Awaryjne lądowanie na Okęciu

 
Jakub Nanowski/EPGD SpottersATR 72 Eurolotu - taka maszyna awaryjnie lądowała na Okęciu

Tuż po południu na Okęciu doszło do awaryjnego lądowania maszyny Polskich Linii Lotniczych (EuroLot) z Krakowa do Warszawy. Pilot poprosił o awaryjne lądowanie, gdy pojawiła się niezgodność we wskazaniach przyrządów. Jak powiedział tvn24.pl rzecznik LOT-u Jacek Balcer samolot wylądował bez problemów. Na pokładzie było 23 pasażerów.

Kłopoty pojawiły się w połowie lotu i pilot ATR 72 poprosił o awaryjne lądowanie. - Nie było w żadnej mierze zagrożenia dla bezpieczeństwa lotu - zapewnił rzecznik LOT-u, czego dowodem jest fakt, że samolot kontynuował podróż w kierunku Warszawy.

Awaryjne lądowanie, czyli co?

- To polega na tym, że mamy asystę straży pożarnej, pasażerowie poinformowani są o procedurach związanych z takim typem lądowania, natomiast tego się totalnie nie odczuwa, bo to było normalne lądowanie - opisywał dzisiejszą sytuację Jacek Balcer.

- Samolot wylądował, normalnie dokołował do swojego miejsca postojowego i w tym miejscu pasażerowie wysiedli - kontynuował. Zaznaczył, że w chwili obecnej maszyna przechodzi przegląd.

- Jeżeli ta usterka okaże się taka, że można ją usunąć od razu, to samolot wraca do latania, bo w żaden sposób nie został uszkodzony - zakończył rzecznik LOT-u.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Nanowski/EPGD Spotters

Pozostałe wiadomości