TVN24 | Polska

Abp Stanisław Gądecki ogłosił Dzień Solidarności z Afgańczykami

TVN24 | Polska

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla Afgańczyków. W niedzielę 5 września w Kościele w Polsce będzie obchodzony Dzień Solidarności z Afgańczykami.

Biskupi zgromadzeni 25 sierpnia na Jasnej Górze podczas Rady Biskupów Diecezjalnych jednogłośnie poparli ideę ogólnopolskiej zbiórki na rzecz Afgańczyków cierpiących z powodu zmiany władzy w ich kraju. W związku z tym przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wystosował specjalny apel, w którym ogłosił Dzień Solidarności z Afgańczykami wskazując na datę 5 września - poinformowało biuro prasowe Episkopatu.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by ‘modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu’, zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu" - napisał abp Gądecki.

W Kościele w Polsce w niedzielę obchodzony Dzień Solidarności z Afgańczykami

Zaapelował, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po mszach świętych zorganizować na ich rzecz kwestę.

"Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą" - zapowiedział przewodniczący KEP. Poinformował jednocześnie, że we współpracy z Caritas w Pakistanie, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.

Zwrócił też uwagę, że w Polsce już działają Centra Migrantów i Uchodźców prowadzone przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne. "Caritas Polska uruchomi ogólnopolski program wsparcia dla uchodźców w naszej ojczyźnie – od pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc językową, prawną i medyczną, aż po doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i komunikacji z mediami" - czytamy w apelu.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości