Polska

Macierewicz: moje wystąpienie w Sejmie skupi się na najważniejszych wartościach

Polska

[object Object]
Antoni Macierewicz o swoim wystąpieniu na inauguracyjnym posiedzeniu w Sejmietvn24
wideo 2/22

Moje wystąpienie na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu skupi się na tych wartościach, które są dla Polaków najważniejsze - zapowiedział marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz. Jego zdaniem "problem niepodległości państwa polskiego to najważniejsza wartość, od której zależą wszystkie inne".

Pierwsze posiedzenie Sejmu rozpocznie się we wtorek 12 listopada o godzinie 12. Obrady otworzy powołany przez prezydenta marszałek senior - Antoni Macierewicz. Przeprowadzi on również złożenie ślubowania poselskiego, a także wybór marszałka Sejmu, który następnie obejmie przewodnictwo obrad. Podczas inauguracyjnego posiedzenia przemówienie wygłosi prezydent i marszałek senior.

"Moje skupi się na tych wartościach, które są dla Polaków najważniejsze"

O temat swojego wystąpienia Macierewicz był pytany w piątek w radiowej Jedynce. - Ważne jest jaka będzie główna myśl pana prezydenta, bo to jest główne wystąpienie (na pierwszym posiedzeniu Sejmu - red.). Moje skupi się na tych wartościach, które są dla Polaków najważniejsze, które potwierdzili w tak spontaniczny sposób w tych wyborach - powiedział.

Jego zdaniem "nie ma wątpliwości, że problem niepodległości państwa polskiego to najważniejsza wartość, od której zależą wszystkie inne".

Macierewicz: wezmę udział też w pierwszym posiedzeniu Senatu

W czwartek marszałek Senatu mijającej kadencji Stanisław Karczewski napisał na Twitterze, że marszałek senior Senatu Barbara Borys-Damięcka (KO) "skreśliła z listy gości" tradycyjnie zapraszanego na pierwsze posiedzenie marszałka seniora Sejmu. Borys-Damięcka wyjaśniała później, że została wprowadzona w błąd, pomyłka została naprawiona i zaproszenie do Macierewicza wysłano. W piątek Macierewicz zapytany, czy weźmie udział w inauguracyjnym posiedzeniu Senatu, odpowiedział, że "tak, oczywiście". - Otrzymałem zaproszenie, oczywiście wezmę udział w tym posiedzeniu - dodał.

Macierewicz był też pytany, czy pierwsze posiedzenie Senatu może zakończyć się patem, jeśli chodzi o wybór marszałka. - Polityka czasami bywa nieprzewidywalna, ale nie chcę spekulować. To przyszłość, która nie jest zależna ode mnie. Ja będę tam zaproszonym gościem i jeszcze raz dziękuję za zaproszenie - odparł.

Autor: ads//kg / Źródło: TVN24.pl, Polskie Radio

Raporty:
Pozostałe wiadomości