Zbiórki na pomoc dla Afgańczyków. Zobacz, jak możesz ich wesprzeć

Autor:
js
Źródło:
tvn24.pl

Polskie organizacje humanitarne uruchomiły zbiórki pieniędzy na pomoc dla Afgańczyków. Zostaną przeznaczone między innymi na potrzebne leki, środki ratujące życie i zapewnienie dachu nad głową. Poniżej znajdziesz informacje, w jaki sposób możesz pomóc.

Po wycofaniu przez Stany Zjednoczone większości swoich wojsk z Afganistanu, dużą część terytorium kraju zajęli talibowie. W niedzielę 15 sierpnia wkroczyli do stolicy kraju Kabulu i przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim. Państwa Unii Europejskiej i NATO ewakuują swych obywateli oraz swoich współpracowników z Afganistanu.

W porcie lotniczym w afgańskiej stolicy panuje chaos. Tysiące osób chcących opuścić kraj gromadzą się na lotnisku i w jego okolicach.

Polskie organizacje humanitarne zdecydowały się ruszyć z pomocą dla Afgańczyków i rozpoczęły zbiórki pieniędzy.

POLSKA MISJA MEDYCZNA

Polska Misja Medyczna prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup najbardziej potrzebnych leków i środków ratujących życie dla Afgańczyków, przede wszystkim kobiet i dzieci – antybiotyki, środki przeciwzapalne i opatrunki. Pomoc zostanie dostarczona do szpitala w Mazar-i Szarif i izb porodowych w prowincji Paktika, które PMM wspierała w latach 2001-2007 ze środków Polska Pomoc.

Wesprzyj Afganistan, wejdź na stronę https://pmm.org.pl/chce-pomoc#afganistan lub wpłać dowolną kwotę na konto 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem Afganistan

POLSKIE CENTRUM POMOCY MIĘDZYNARODOWEJ

Fundacja PCPM rusza z pomocą dla uchodźców z Afganistanu. Chce koncentrować się na niesieniu pomocy medycznej oraz zapewnieniu dachu nad głową i podstawowego wsparcia na pograniczu Afganistanu i Tadżykistanu (region Górskiego Badachszanu) oraz na Litwie.

Chcesz pomóc? Wejdź na stronę: www.pcpm.org.pl/afganistan

POLSKA AKCJA HUMANITARNA

Polska Akcja Humanitarna uruchomiła specjalną zbiórkę na rzecz ofiar kryzysów w Afganistanie i Haiti. Celem jest zebranie 300 tysięcy złotych na natychmiastowe działania w obydwu krajach.

"Wraz z partnerem lokalnym intensywnie pracujemy nad pomocą dla poszkodowanych Afganek i Afgańczyków. Już wiemy, że najpewniej będziemy pomagać tym osobom, które szukały schronienia w Kabulu. W ostatnich tygodniach do stolicy kraju przybyły dziesiątki tysięcy osób, które uciekły z innych części kraju. Ludzie ci znaleźli się w skrajnie trudnych warunkach życiowych. Mieszkają na ulicy, w parkach, pustostanach, bez dostępu do jedzenia, wody, leków i artykułów higienicznych. Wielu z nich nie zdążyło ze sobą zabrać nawet ubrań na zmianę. Planujemy przekazać im wsparcie finansowe, tak aby mogli kupić dla siebie i swoich rodzin najpotrzebniejsze rzeczy" - czytamy w opisie zbiórki na Facebooku.

Więcej informacji o formie pomocy i możliwości wpłaty: https://www.facebook.com/donate/363306545291905/

Autor:js

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości