TVN24 | Polska

Czy Morawiecki i Dworczyk powinni podać się do dymisji? Sondaż

TVN24 | Polska

Autor:
ads\mtom
Źródło:
TVN24, tvn24.pl
Mateusz Morawiecki i Michał Dworczyk do dymisji? Sondaż
Mateusz Morawiecki i Michał Dworczyk do dymisji? SondażTVN24
wideo 2/21
TVN24Mateusz Morawiecki i Michał Dworczyk do dymisji? Sondaż

45 procent ankietowanych uważa, że Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji, a 47 procent twierdzi, że taką decyzję powinien podjąć Michał Dworczyk - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w pierwszej połowie czerwca poinformował o włamaniu na swoją prywatną skrzynkę mailową. Od tamtego czasu na komunikatorze Telegram pojawiają się zrzuty ekranu, na których widać domniemaną korespondencję ze skrzynki Dworczyka prowadzoną między innymi z premierem i innymi urzędnikami państwowymi. Pomimo prywatnych adresów mailowych, poruszane są tam tematy związane z funkcjonowaniem państwa.

Dworczyk i Morawiecki do dymisji? Sondaż

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 ankietowanym zadano następujące pytanie: "Czy w związku z używaniem prywatnej skrzynki mailowej do korespondencji służbowej do dymisji powinien podać się Michał Dworczyk - szef kancelarii premiera?"

"Tak" odpowiedziało 47 procent ankietowanych, "nie" 30 procent. Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 23 procent uczestników sondażu.

Czy Dworczyk powinien podać się do dymisji? Wyniki sondażuKantar dla "Faktów" TVN i TVN24

Analogiczne pytanie zadano w odniesieniu do premiera Mateusza Morawieckiego. Odpowiedzi "tak" udzieliło 45 procent ankietowanych, przeciwnego zdania było 37 procent z nich. 18 procent wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Czy Morawiecki powinien podać się do dymisji? Wyniki sondażuKantar dla "Faktów" TVN i TVN24

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Autor:ads\mtom

Źródło: TVN24, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości