Powstaje Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Dzięki darczyńcom Fundacji TVN

Autor:
akw/dap
Źródło:
tvn24.pl
Katarzyna Kolenda-Zaleska, Kasia Kieli i doktor Katarzyna Rogala o budowanym Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży
Katarzyna Kolenda-Zaleska, Kasia Kieli i doktor Katarzyna Rogala o budowanym Centrum Psychiatrii dla Dzieci i MłodzieżyDzień Dobry TVN
wideo 2/16
Dzień Dobry TVNKatarzyna Kolenda-Zaleska, Kasia Kieli i doktor Katarzyna Rogala o budowanym Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży

W Warszawie trwa budowa nowoczesnego Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Ma odpowiedzieć na apele lekarzy, którzy od lat alarmują o fatalnej sytuacji dziecięcej psychiatrii. Pierwszy tego typu ośrodek w naszym kraju powstaje dzięki darczyńcom Fundacji TVN.

Fundacja TVN - z okazji dwudziestych urodzin TVN24 - podjęła decyzję o budowie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Będzie to pierwsze tego typu centrum lecznicze w Polsce, a budowane jest w porozumieniu i na terenie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jego budowa ruszyła w 2021 roku, a zakończyć się ma pod koniec 2023 roku.

Na sześciu tysiącach metrów kwadratowych znajdą się oddziały stacjonarne, detoksykacji, poradnie dzienne i gabinety terapii. Nowy budynek będzie też służył leczeniu dzieci chorych na raka.

Wizualizacja Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka
Wizualizacja Centrum Psychiatrii i Onkologii Centrum Zdrowia DzieckaFundacja TVN "Nie jesteś sam"

W Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży znajdzie się oddział pobytu dziennego, który zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie oraz oddział pobytu stacjonarnego dysponujący 32 łóżkami (w tym sześcioma łóżkami na oddziale obserwacji, czterema łóżkami na oddziale detoksykacji oraz 22 łóżkami na oddziale szpitalnym). W Centrum będzie również działać poradnia psychiatryczna mieszcząca trzy gabinety lekarskie, dwa gabinety terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa oraz gabinet zabiegowy.

Pacjenci Centrum będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki dostępnej w Centrum Zdrowia Dziecka, czyli między innymi z tomografii, rezonansu czy szerokiego zakresu badań laboratoryjnych.

Trwa budowa Centrum Psychiatrii dla Dzieci i MłodzieżyZdjęcie z maja 2022 roku Fundacja TVN
Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i MłodzieżyZdjęcie z lutego 2022 roku Fundacja TVN

Fundację TVN wesprzeć można na jej stronie, poprzez zrzutkę lub wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7356 (koszt SMS 3,69 zł z VAT). Fundusze, które staną się cegiełką do budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, można przekazać także poprzez BLIK (na numer 509 559 966) oraz przez przelew tradycyjny na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001.

>> Zobacz cykl "Depresja systemu" - serię materiałów poświęconych problemom psychiatrii dziecięcej w Polsce

Centrum psychiatrii dołączy do długiej listy projektów zrealizowanych przez Fundację TVN. Są na niej między innymi: Centrum Profilaktyki Nowotworów, remonty klinik w największych polskich centrach medycznych, zakupy sprzętu, dwadzieścia nowych ambulansów plus pomoc indywidualna dla ponad 27 tysięcy podopiecznych Fundacji. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie wpłaty Polaków, którzy zaufali Fundacji.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chcesz uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc.

Zaślepka materiału TVN24GO
"Depresja systemu". Cykl reportaży o kryzysie polskiej psychiatrii dziecięcej
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw/dap

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fundacja TVN

Pozostałe wiadomości