"Nie wszyscy 'statyści' wychodzą na własnych nogach". Chorzy na COVID-19 odpowiadają Edycie Górniak

Autor:
ft/adso
Źródło:
PAP
Apel Posobkiewicza do ozdrowieńców o oddawanie osocza
Apel Posobkiewicza do ozdrowieńców o oddawanie osoczaTVN24
wideo 2/25
TVN24Apel Posobkiewicza do ozdrowieńców o oddawanie osocza

Zakażeni koronawirusem poseł PiS Jerzy Polaczek oraz były główny inspektor sanitarny Marek Posobkiewicz zareagowali na wypowiedź piosenkarki Edyty Górniak, której zdaniem w szpitalach nie leżą chorzy na COVID-19, ale statyści. "Są wśród nas nie tylko statyści, ale wręcz aktorzy, którzy odgrywają sceny ataków duszenia się (...) czy sceny śmierci i pakowania do worków. Zapraszamy Panią!" – napisał Polaczek.

Media informowały w ostatnich dniach, że piosenkarka Edyta Górniak wyraziła pogląd, iż w szpitalach nie leżą chorzy na COVID-19, ale statyści. "Dziękuję Edycie Górniak za docenienie roli statystów w ‘spektaklu’ chorzy na COVID-19" – napisał na Twitterze chory na COVID-19 poseł PiS Jerzy Polaczek.

"Są wśród nas nie tylko statyści, ale wręcz aktorzy, którzy odgrywają sceny ataków duszenia się, niemożności zaczerpnięcia powietrza czy sceny śmierci i pakowania do worków. Zapraszamy Panią"- dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Polaczek - śląski poseł Prawa i Sprawiedliwości, były minister transportu - poinformował o zakażeniu koronawirusem w połowie października.

"Niestety nie wszyscy 'statyści' wychodzą na własnych nogach"

Na wypowiedź Górniak zareagował też hospitalizowany z powodu koronawirusa były główny inspektor sanitarny Marek Posobkiewicz. "Pozdrawiam serdecznie ze szpitala Panią Edytę Górniak – 'Statysta' Don Gisu. Ps. Nie życzę Pani, żeby musiała Pani zweryfikować swoje zdanie jako 'statystka'".

"Nie jest to przyjemne i niestety nie wszyscy 'statyści' wychodzą na własnych nogach ze szpitala" – napisał w mediach społecznościowych Posobkiewicz. Don Gisu to jedno z jego wcieleń, gdy będąc szefem sanepidu nieszablonowo - nagrywając klipy - zachęcał do bycia dawcą narządów i tkanek, propagował szczepienia, edukował o szkodliwości palenia i dopalaczy.

Marek Posobkiewicz odpowiada Edycie Górniakfacebook.com/marek.posobkiewicz

Autor:ft/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/marek.posobkiewicz, twitter.com/JerzyPolaczek

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości