Druga osoba zakażona brytyjskim wariantem koronawirusa

TVN24 | Polska

Autor:
js/kg
Źródło:
TVN24
Minister zdrowia o drugim przypadku zakażenia brytyjską mutacją koronawirusa w PolsceTVN24
wideo 2/35
TVN24Minister zdrowia o drugim przypadku zakażenia brytyjską mutacją koronawirusa w Polsce

Otrzymałem informację o drugiej osobie zakażonej brytyjską mutacją koronawirusa w Polsce - przekazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że chodzi o nauczycielkę z Wrocławia. - To osoba zupełnie niezwiązana z podróżami czy osobami, które podróżowały do Wielkiej Brytanii - powiedział.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji prasowej, że we wtorek otrzymał informację o drugim przypadku zakażenia brytyjską mutacją koronawirusa w Polsce.

- Tym razem była to osoba zupełnie niezwiązana z podróżami czy osobami, które podróżowały do Wielkiej Brytanii, co wskazuje, że mamy po prostu tę obecność wirusa już nie tylko bezpośrednio transmitowaną poprzez przyjazd osób czy styk z tymi osobami bezpośrednio, ale po prostu ten wirus, trzeba sobie to powiedzieć otwarcie, jest obecny - dodał.

- Co więcej, ten materiał, który został zweryfikowany pod kątem rodzaju mutacji, to jest materiał pobrany w ramach badania przesiewowego nauczycieli i to dotyczy jednej z nauczycielek we Wrocławiu - przekazał Niedzielski.

Pierwszy przypadek zakażenia brytyjską mutacją wirusa SARS-CoV-2 wykryto w zeszłym tygodniu. Jak informował wówczas minister zdrowia, zakażona była 42-letnia kobieta, która miała test wykonany w Małopolsce. Po zakończeniu izolacji wróciła do Wielkiej Brytanii.

Niemal 7 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 6 789 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 389 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Łącznie od początku pandemii w Polsce potwierdzono 1 489 512 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 36 054 osoby. 

Autor:js/kg

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty: