Komorowski: wyniki zabolały

Komorowski: wyniki na tyle zabolały, że dało się odczuć
Komorowski: wyniki na tyle zabolały, że dało się odczuć
tvn24
Prezydent jest gościem Grzegorza Kajdanowicza tvn24

Prezydent Bronisław Komorowski jest gościem Grzegorza Kajdanowicza w „Faktach po Faktach” w TVN24 o godzinie 19:25. Tematem rozmowy są wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich oraz kampania przed drugą turą.

21:04
Cała rozmowa z prezydentem Bronisławem Komorowskim w "Faktach po Faktach"
Cała rozmowa z prezydentem Bronisławem Komorowskim w "Faktach po Faktach"tvn24
19:51

Zakończyła się rozmowa z prezydentem Bronisławem Komorowskim

19:50

Komorowski: dyskutowaliśmy z premier Ewą Kopacz na temat zmiany sposobu finansowania partii nie jeden raz

19:49

Komorowski: chcę, by obywatele się wypowiedzieli, czy akceptują obecny system finansowania partii politycznych z budżetu państwa

19:47

Komorowski: mam nadzieję, że Kukiz będzie szukał sojuszników, a nie konkurentów

19:46

Komorowski: jeśli chodzi o jednomandatowe okręgi wyborcze, to w ciągu ostatnich lat osiągnęliśmy duży postęp. W samorządach to przyniosło świetne efekty, w senacie również, warto sprawdzić, czy w sejmie to również będzie dobre rozwiązanie. Nie skacząc do basenu, a wprowadzając rozwiązanie w formule mieszanej - np. tak jak w Niemczech, daje to dobre efekty. Formuła mieszana oznacza, że są i takie, i takie obwody

19:45

Komorowski: dostrzegłem sojuszników w zakresie JOW, zawsze byłem zwolennikiem jak największego wpływu obywateli na wybieranych przedstawicieli. Dzisiaj złożyłem projekt nowelizacji konstytucji, złożę w najbliższym czasie wniosek o referendum

19:43

Komorowski: wynik pana Pawła Kukiza to znak ostrzegawczy dla wszystkich partii politycznych. Trzeba to traktować jako wyzwanie. Tych ludzi trzeba przekonać, że dla nich także jest miejsce w obecnej formule działania państwa.

19:42

Komorowski: Nie liczę, że poprze mnie Jarosław Kaczyński. Gdyby mnie poparł były premier Leszek Miller, to byłbym mu wdzięczny. Jak nie poparł, to nie poparł. Ważne jest dla mnie poparcie Aleksandra Kwaśniewskiego i PSL.

19:40

Komorowski: nie muszę udawać ani prawicowca, ani lewicowca - idę środkiem politycznej drogi

19:40
"Poparcie Aleksandra Kwaśniewskiego jest dla mnie bardzo ważne"
"Poparcie Aleksandra Kwaśniewskiego jest dla mnie bardzo ważne"tvn24
19:39

Komorowski: poparcie Aleksandra Kwaśniewskiego jest dla mnie bardzo ważne. Jestem też wdzięczny za wyrażenie poparcia dla mnie przez Lecha Wałęsę.

19:39

Komorowski: ludzie lewicy wiedzą, że jestem człowiekiem umiarkowanych poglądów, nie muszę do nikogo "puszczać oka"

19:38

Komorowski: rozmawiałem z Aleksandrem Kwaśniewskim o udzieleniu mi poparcia wielokrotnie, najpierw była deklaracja w jednym z wywiadów

19:37

Komorowski: ja mam dorosłe dzieci, jestem z nich dumny, że unikają wchodzenia w świat polityki

19:36

Komorowski: w sensie politycznym za Dudą stoi prezes Kaczyński i Antonii Macierewicz

19:36
Komorowski: na razie to Jarosław Kaczyński jest prezesem PiS
Komorowski: na razie to Jarosław Kaczyński jest prezesem PiS tvn24
19:36

Komorowski: widziałem dziś wyniki badań, że spora część Polaków chciałaby widzieć pana Andrzeja Dudę jako prezesa PiS-u. Ale to Jarosław Kaczyński jest prezesem PiS, a w tym PiS-ie jest także Antonii Macierewicz, czy Krystyna Pawłowicz.

19:35

Komorowski: nie da się uprawiać polityki umiarkowanej bez kompromisu. Nie dostrzegłem, aby pan Andrzej Duda dojrzał do kompromisu. Cała ta formacja (PiS - red.) należy do formacji radykalnych. Dała temu wyraz w czasach IV RP

19:34
"Polska scena polityczna jest podzielona wedle szwów racjonalności i radykalizmu"
"Polska scena polityczna jest podzielona wedle szwów racjonalności i radykalizmu"tvn24
19:33

Komorowski: ja jestem zwolennikiem kompromisu, liczę, że przyciągam tego typu wyborców

19:32

Komorowski: dla mnie podstawową wskazówką są miejsca, gdzie był duży procent osób, które nie wzięły udziału w wyborach

19:31

Komorowski: spadek frekwencji to największa wyrwa wśród moich wyborców sprzed 5 lat

19:30
"Spadek frekwencji to najpoważniejsza wyrwa"
"Spadek frekwencji to najpoważniejsza wyrwa"tvn24
19:30

Komorowski: spadek frekwencji z pewnością też przyczynił się do wyniku, liczę na to, że uda mi się zmobilizować wyborców

19:29

Na profilu prezydenta na Twitterze podano, że Kosiniak-Kamysz będzie zajmował się prowadzeniem kampanii na wsi, a prace sztabu będzie koordynował Sławomir Rybicki.

19:29
Komorowski: już są zmiany w sztabie wyborczym
Komorowski: już są zmiany w sztabie wyborczymtvn24
19:29

Komorowski: już są zmiany w moim sztabie wyborczym, dlatego, że uzyskałem poparcie także i Polskiego Stronnictwa Ludowego, razem z aparatem ich sztabu wyborczego. Władysław Kosiniak-Kamysz będzie odtąd częścią tej wspólnej machiny składającej się z dwóch równolegle funkcjonujących aparatów, na czele którego to zespołu będzie stał jako osoba koordynująca Sławomir Rybicki

19:28

Komorowski: ważne, żeby wyciągnąć wnioski. Potrzeba teraz aktywności, działania

19:28
Komorowski: wyniki na tyle zabolały, że dało się odczuć
Komorowski: wyniki na tyle zabolały, że dało się odczuć tvn24
19:27

Komorowski: wyniki na tyle zabolały, że dało się to odczuć. Przyjmuję je z pokorą i odczytuję to jako ostrzeżenie

19:27

Komorowski zapytany o to, czy - tak jak mówił szef jego sztabu Robert Tyszkiewicz - był wściekły po ogłoszeniu wyników wyborów odparł, że "to przeinaczenie". Tyszkiewicz szybko zareagował i przeprosił za swoje słowa na Twitterze.

19:26

19:20

19:16

Bronisława Komorowskiego poparł też były prezydent Aleksander Kwaśniewski. - Opowiadam się za doświadczeniem i przewidywalnością - mówił Kwaśniewski, namawiając Polaków do oddania głosu na Komorowskiego.

19:15

We wtorek władze PSL postanowiły zwrócić się do wyborców partii, by w drugiej turze wyborów prezydenckich poparli prezydenta Bronisław Komorowskiego - poinformował Janusz Piechociński.

Według oficjalnych danych PKW w pierwszej turze wyborów prezydenckich na Bronisława Komorowskiego zagłosowało 33,77 proc. wyborców. Lepszy wynik uzyskał jego kontrkandydat, Andrzej Duda. Poparło go 34,76 proc. wyborców.

Autor: eos / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości

Papież Franciszek przyjął rezygnację arcybiskupa Andrzeja Dzięgi z posługi metropolity szczecińsko-kamieńskiego - poinformowała nuncjatura apostolska w Polsce. Administratorem apostolskim sede vacante został bp koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński. Dzięga miał wiedzieć o wykorzystywaniu seksualnym nieletnich przez księdza Andrzeja Dymera.

Papież przyjął rezygnację arcybiskupa Andrzeja Dzięgi

Papież przyjął rezygnację arcybiskupa Andrzeja Dzięgi

Źródło:
PAP

30 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem karczmy w Tuszynie pod Łodzią. Z budynku ewakuowano osiem osób. W związku z dużym zadymieniem całkowicie zablokowana jest droga krajowa numer 12. Akcja gaśnicza może potrwać wiele godzin.

Pożar karczmy pod Łodzią. Zablokowana droga krajowa

Pożar karczmy pod Łodzią. Zablokowana droga krajowa

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Interfax-Ukraina, powołując się na źródło rządowe poinformował, że siły ukraińskie przeprowadziły atak na jeden z największych kombinatów metalurgicznych w Rosji. Zakład znajduje się w Lipiecku, około 300 kilometrów od ukraińskiej granicy. Miało dojść do pożaru i ewakuacji pracowników. "Surowiec z tego przedsiębiorstwa jest wykorzystywany do produkcji rosyjskich rakiet, artylerii, dronów" - przekazała ukraińska agencja informacyjna.

Media: ukraińskie siły przeprowadziły atak na dużą fabrykę w Rosji

Media: ukraińskie siły przeprowadziły atak na dużą fabrykę w Rosji

Źródło:
PAP

Mijają dwa lata od rozpoczęcia pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. Dla wielu obywateli Ukrainy schronieniem stała się Polska. Blisko milion osób z tego kraju przebywających w Polsce posiada aktywny numer PESEL. Umożliwia on uchodźcom między innymi podjęcie pracy czy dostęp do świadczeń.

Polska drugim domem. Blisko milion osób otrzymało numer PESEL

Polska drugim domem. Blisko milion osób otrzymało numer PESEL

Źródło:
tvn24.pl, PAP
"Miałam zjeść miskę śmierdzącej kaszy z odchodami szczurów, bo inaczej czekała mnie kara". To mógł być "kubek" albo piwnica

"Miałam zjeść miskę śmierdzącej kaszy z odchodami szczurów, bo inaczej czekała mnie kara". To mógł być "kubek" albo piwnica

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Premierzy Włoch, Kanady, Belgii i szefowa Komisji Europejskiej przyjechali w sobotę do Kijowa, aby okazać solidarność Ukrainie w drugą rocznicę rozpoczęcia przez Rosję wojny na pełną skalę. Za obecność i wsparcie podziękował Wołodymyr Zełenski. - Dziękuję Wam bardzo za to, że jesteście tutaj dzisiaj, że jesteście z nami podczas całej tej wojny - mówił prezydent Ukrainy. Konferencja odbyła się na lotnisku w Hostomlu. W sobotę odbędzie się szczyt G7 w formie wideokonferencji, którą koordynować z Ukrainy będzie Giorgia Meloni.

Zełenski: dziękuję, że jesteście tutaj dzisiaj i podczas całej tej wojny

Zełenski: dziękuję, że jesteście tutaj dzisiaj i podczas całej tej wojny

Źródło:
PAP

W Warszawie trwają przygotowania do manifestacji w drugą rocznicę eskalacji agresji Rosji na Ukrainę. Symboliczne krzyże z nazwiskami ofiar wojny pojawiły się w sobotę przed budynkiem Ambasady Federacji Rosyjskiej.

Krzyże z nazwiskami zabitych przed ambasadą Rosji

Krzyże z nazwiskami zabitych przed ambasadą Rosji

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Ukraińska armia zniszczyła w piątek rosyjski samolot obserwacyjny A-50 - przekazał dowódca sił powietrznych Mykoła Ołeszczuk. Niezależny rosyjski kanał informacyjny na Telegramie podał, że w Kraju Krasnodarskim, gdzie spadł samolot, znaleziono szczątki dziesięciu ciał. To druga rosyjska maszyna tego typu zestrzelona w ostatnim czasie.

Rosjanie stracili samolot A-50. "Znaleziono szczątki dziesięciu ciał"

Rosjanie stracili samolot A-50. "Znaleziono szczątki dziesięciu ciał"

Źródło:
PAP

Rosja oskarża nas, że jesteśmy "więźniami rusofobii", ale fobia jest strachem nieracjonalnym. Tymczasem Rosja niemal codziennie grozi nam jądrową zagładą – powiedział podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Odpowiedział w ten sposób na zarzuty i kłamstwa rosyjskiego ambasadora.

Sikorski: nie jesteśmy rusofobami, bo strach przed Rosją nie jest nieracjonalny

Sikorski: nie jesteśmy rusofobami, bo strach przed Rosją nie jest nieracjonalny

Źródło:
PAP

Gabriela Olszowska, która po zwolnieniu ze stanowiska Barbary Nowak pełniła obowiązki małopolskiej kurator oświaty, wygrała konkurs na to stanowisko. W piątek zakończyła się ocena kandydatur, a komisja ogłosiła wynik.

Jest nowa małopolska kurator oświaty. Zastąpiła Barbarę Nowak

Jest nowa małopolska kurator oświaty. Zastąpiła Barbarę Nowak

Źródło:
PAP

Jedna osoba została ranna w wyniku zderzenia pociągu towarowego z samochodem osobowym na niestrzeżonym przejeździe w miejscowości Obora pod Gnieznem (woj. wielkopolskie). - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-letni mężczyzna nie zastosował się do znaku "stop" - informuje policja.

Zignorował znak "stop", wjechał pod pociąg towarowy

Zignorował znak "stop", wjechał pod pociąg towarowy

Źródło:
tvn24.pl

Zawaliła się ściana i stropy w niezamieszkałej kamienicy w centrum Łodzi. Gruzowisko w poszukiwaniu ofiar przeszukała straż pożarna z psami. Nikogo nie odnaleziono.

Zawaliła się część kamienicy w centrum Łodzi. Strażacy przeszukali gruzowisko

Zawaliła się część kamienicy w centrum Łodzi. Strażacy przeszukali gruzowisko

Źródło:
tvn24.pl

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że największym poparciem Polaków cieszy się obecnie Koalicja Obywatelska. Prawo i Sprawiedliwość plasuje się na drugim miejscu, ale odnotowało spadek. Umacnia się z kolei pozycja Trzeciej Drogi.

Najnowszy sondaż partyjny. Na podium Koalicja Obywatelska, PiS i Trzecia Droga

Najnowszy sondaż partyjny. Na podium Koalicja Obywatelska, PiS i Trzecia Droga

Źródło:
PAP

Nocna kolizja dwóch samochodów w alei Armii Ludowej. Zderzyły się dwa auta: toyota i lamborghini. Nie było osób poszkodowanych. Luksusowe auto zakończyło jazdę na betonowym murze.

Po kolizji lamborghini zatrzymało się na murze

Po kolizji lamborghini zatrzymało się na murze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Portugalska Praia da Falésia to najpiękniejsza plaża 2024 roku - wynika z rankingu Travellers' Choice Awards. Na kolejnych miejscach znalazły się miejsca z włoskiej Lampedusy i hiszpańskiego San Sebastian.

Wybrano najpiękniejszą plażę 2024 roku

Wybrano najpiękniejszą plażę 2024 roku

Źródło:
PAP

Trzeba się udać do urzędu miasta i zapytać o warunki otrzymania mieszkania komunalnego, bo każda gmina w szerokim zakresie może je kształtować samodzielnie. Możliwe jest, że na przykład w Słupsku szybciej dostaniemy mieszkanie niż Warszawie, bo to zależne jest od miasta - wyjaśnia w rozmowie z biznesową redakcją portalu tvn24.pl Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich. Podkreśla, że większość programów mieszkaniowych kierowanych jest do młodych ludzi. - A zapotrzebowanie na mieszkania komunalne dotyczy głównie osób w średnim wieku i starszych - stwierdza.

Sto tysięcy chętnych w kolejce. "Najdłużej oczekiwała osoba, która złożyła wniosek szesnaście lat temu"

Sto tysięcy chętnych w kolejce. "Najdłużej oczekiwała osoba, która złożyła wniosek szesnaście lat temu"

Źródło:
tvn24.pl

W miejscowości Obiecanowo pod Makowem Mazowieckim doszło do tragicznego zdarzenia, w którym zginęło 2-letnie dziecko. Chłopczyk najprawdopodobniej został potrącony przez pojazd – informuje miejscowa policja.

Dwulatek leżał na poboczu, zmarł w szpitalu. Policja: prawdopodobnie został potrącony

Dwulatek leżał na poboczu, zmarł w szpitalu. Policja: prawdopodobnie został potrącony

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Ukraina nie zdoła wygrać z Rosją gołymi rękoma - powiedział w wywiadzie dla Bloomberga szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Minister spraw zagranicznych odniósł się też do głośnych słów Donalda Trumpa o niewspieraniu państw NATO, które wydają na obronność mniej niż 2 procent PKB. Sikorski przypomniał, że po atakach z 11 września nikt nie wystawił Waszyngtonowi faktury za udzieloną pomoc. - Sojusz wojskowy to nie jest prywatna firma ochroniarska - stwierdził.

Sikorski: sojusz wojskowy to nie jest prywatna firma ochroniarska

Sikorski: sojusz wojskowy to nie jest prywatna firma ochroniarska

Źródło:
Bloomberg

Matka Aleksieja Nawalnego otrzymała ultimatum od rosyjskich władz: albo w ciągu trzech godzin wyrazi zgodę na pogrzeb syna bez udziału żałobników albo zostanie on pochowany w łagrze - poinformowała rzeczniczka rosyjskiego opozycjonisty. Wcześniej matka zmarłego przekazała, że widziała ciało syna i podpisała akt zgonu. - Chcą mnie zaprowadzić na skraj cmentarza, do świeżego grobu i powiedzieć: "tu leży twój syn". Nie zgadzam się na to - mówiła matka Nawalnego na nagraniu, opublikowanym w Internecie. - Zaczęli mi grozić. Patrząc mi w oczy, śledczy mówił, że jeśli nie zgodzę się na tajny pogrzeb, to zrobią coś z ciałem mojego syna - relacjonowała Ludmiła Nawalna.

Matka Nawalnego dostała ultimatum: trzy godziny na zgodę

Matka Nawalnego dostała ultimatum: trzy godziny na zgodę

Źródło:
Reuters, BBC, tvn24.pl

Wojna śni mi się prawie od dwóch lat, bo pojawiliśmy się w Ukrainie chwilę po rozpoczęciu pełnoskalowego konfliktu - wyznała w programie "Jeden na jeden" Katarzyna Daniszewska, ratowniczka z grupy medycznej Awangarda.

Polska ratowniczka w Ukrainie: najbardziej pamięta się te osoby, które zaczynały krzyczeć, płakać, dziękować

Polska ratowniczka w Ukrainie: najbardziej pamięta się te osoby, które zaczynały krzyczeć, płakać, dziękować

Źródło:
TVN24

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia mówił podczas spotkania z uczniami liceum w Ciechanowie, że w przestrzeni publicznej nie ma miejsca na mowę nienawiści. Dodał, że "język jest dzisiaj w stanie zrobić czasami dużo więcej niż pięść". Przyznał, że ma żal do Platformy Obywatelskiej, iż nie zareagowała adekwatnie na internetowy hejt wobec niego, z którym została w ostatnich dniach powiązana.

Szymon Hołownia: mam żal do Platformy Obywatelskiej, że nie odcięła się od hejtu

Szymon Hołownia: mam żal do Platformy Obywatelskiej, że nie odcięła się od hejtu

Źródło:
PAP

Ministerstwo sportu pod poprzednim kierownictwem wydało ponad 400 tysięcy złotych na zakup biletów na mecze piłki nożnej i siatkówki. - Mamy podejrzenia, że mogły trafić do środowiska PiS - mówi obecny wiceminister sportu Piotr Borys i dodaje, że pieniądze wydano w sposób "nieuprawniony", a w dokumentacji resortu są wyraźne braki. Kamil Bortniczuk - były minister sportu - odrzuca zarzuty i mówi, że bilety szły do "szkół, klubów sportowych czy domów dziecka". Do dokumentów w tej sprawie dotarł dziennikarz TVN24 Radomir Wit.

Ponad 400 tysięcy złotych na bilety. "Rozdawał je gabinet polityczny ministra"

Ponad 400 tysięcy złotych na bilety. "Rozdawał je gabinet polityczny ministra"

Źródło:
TVN24

Niemiecki Bundestag przyjął ustawę zezwalającą osobom fizycznym i organizacjom społecznym na uprawę i posiadanie ograniczonej ilości marihuany. Niemcy są dziewiątym krajem na świecie, który zalegalizował tę kwestię.

Niemcy zalegalizowali marihuanę, ale są warunki

Niemcy zalegalizowali marihuanę, ale są warunki

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

W piątkowym losowaniu Eurojackpot odnotowano dwie główne wygrane. Zwycięskie kupony wysłano w Niemczech i Szwecji. W Polsce najwyższymi były wygrane czwartego stopnia.

Wyniki Eurojackpot z 23 lutego 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 23 lutego 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

- To nie bardzo elegancko było. Myślę, że to wynika ze zdenerwowania pana marszałka - ocenia ostatni konflikt w koalicji rządzącej wokół zmian w przepisach aborcyjnych wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat. Kandydatka Lewicy na fotel prezydenta Warszawy jest gościnią najnowszego wydania podcastu "Wybory kobiet".

Magdalena Biejat o marszałku Hołowni: wie, że nie wywinie się tak łatwo

Magdalena Biejat o marszałku Hołowni: wie, że nie wywinie się tak łatwo

Źródło:
tvn24.pl

Najpierw na pytania osób w spektrum autyzmu odpowiadał Robert Makłowicz, potem – Natalia Kukulska. Teraz pora na rapera Michała "Matę" Matczaka. Trzeci odcinek "Autentycznych" można obejrzeć w Playerze i TVN w niedzielę, 25 lutego, o godz. 20.  

Mata o diagnozie spektrum autyzmu: dużo rzeczy zaczęło mieć sens 

Mata o diagnozie spektrum autyzmu: dużo rzeczy zaczęło mieć sens 

Źródło:
TVN24

Sejm przyjął nowelizację ustawy dotyczącej antykoncepcji awaryjnej, czyli tak zwanej tabletki "dzień po". Zgodnie z zawartymi w niej przepisami ma być dostępna bez recepty dla osób powyżej 15 lat. Czym są tabletki "dzień po" i jak działają? Czym różnią się od tabletek poronnych? W rozmowie z tvn24.pl wyjaśnia to ginekolog dr n. med. Grzegorz Mrugacz.  

Jak działa tabletka "dzień po"? Ma być dostępna bez recepty, Sejm przyjął ustawę

Jak działa tabletka "dzień po"? Ma być dostępna bez recepty, Sejm przyjął ustawę

Źródło:
TVN24.pl