TVN24 | Polska

Wiceminister zdrowia: w poniedziałek 9512 nowych przypadków zakażeń koronawirusem

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/adso
Źródło:
PAP
Jędrychowski: absolutnie jestem przeciwny podejściu, jakie reprezentuje rząd polski
Jędrychowski: absolutnie jestem przeciwny podejściu, jakie reprezentuje rząd polski TVN24
wideo 2/2
TVN24Jędrychowski: absolutnie jestem przeciwny podejściu, jakie reprezentuje rząd polski

Mamy 9512 nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Stwierdził, że ten wynik "na pewno nie odzwierciedla sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju".

Kraska był gościem Polskiego Radia. - Mieliśmy cztery dni wolne od pracy, więc myślę, że ten dzisiejszy wynik poniżej 10 tysięcy na pewno nie odzwierciedla sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju – ocenił. - Jeżeli porównamy ten wynik do poprzedniego poniedziałku, to jest wzrost o 30 procent, czyli widzimy, że po tych czterech dniach wolnych przybywa zakażonych osób - powiedział Kraska w Polskim Radiu.

8 listopada Ministerstwo Zdrowia informowało o 7316 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kraska: obecnie wprowadzenie dodatkowych obostrzeń nie jest planowane

Kraska dodał, że także w szpitalach przybywa pacjentów zakażonych COVID-19. - Ostatniej doby przybyło 550 nowych osób. W tej chwili w polskich szpitalach przebywa 14 123 osób – to bardzo dużo – podkreślił wiceminister zdrowia.

Kraska przyznał, że osób, które chcą się zaszczepić trzecią dawką, przybywa. - Ale chciałbym, by było ich jeszcze więcej - dodał. - Ostatnio zaszczepionych trzecią dawką przypominającą było ponad 1,2 mln Polaków – poinformował. Zaapelował do osób powyżej 50. roku życia, aby przyjęły dawkę przypominającą.

Dodał, że "badania z całego świata pokazują, że trzecia dawka szczepienia powoduje, że nasza odporność zdecydowanie rośnie". - To zabezpiecza nas przed zachorowaniem i ciężkim przebiegiem COVID-19 – podkreślił.

Pytany o ewentualne wprowadzenie obostrzeń w powiatach, gdzie jest najwięcej zachorowań na COVID-19, Kraska poinformował, że obecnie wprowadzenie dodatkowych obostrzeń nie jest planowane. - W tej chwili głównie koncentrujemy się na egzekwowaniu obostrzeń – dodał wiceminister zdrowia.

Autor:mjz/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości