Polska

Strażacy weszli do domu, wtedy wybuchł gaz. Ranni

Polska

Pożar domu w Cieszynie Łobeskim
Pożar domu w Cieszynie Łobeskimtvn24
wideo 2/4

Dziesięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar w Cieszynie Łobeskim w województwie zachodniopomorskim. Podczas interwencji doszło do wybuchu gazu. Ucierpiało pięciu strażaków. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Drawsku Pomorskim.

- Tuż przed godziną 21 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań. Po przybyciu pierwszych jednostek Państwowej Straży Pożarnej, dowódca oddziału w rozpoznaniu stwierdził, że pożarem objęte jest pomieszczenie kuchni - powiedział młodszy kapitan Grzegorz Paluch z Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie, relacjonując przebieg akcji w nocy z wtorku na środę.

Strażacy weszli, wybuchł gaz

Grzegorz Paluch poinformował, że po wejściu pierwszych strażaków do kuchni doszło do wybuchu w wyniku rozszczelnienia butli z gazem.

- Osoby poszkodowane to sami strażacy. Przebywają na oddziale ratunkowym w Drawsku Pomorskim - powiedział młodszy kapitan ze straży pożarnej w Łobzie.

Podczas interwencji gaśniczej ewakuowano osiem osób z czterech budynków. Wszyscy ewakuowani przebywają u swoich bliskich.

Dziesięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar w Cieszynie Łobeskim w województwie zachodniopomorskimMapy Google, tvn24.pl

Autor: asty//now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości