24

Dodał, że "Śląsk w najbliższych dniach będzie dominował, będzie dość dużo przypadków". Jak mówił, są trzy spore ogniska w kopalniach Silesia, Bielszowice i Chwałowice.

Powiedział, że w Małopolsce jest więcej mniejszych ognisk. Dodał, że to głównie zakłady pracy.

CZYTAJ: Weselny muzyk z koronawirusem. 150 osób na kwarantannie >>>

Autor:kb,ft/pm

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: