"Zrobimy wszystko, żeby ta komisja została powołana"

[object Object]
W "Kawie na ławę" o zatrzymaniu byłych szefów i urzędników Komisji Nadzoru Finansowegotvn24
wideo 2/4

To, że zatrzymuje się urzędników dawnego KNF, to próba rozmycia tematu, uwikłania byłych urzędników KNF w sytuację polityczną - ocenił w "Kawie na ławę" Piotr Zgorzelski (PSL). Komentował w ten sposób zatrzymania byłych szefów Komisji Nadzoru Finansowego - Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka. Podkreślił, że jego ugrupowanie zrobi wszystko, żeby została powołana komisja śledcza do zbadania sprawy upadłości SKOK Wołomin.

W czwartek agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego na polecenie prokuratury zatrzymali byłego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja Jakubiaka i sześciu podległych mu urzędników, w tym byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka. Jak informowała Prokuratura Krajowa, zatrzymania dotyczyły niedopełnienia obowiązków przez urzędników przy nadzorze nad SKOK Wołomin w latach 2013-2014. W piątek zatrzymanym zostały postawione zarzuty. W nocy tego samego dnia wszyscy podejrzani byli na wolności.

Były wiceprezes Komisji Nadzoru Finansowego Wojciech Kwaśniak w przesłanym w sobotę oświadczeniu ocenił, że "postawiony mu absurdalny zarzut dyktują wyłącznie bieżące potrzeby polityczne i propagandowe".

"Próba rozmycia tematu"

- Ta sprawa jak żadna inna nadaje się na komisję śledczą - ocenił w "Kawie na ławę" Piotr Zgorzelski (PSL). Przypominając sprawę pobicia Kwaśniaka w 2014 roku, związaną z badaniem przez ówczesnego wiceszefa KNF sprawy nadużyć w SKOK-u Wołomin, poseł ludowców dodał, że Kwaśniaka "niemal zatłuczono na śmierć".

- Dzisiaj on musi stawać przed wymiarem sprawiedliwości i udowadniać, czy postępował zgodnie z własnym sumieniem i przepisami, czy nie - wskazywał Zgorzelski.

- To, co się dzisiaj dzieje, że aresztuje się czy zatrzymuje się urzędników dawnego KNF, to jest tylko i wyłącznie próbą rozmycia tematu, przykrycia tematu, uwikłania byłych urzędników KNF w obecną i bieżącą sytuację polityczną - dodał Zgorzelski.

Jego zdaniem "jak żadna inna, to właśnie ta sprawa [upadłości SKOK Wołomin - przyp. red.] nadaje się na komisję śledczą".

- Jeżeli ona nie zostanie powołana w tej kadencji, to za rok będzie już nowa kadencja Sejmu i obiecuję, że zrobimy wszystko, aby ta komisja została powołana - oświadczył Zgorzelski. Jak tłumaczył "właśnie dlatego, żeby polityka tak mocno nie wchodziła w sprawy obywateli".

CZYTAJ TAKŻE: Jak powstał i jak upadł SKOK Wołomin? >

"Mówimy o kilkudziesięciu tysiącach osób pokrzywdzonych"

Prezydencki minister Paweł Mucha, odnosząc się w "Kawie na ławę" do zatrzymania byłego szefa KNF i podległych mu urzędników, ocenił, że "zgromadzone są dowody i jest sytuacja do wyjaśnienia".

Mucha podkreślił, że chodzi tu o kwestię dotyczącą "złożenia [przez KNF - przyp. red.] zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa" przez SKOK Wołomin. Zwrócił uwagę na nieprawidłowości, do jakich dochodziło w wołomińskiej kasie.

- Mówimy o kilkudziesięciu tysiącach osób pokrzywdzonych w tym postępowaniu i mówimy o kwotach idących w setki milionów złotych czy przeszło miliard złotych - wskazywał.

Jak mówił prezydencki minister, "nie widzi powodu, dla których ta sprawa nie powinna być wyjaśniona".

Lubnauer: PiS zawsze chronił SKOK-i

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, odnosząc się do zatrzymań i zarzutów postawionych urzędnikom KNF, oceniła, że Prawo i Sprawiedliwość uważa Polaków "za skrajnie naiwnych" - To się po porostu kupy nie trzyma - komentowała. - Dlatego SKOK Wołomin postanowił go [Kwaśniaka - przyp. red.] pobić, ponieważ by im sprzyjał - ironizowała.

- SKOK-i zawsze były związane z waszym środowiskiem, zawsze tak było i zawsze je chroniliście - dodała szefowa Nowoczesnej, zwracając się do wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, również gościa programu. Jej zdaniem "chyba każdy widzi, że ma to przysłonić to, co jest prawdziwą aferą", podkreśliła Lubnauer, odnosząc się do afery w Komisji Nadzoru Finansowego, jaka wynikła po ujawnieniu nagrania rozmowy byłego już szefa KNF Marka Chrzanowskiego z bankowcem Leszkiem Czarneckim.

Katarzyna Lubnauer o SKOKu Wołomin
Katarzyna Lubnauer o SKOKu Wołomintvn24

Jaki: żadne pieniądze nie zostały wyprowadzone przez Chrzanowskiego

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki był pytany w "Kawie na ławę" o wypowiedź prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego, który przekonywał, że "prawdziwą aferą" KNF jest zatrzymanie Andrzeja Jakubiaka, byłego szefa Komisji.

Zdaniem Jakiego "prokurator krajowy zwrócił uwagę na fakt".

- Tu mamy 1,5 miliarda złotych wyprowadzonych pieniędzy, a w przypadku pana [Marka - przyp. red.] Chrzanowskiego jednak żadne pieniądze nie zostały wyprowadzone - podkreślał wiceminister sprawiedliwości. W jego ocenie "to jest ta zasadnicza różnica".

Patryk Jaki o wypowiedzi Święczkowskiego
Patryk Jaki o wypowiedzi Święczkowskiegotvn24

Neumann: KNF nie jest odpowiedzialna za upadłość SKOK Wołomin

Przewodniczący klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska Sławomir Neumann przypomniał, że "w 2006 roku PiS odrzucił projekt projektu Platformy o objęciu SKOK nadzorem KNF".

- Wnosimy o komisję śledczą w sprawie SKOK-u Wołomin w tej kadencji, PiS jest przeciw, nie chce tego sprawdzić - wskazywał. Dodał także, że Prawo i Sprawiedliwość nie zgodziło się także na komisję śledczą w sprawie SKOK-ów oraz afery KNF, dotyczącej już byłego jej szefa Marka Chrzanowskiego.

Pytany o to, kto jego zdaniem odpowiada za upadłość SKOK-u Wołomin ocenił, że "zarząd SKOK-u Wołomin, rada nadzorcza SKOKu Wołomin, Kasa Krajowa, która prowadziła zły nadzór".

- Być może w KNF procedury zadziałały późno, ale na pewno nie jest tak, że to Komisja Nadzoru Finansowego jest odpowiedzialna - podkreślał Neumann.

"Być może w KNF procedury zadziałały późno"
"Być może w KNF procedury zadziałały późno"tvn24

"Będę zadawać pytania, które zadaje Stowarzyszenie świętego Michała"

Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15 podkreślała w "Kawie na ławę", że w sprawie SKOK-u Wołomin stara się "słuchać głosu obywateli".

- Będę zadawać pytania, które zadaje Stowarzyszenie [Wspierania Spółdzielczości Finansowej imienia] świętego Michała, które skupia jako jedyna strona społeczna wszystkich poszkodowanych - dodała. Jak tłumaczyła, depozytariusze w nim skupieni chcą odzyskać swoje pieniądze.

Wskazywała też, że Marcin Pachucki, który objął po Marku Chrzanowskim funkcję prezesa KNF, "bardzo szybko podjął decyzję precedensową o sprzedaży bezprzetargowej SKOK-u Wołomin".

Jak mówiła, depozytariusze zwracają uwagę, że przez to dokumentacja związana z tą sprawą "pójdzie w niepamięć".

Zatrzymanie urzędników w sprawie SKOK-u Wołomin

Oprócz byłego przewodniczącego KNF Andrzeja Jakubiaka CBA zatrzymało w czwartek: Wojciecha Kwaśniaka (byłego zastępcę przewodniczącego KNF), Dariusza T. (byłego dyrektora Departamentu Bankowości Spółdzielczej i Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych UKNF), Zbigniewa L. (byłego zastępcę dyrektora), Halinę M. (byłą zastępcę dyrektora), Adama O. (byłego naczelnika) i Dorotę Ch. (byłą naczelnik).

Zatrzymanych doprowadzono do szczecińskiej prokuratury regionalnej, która prowadzi śledztwo w sprawie jej zdaniem opieszałego działania KNF i nie wprowadzania zarządcy komisarycznego, pomimo świadomości problemów w SKOK. Mogło to umożliwić wyłudzenia kredytów ze SKOK Wołomin. Przestępstwo - jak podała Prokuratura Krajowa - "polegało na tym, że urzędnicy nie zakończyli prowadzonego postępowania administracyjnego sporządzeniem projektu decyzji administracyjnej o ustanowieniu zarządcy komisarycznego w SKOK w Wołominie do dnia 22 października 2013 roku. Tym samym nie przedłożyli takiego projektu wraz z wnioskiem o ustanowienie zarządcy na posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego".

Podejrzanym zarzuca się, że w okresie od 22 października 2013 roku do 15 września 2014 roku działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 miliarda złotych oraz na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 milionów złotych.

Prokurator Prokuratury Regionalnej w Szczecinie zdecydował w piątek o zastosowaniu wobec wszystkich podejrzanych środków o charakterze wolnościowym w postaci zakazu kontaktowania się z innymi podejrzanymi, poręczeń majątkowych i dozorów policyjnych.

ZOBACZ CAŁY PROGRAM "KAWA NA ŁAWĘ"

Autor: akr//now / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości

Walczymy właśnie o to, by doświadczenie granic nie wróciło, by źli ludzi, którzy atakują nasze wartości, nie zwyciężyli - mówił minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w 20. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Jak podkreślił, nadzieje związane z 1 maja 2004 roku "spełniły się z nawiązką".

Sikorski: walczymy właśnie o to, by doświadczenie granic nie wróciło

Sikorski: walczymy właśnie o to, by doświadczenie granic nie wróciło

Źródło:
PAP, TVN24

Pamiętajmy dziś o tych, którzy odważnie i z wyobraźnią zaczęli naszą drogę do Unii. Tych, którzy psuli i psują, a dzisiaj przed kamerami stroją dumne miny, nie będę wspominał. Szkoda święta - napisał w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Premier: Tych, którzy psuli i psują, nie będę wspominał. Szkoda święta

Premier: Tych, którzy psuli i psują, nie będę wspominał. Szkoda święta

Źródło:
tvn24.pl

Zaprosiłem pana premiera, niestety szef rządu nie skorzystał z mojego zaproszenia, ale wierzę w to, że naszą politykę dalszego uczestnictwa w Unii Europejskiej będziemy z powodzeniem rozwijali razem - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas przemówienia z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Okolicznościowe przemówienie i pretensje z pałacu. "Niestety pan premier nie skorzystał z mojego zaproszenia"

Okolicznościowe przemówienie i pretensje z pałacu. "Niestety pan premier nie skorzystał z mojego zaproszenia"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Premier Donald Tusk obiecał, że na 25. rocznicę wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków. "Lepiej być w Unii" - dodał szef rządu.

"Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków". Donald Tusk zabiera głos

"Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków". Donald Tusk zabiera głos

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Uczestnicy Konferencji Parlamentarnej Morza Bałtyckiego wyrazili we wtorek przekonanie, że pokój w Unii Europejskiej zależy od zabezpieczenia wschodniej granicy. Fińscy deputowani zwracają przy tym uwagę, że Rosja prowadzi wojnę hybrydową na granicy ich kraju.

Deputowani państw Morza Bałtyckiego wzywają do wspólnej obrony wschodniej granicy

Deputowani państw Morza Bałtyckiego wzywają do wspólnej obrony wschodniej granicy

Źródło:
PAP

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 9 czerwca. Ale już dziś wiadomo, że w kolejnej kadencji europarlamentu zabraknie kilkunastu znanych polityków. Niektórzy z nich zasiadali w tej unijnej instytucji od dwudziestu lat. Część sama zapowiedziała przejście na emeryturę, dla innych zabrakło miejsca na listach.

Wybory europejskie 2024. Oni nie znaleźli się na listach

Wybory europejskie 2024. Oni nie znaleźli się na listach

Źródło:
tvn24.pl, PAP, "Gazeta Wyborcza"

Tegoroczne wakacje w Turcji cieszą się rekordowym zainteresowaniem. Tak przynajmniej wynika z informacji przekazanych przez Kaana Kavaloglu, prezesa Śródziemnomorskiego Stowarzyszenia Hotelarzy i Operatorów Turystycznych (AKTOB). Jak podkreślił, odnotowano rekordowy wzrost liczby wczesnych rezerwacji w tym kraju. Kavaloglu określił przy tym Polskę mianem "niespodzianki roku".

Szał na wakacje w tym kraju. Polacy "niespodzianką roku"

Szał na wakacje w tym kraju. Polacy "niespodzianką roku"

Źródło:
tvn24.pl

Przed 1,5 miesiąca obowiązania przepisów tymczasowo zajęto 934 pojazdy mechaniczne - przekazała redakcji biznesowej tvn24.pl Komenda Główna Policji. Chodzi o konfiskatę aut pijanych kierowców. Jednocześnie w rządzie trwają prace nad złagodzeniem regulacji obowiązujących od 14 marca.

Nowy bat na kierowców. Oto efekt

Nowy bat na kierowców. Oto efekt

Źródło:
tvn24.pl

W mieście Meizhou w chińskiej prowincji Guangdong zawaliła się część autostrady. Samochody spadały ze zbocza z wysokości kilkunastu metrów do głębokiego zapadliska. Nie żyją 24 osoby, kilkadziesiąt jest rannych. W ostatnim czasie region ten nawiedziły ulewne opady deszczu.

Zawaliła się część autostrady, auta wpadały do głębokiego zapadliska. 24 osoby nie żyją

Zawaliła się część autostrady, auta wpadały do głębokiego zapadliska. 24 osoby nie żyją

Źródło:
PAP, China Daily, BBC, AP

Z magazynów w dwóch głównych bazach kolumbijskiej armii zniknęło ponad milion sztuk amunicji wszelkiego rodzaju, w tym tysiące pocisków przeciwczołgowych i RPG - przekazał prezydent Kolumbii Gustavo Petro.

Z dwóch głównych baz wojskowych Kolumbii zniknęło ponad milion sztuk amunicji

Z dwóch głównych baz wojskowych Kolumbii zniknęło ponad milion sztuk amunicji

Źródło:
PAP

Amerykański myśliwiec F-16 rozbił się we wtorek w pobliżu bazy sił powietrznych USA Holloman w stanie Nowy Meksyk. Pilot katapultował się ze spadającej maszyny. Władze zaapelowały do osób, które nie należą do personelu ratowniczego, aby unikały obszaru katastrofy, gdyż na pokładzie samolotu znajdowały się niebezpieczne chemikalia.

Myśliwiec F-16 rozbił się w pobliżu bazy sił powietrznych USA Holloman w stanie Nowy Meksyk, pilot ocalał

Myśliwiec F-16 rozbił się w pobliżu bazy sił powietrznych USA Holloman w stanie Nowy Meksyk, pilot ocalał

Źródło:
PAP

Podczas tegorocznej majówki pogoda dopisuje i przynajmniej część Polaków wykorzysta ten czas na zorganizowanie grilla z rodziną lub znajomymi. Żeby nie zepsuć sobie odpoczynku, warto pamiętać, że nie wszędzie grillować swobodnie możemy, a za złamanie przepisów mandat może wynieść nawet 5 tysięcy złotych.

Mandat za grillowanie. Kara może sięgnąć 5 tysięcy złotych

Mandat za grillowanie. Kara może sięgnąć 5 tysięcy złotych

Źródło:
tvn24.pl

Wypadek z udziałem dwóch samochodów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Ranne zostały trzy osoby. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Droga w kierunku Zgorzeleca jest zablokowana.

Wypadek na autostradzie pod Wrocławiem. Trzy osoby ranne

Wypadek na autostradzie pod Wrocławiem. Trzy osoby ranne

Źródło:
tvn24.pl

W Kraszewicach (woj wielkopolskie) o tym, kto został wójtem zdecydowała przewaga zaledwie czterech głosów. Pytanie: czy walka była uczciwa? Prokuratura sprawdza, czy członkowie jednego z komitetów oferowali wyborcom po 100 złotych za głos na wskazaną osobę.

Wygrała o włos. Prokuratura sprawdza, czy nie doszło do kupowania głosów

Wygrała o włos. Prokuratura sprawdza, czy nie doszło do kupowania głosów

Źródło:
PAP, tvn24pl

Praca musi nam zostawić trochę czasu na życie, na miłość, na siebie i czasu dla rodziny - powiedziała podczas obchodów Święta Pracy w Warszawie Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. I zapewniła, że model czterodniowego tygodnia pracy w Polsce jest możliwy. - Pracujemy żeby żyć, a nie żyjemy żeby pracować - dodała.

"Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę jest możliwy"

"Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę jest możliwy"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy weszli do banku z pistoletem na wodę i żartowali, że dokonują napadu. Pracownikom nie było do śmiechu, uruchomili procedurę napadową. Na miejsce przyjechała policja.

Weszli do banku z pistoletem na wodę, żartowali, że to napad

Weszli do banku z pistoletem na wodę, żartowali, że to napad

Źródło:
tvn24.pl, Policja Pomorska, PAP

Liczba zagranicznych turystów odwiedzających Portugalię w pierwszym kwartale 2024 roku przekroczyła trzy miliony - wynika ze wstępnych danych tamtejszego Narodowego Instytutu Statystycznego (INE). To najlepszy wynik za pierwszy kwartał w historii tego kraju.

Fala turystów. Europejski kraj pobił rekord

Fala turystów. Europejski kraj pobił rekord

Źródło:
Reuters

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. W części kraju porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 75 kilometrów na godzinę. Obowiązują też ostrzeżenia przed roztopami. Synoptycy wydali również prognozę zagrożeń, z której wynika, że w niektórych regionach w kolejnych dniach może zagrzmieć.

Porywy nawet do 75 kilometrów na godzinę. IMGW ostrzega

Porywy nawet do 75 kilometrów na godzinę. IMGW ostrzega

Źródło:
IMGW
Szczęśliwy jak Polak w Unii. Zarabiamy więcej, żyjemy dłużej. Ale czy to wystarczy?

Szczęśliwy jak Polak w Unii. Zarabiamy więcej, żyjemy dłużej. Ale czy to wystarczy?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dokładnie 20 lat temu Polska, wraz z dziewięcioma innymi krajami, stała się członkiem Unii Europejskiej. Dziś politycy komentują rocznicę tego wydarzenia w mediach społecznościowych.

20 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Komentarze polityków

20 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Komentarze polityków

Źródło:
tvn24.pl

Każde złamanie prawa zostanie rozliczone - oznajmił minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński we wpisie w mediach społecznościowych. Odniósł się w nim do dzisiejszej publikacji RMF FM, w której portal pisze, że "prezes Prawa i Sprawiedliwości ma odpowiedzieć za zniszczenie i kradzież wieńca sprzed pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej". Wniosek o uchylenie immunitetu Jarosława Kaczyńskiego miał już wpłynąć do Sejmu.

Kierwiński o immunitecie Kaczyńskiego: każde złamanie prawa zostanie rozliczone

Kierwiński o immunitecie Kaczyńskiego: każde złamanie prawa zostanie rozliczone

Źródło:
tvn24.pl, tvnwarszawa.pl, RMF FM

Minister w kancelarii prezydenta Wojciech Kolarski pouczał w radiowym wywiadzie, że to nie Rada Ministrów "wyznacza prezydentowi tematy i zakres rozmów" oraz że konstytucja "mówi o współdziałaniu". Co do współpracy prezydenta z rządem wypowiedział się już jednak kiedyś Trybunał Konstytucyjny. Przypominamy, co orzekł.

Współpraca prezydenta z rządem. Ministrowie Dudy vs wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Współpraca prezydenta z rządem. Ministrowie Dudy vs wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Źródło:
Konkret24

Z ministerstwa funduszy w czwartek niespodziewanie odeszła Małgorzata Szczepańska, która kierowała departamentem nadzorującym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w czasie, gdy doszło do afery NCBR - ustalił tvn24.pl. Nasze informacje potwierdziła szefowa tego resortu Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, która powiedziała, że urzędniczka odeszła "przez NCBR". - Będzie trzęsienie ziemi. Była królową, która decydowała o rozdzielaniu miliardów i mówiła dyrektorom NCBR, co mają robić - mówi nasz informator.

Decydowała o miliardach dla NCBR i nagle odeszła z ministerstwa. "Będzie trzęsienie ziemi"

Decydowała o miliardach dla NCBR i nagle odeszła z ministerstwa. "Będzie trzęsienie ziemi"

Źródło:
tvn24.pl
Lekka kraksa. Ich bawią zupełnie inne rzeczy, sorry

Lekka kraksa. Ich bawią zupełnie inne rzeczy, sorry

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Blockchain Kukiza za milion od Morawieckiego. "Przypomina telewizor z pękniętym kineskopem"

Blockchain Kukiza za milion od Morawieckiego. "Przypomina telewizor z pękniętym kineskopem"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Były prezes Orlen Trading Switzerland Samer A. na razie nie został wezwany przez prokuraturę, w związku z czym nie wiadomo, gdzie przebywa - powiedziała prokurator regionalna w Warszawie Małgorzata Adamajtys. Prokurator krajowy Dariusz Korneluk przekazał, że Prokuratura Regionalna w Gdańsku prowadzi wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, dlaczego wobec Libańczyka zastosowano poręczenie majątkowe.

Co wiadomo w sprawie byłego prezesa Orlen Trading Switzerland Samera A.?

Co wiadomo w sprawie byłego prezesa Orlen Trading Switzerland Samera A.?

Źródło:
PAP, TVN24, RMF FM

Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zdecydował o przekazaniu do windykacji kary pieniężnej od Radia ZET. Chodzi o kwotę 476 tysięcy złotych. Wcześniej szef KRRiT podobne decyzje podjął wobec spółki TVN S.A. oraz radia TOK FM. Działaniom Macieja Świrskiego sprzeciwiają się organizacje dziennikarskie.

Jest decyzja szefa KRRiT w sprawie kary dla Radia ZET

Jest decyzja szefa KRRiT w sprawie kary dla Radia ZET

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24