Polska

"Było bezpiecznie, było wspaniale". Premier Szydło dziękuje za ŚDM

Polska

"Było bezpiecznie, było wspaniale". Premier Szydło dziękuje za ŚDM
tvn24Premier dziękuje za ŚDM

Premier Beata Szydło po zakończonych Światowych Dniach Młodzieży podziękowała tym, "którzy włożyli tak bardzo dużo pracy w to, żeby ta radość mogła być rzeczywiście spełnieniem wszystkich oczekiwań". "By było bezpiecznie, by ludzie się bawili, by byli ze sobą razem, szczęśliwi" - dodała.

Premier w podziękowaniach zamieszczonych na Facebooku podkreśliła, że jest to ogromna zasługa wielu, wielu ludzi, którzy od kilku miesięcy przygotowywali się do tego wielkiego święta.

Gotowość przez cały czas

Szefowa rządu podziękowała tym, którzy dbali o bezpieczeństwo. "Ale przede wszystkim chcę podziękować wolontariuszom. To wasza ogromna praca, wasze zaangażowanie, to że byliście gotowi przez dwadzieścia cztery godziny na dobę być, pomagać, służyć tym którzy tej pomocy potrzebowali, pokazywać nasz piękny kraj, by wszystko to co było zaplanowane było zrealizowane" - napisała premier. "To jest Wasza zasługa. Ogromne dzięki, dzięki Waszej pracy, dzięki temu, że tak wspaniale przez te kilka dni, ale i wcześniej przecież, przygotowując Światowe Dni Młodzieży pracowaliście, możemy dzisiaj powiedzieć: Światowe Dni Młodzieży to była wspaniała impreza, to jest wielki sukces. Było bezpiecznie, było wspaniale, wszyscy wyjeżdżają w tej chwili szczęśliwi z Polski" - podkreśliła.

Premier podziękowała też wszystkim rodzinom, które przyjęły do siebie pielgrzymów. "Myślę, że dzięki Wam, wyjeżdżający z Polski młodzi ludzie, będą mogli powiedzieć o tym, jak wspaniałym państwem jest Polska, jak wspaniali są Polacy. Będą mogli opowiedzieć o naszym kraju, o naszych zwyczajach, o naszych obyczajach. I wierzę w to głęboko, że wielu z nich wróci tutaj za jakiś czas, że zachęca innych by przyjeżdżali do Polski bezpiecznej, radosnej, Polski, która jest pięknym i dumnym krajem" - napisała Beata Szydło. "Dziękuję Wam bardzo wszystkim jeszcze raz serdecznie" - dodała szefowa rządu. "Światowe Dni Młodzieży to była wspomniała chwila, wspaniałe chwile, które przeżyliśmy razem. Przeżyliśmy razem jako wspólnota, przeżyliśmy z tymi, którzy nas odwiedzili i przede wszystkim z Ojcem Świętym Franciszkiem. Dziękuję Wam jeszcze raz bardzo serdecznie" - podkreśliła Beata Szydło.

Koniec Światowych Dni Młodzieży. Papież Franciszek pożegnał się z Polską:

Autor: ToL/ja / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Grzegorz Momot

Raporty:
Pozostałe wiadomości