Zabójstwo Pawła Adamowicza, tragiczny pożar w escape roomie, afera hejterska. 2019 rok

#NASZE20-LECIE

Zabójstwo Pawła Adamowicza, tragiczny pożar w escape roomie, afera hejterska. 2019 rok

Tragiczny pożar w escape roomie i śmierć pięciu nastolatek w Koszalinie, strajk nauczycieli, który miał zagrozić egzaminom gimnazjalnym i maturalnym, zniesienie wiz do USA dla Polaków, lot Franky'ego Zapaty nad kanałem La Manche na flyboardzie, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, podczas którego na scenie zaatakowany został prezydent tego miasta Paweł Adamowicz, zmarł na drugi dzień na skutek odniesionych obrażeń. W programie "#NASZE20-LECIE" wspominamy to, co wydarzyło się w 2019 roku. O tragicznych wydarzeniach z 27. finału WOŚP mówiła reporterka TVN24 Dominika Ziółkowska, która wówczas była na miejscu i relacjonowała to, co się działo w Gdańsku. - Jesteśmy dziennikarzami, ale nie jesteśmy robotami. Ja też miałam w sobie te emocje, bo widziałam co się stało, widziałam, że prezydent jest reanimowany i to był widok na tyle przejmujący, że ta moja pierwsza relacja była pełna emocji, nerwów, musiałam ważyć słowa. Pamiętam, że konsultowałam się z wydawcą, który powiedział mi do ucha: "Dominika, dwa wdechy, pamiętaj, nie mów nic, czego nie jesteś pewna", a ja mu odpowiedziałam: "to, co ja mam powiedzieć?" - wspominała. - Na to 20-lecie życzę i sobie i wam i państwu, żebyśmy nigdy już nie musieli relacjonować tak tragicznych wydarzeń - podsumowała.

 

W maju 2019 roku opublikowany został film dokumentalny Tomasza i Marka Sekielskich przedstawiający przypadki pedofili w polskim Kościele, a w sierpniu została ujawniona tak zwana afera hejterska w Ministerstwie Sprawiedliwości. Chodziło o czynności wyjaśniające dotyczące doniesień medialnych w sprawie prób dyskredytowania sędziów krytycznych wobec forsowanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian w wymiarze sprawiedliwości. Mieli być w to zaangażowani urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości, w tym ówczesny wiceminister Łukasz Piebiak, który po ujawnieniu sprawy podał się do dymisji. Wspomnianego roku Adam Pieczyński, ówczesny redaktor naczelny TVN24, został laureatem Nagrody Specjalnej Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego "Dziennikarz Dekady". Ten rok to także wybory parlamentarne i wygrana Zjednoczonej Prawicy, ale tym razem największe emocje wzbudził Senat. Wyniki wyborów do Senatu wskazały, że większość w tym gremium mają parlamentarzyści z opozycji. Próby zakwestionowania wyników senackich w niektórych okręgach okazały się bezskuteczne. Gośćmi "#NASZEGO20-LECIA" byli Łukasz Jedliński, prezenter związany z TVN24 od 15 lat, Jacek Tacik, reporter TVN24 oraz Piotr Wolański, szef zespołu realizacji TVN24.

 

Opis programu

Od 20 lat telewizja TVN24 gości w Waszych domach, przekazując najważniejsze informacje całą dobę, siedem dni w tygodniu. Tu rozbłysły takie osobowości jak śp. Grzegorz Miecugow, Justyna Pochanke, Anita Werner, Andrzej Morozowski, Małgorzata Łaszcz, Marta Kuligowska, Piotr Marciniak, Maciej Knapik (wszyscy pracowali od początku istnienia stacji) czy Brygida Grysiak i Anna Jędrzejowska. Dziennikarze TVN24 są zawsze tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne, zawsze podają zweryfikowane informacje, zawsze są w centrum wydarzeń. Z okazji 20. rocznicy powstania TVN24 pokażemy Wam, jak zmieniała się Polska, świat i ekipa naszej stacji. Każdy rok to jeden odcinek. Zaczynamy od momentu, w którym ruszyliśmy, czyli 2001 roku.