Plan do początku wakacji. Minister zdrowia o tym, kiedy nowe decyzje w sprawie obostrzeń

Autor:
akw/kg
Źródło:
TVN24
Niedzielski: 2 czerwca informacja dotycząca luzowania obostrzeń do 26 czerwca
Niedzielski: 2 czerwca informacja dotycząca luzowania obostrzeń do 26 czerwcaTVN24
wideo 2/21
TVN24Niedzielski: 2 czerwca informacja dotycząca luzowania obostrzeń do 26 czerwca

W środę przedstawione zostaną dalsze decyzje dotyczące luzowania restrykcji epidemicznych. Plan będzie sięgał do początku wakacji, czyli do 26 czerwca. Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że rząd planuje tu "kosmetyczne zmiany". Podał także, kiedy ogłoszony zostanie plan znoszenia obostrzeń na dłuższą perspektywę.

Na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski pytany był o możliwe dalsze kroki dotyczące znoszenia obostrzeń. - Jeżeli chodzi o obostrzenia, to jutro na konferencji przedstawimy dalsze kroki luzujące. To będzie informacja, która będzie przekazana najpierw w perspektywie, co się będzie działo do 26 czerwca, czyli do początku wakacji - odpowiedział.

>> Zobacz relację z konferencji

Minister zdrowia dodał, że prawdopodobnie w poniedziałek razem z premierem Mateuszem Morawieckim przedstawią informację dotyczącą dłuższego planu luzowania obostrzeń, który będzie obejmował całe wakacje.

- Jeśli chodzi o najbliższy okres, to nie ma co się spodziewać dużego luzowania. W tej chwili poziom liberalizacji obostrzeń w Polsce, na tle Europy, jest bardzo wysoki - przekazał. - Myślimy o kosmetycznych zmianach - sprecyzował.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Majowe luzowanie obostrzeń

Harmonogram majowego luzowania obostrzeń został przedstawiony pod koniec kwietnia. Rozporządzenie w tej sprawie zostało opublikowane 6 maja, jednak jeszcze dwukrotnie było nowelizowane.

15 maja zniesiony został obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Od 21 maja otwarto kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury.

Od 28 maja restauratorzy mogą przyjmować gości wewnątrz swoich lokali, otwarte zostały także restauracje hotelowe. Tego dnia działalność wznowiły także kasyna, baseny i siłownie. Wszystko przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Od 4 czerwca na otwartym powietrzu będą mogły się odbywać między innymi koncerty na otwartym powietrzu i przy zasadach reżimu sanitarnego.

Autor:akw/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPRM

Pozostałe wiadomości