"Czy próbował pan zaprosić Jarosława Kaczyńskiego?". Andrzej Morozowski odpowiadał na pytania internautów

Autor:
pp
Źródło:
TVN24
Kogo najbardziej chciałby zaprosić do studia Andrzej Morozowski?
Kogo najbardziej chciałby zaprosić do studia Andrzej Morozowski?FACEBOOK/TVN24
wideo 2/10
FACEBOOK/TVN24Kogo najbardziej chciałby zaprosić do studia Andrzej Morozowski?

Co w przypadku, jeśli gość się spóźnia? Czy próbował pan zaprosić do programu Jarosława Kaczyńskiego? Co było największą wpadką? Andrzej Morozowski, dziennikarz TVN24 i gospodarz programu "Tak jest" odpowiadał na pytania zadawane przez internautów na Facebooku w cyklu "Ty pytasz, TVN24 odpowiada".

Cykl "Ty pytasz, TVN24 odpowiada" to program, który powstał z okazji 20-lecia stacji. Na facebookowej stronie TVN24 można zadać pytanie gwiazdom telewizji. Na pytania i komentarze w czasie drugiego spotkania odpowiadał dziennikarz TVN24 Andrzej Morozowski.

OGLĄDAJ SPOTKANIE Z ANDRZEJEM MOROZOWSKIM NA FACEBOOKU TVN24

Morozowski o swoich gościach: naprawdę miło się z nimi rozmawia

Wśród pytań, które padły podczas spotkania, było to, co się czuje, pracując w TVN. - Jestem szczęśliwym człowiekiem, że mogę tutaj pracować. To zawsze było moje marzenie, pracować w newsach – mówił dziennikarz. Prowadzący program "Tak jest" mówił też o kulisach rozmów z politykami. Przyznał, że lubi swoich gości. – Naprawdę się z nimi miło rozmawia, to są fajni ludzie. Ideologicznie mnóstwo rzeczy nas dzieli, ale to nie znaczy, że ja nie jestem ich w stanie wysłuchać – mówił Morozowski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

ZOBACZ TAKŻE: "Najtrudniejsza rozmowa? Z księdzem kardynałem". Piotr Kraśko odpowiadał na pytania internautów

Jedno z pytań dotyczyło tego, z kim dziennikarz najbardziej chciałby spotkać się na wizji. - Jest taki polityk, z którym chciałbym się spotkać na antenie. Ale pewnie do tego nigdy nie dojdzie. To jest pan Putin. Bardzo chciałbym przeprowadzić rozmowę z Putinem, jestem niezwykle ciekaw tego człowieka i tego, czego można byłoby się od niego dowiedzieć - powiedział dziennikarz TVN24.

Kogo najbardziej chciałby zaprosić do studia Andrzej Morozowski?
Kogo najbardziej chciałby zaprosić do studia Andrzej Morozowski?FACEBOOK/TVN24

Zapraszamy do serwisu specjalnego #Nasze20lecie.

A co, jeśli gość się spóźnia? Co było największą wpadką?

Dziennikarza pytano także o współpracę z Tomaszem Sekielskim, z którym kiedyś wspólnie prowadzili program "Teraz my". Przyznał, że niedawno miał okazję się z nim spotkać. - Może jeszcze nam się kiedyś uda zrobić razem program. Mam nadzieję, że tak - stwierdził.

Morozowski o współpracy z Sekielskim: może jeszcze nam się kiedyś uda zrobić razem program
Morozowski o współpracy z Sekielskim: może jeszcze nam się kiedyś uda zrobić razem programFACEBOOK/TVN24

Internautów interesowało, ile osób pracuje nad programem "Tak jest". - To ludzie, którzy są ze mną w studiu, operatorzy kamer, dźwiękowcy, oświetleniowcy, cała reżyserka, realizator, moja wydawczyni - opowiadał.

A co w przypadku, jeśli gość się spóźnia? - Większa część mojego programu polega na tym, ze jest dwójka gości. Jak jeden nie przyjedzie, to jeszcze mam drugiego. Zdarzyło mi się w ogóle nie mieć gościa. To trwało 3-4 minuty, jakoś sobie poradziłem - powiedział.

Zobacz także cykl programów #Nasze20lecie w TVN24 GO

Mówiąc o największej wpadce na wizji, Morozowski przyznał, że pomylił funkcję partyjną Jana Marii Rokity. - Upierałem się przy swoim przez trzy minuty, chociaż Rokita mówił inaczej - przyznał.

Jaka była największa wpadka Andrzeja Morozowskiego?
Jaka była największa wpadka Andrzeja Morozowskiego?FACEBOOK/TVN24

- Czy próbował pan zaprosić Jarosława Kaczyńskiego do programu? - zadał pytanie jeden z internautów. - Oczywiście, wielokrotnie - odpowiedział dziennikarz.

"Wyzwaniem jest nie drapać skórek, nie poprawiać okularów"

Andrzej Morozowski przyznał, że jest "nerwusem". - Wyzwaniem jest nie drapać skórek, nie poprawiać okularów. Dla mnie to jest straszna rzecz, wytrzymać godzinę, niczego nie robiąc przy twarzy - stwierdził.

Jakie jest największe wyzwanie związane z pracą w telewizji? Andrzej Morozowski odpowiada
Jakie jest największe wyzwanie związane z pracą w telewizji? Andrzej Morozowski odpowiadaFACEBOOK/TVN24

Pytany o swojego zawodowego idola, Morozowski mówił, że ważnym dziennikarzem w jego życiu był Andrzej Woyciechowski, założyciel Radia ZET. - Uczył mnie - powiedział.

Morozowski wskazał też swój ulubiony film. Jak przyznał, jest nim "Walka o ogień". Przyznał też, że czyta dużo kryminałów. - Lubię skandynawskie. Czytam je tonami - stwierdził. Wspomniał też o książce "Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana" autorstwa Artura Domosławskiego.

Jakie filmy i książki o dziennikarstwie poleca Andrzej Morozowski?
Jakie filmy i książki o dziennikarstwie poleca Andrzej Morozowski?FACEBOOK/TVN24

Cykl "Ty pytasz, TVN24 odpowiada"

W następnych spotkaniach z cyklu pojawią się Konrad Piasecki (15 lipca), prowadzący "Rozmowę Piaseckiego" i "Kawę na ławę", Anita Werner (22 lipca) oraz Katarzyna Kolenda-Zaleska (29 lipca), obie związane z "Faktami" TVN i "Faktami po Faktach" TVN24.

Autor:pp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości