Polska

Będzie rekord? Wynik 25. finału WOŚP na antenie TVN24

Polska

Transmisja z konferencji prasowej WOŚP o godz. 18 w TVN24
Transmisja z konferencji prasowej WOŚP o godz. 18 w TVN24tvn24
wideo 2/22

Ile udało się zebrać 15 stycznia 2017 roku? Podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak mówił, że "nie o rekordy chodzi". Wszystko jednak wskazuje na to, że rekord padł. Dokładną kwotę Owsiak poda około godziny 18 na antenie TVN24. Szef i pomysłodawca WOŚP będzie także gościem w programie "Fakty po Faktach" TVN24 o godzinie 19.25.

Celem tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było wsparcie ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

25. Finał WOŚP

Liczenie środków zebranych 15 stycznia trwało do końca lutego. Na rachunek bankowy Orkiestry spływały pieniądze zbierane podczas styczniowej akcji przez wolontariuszy do puszek oraz środki przekazywane podczas akcji specjalnych poprzez charytatywne aukcje internetowe.

Pieniądze ze skarbonek 120 tys. wolontariuszy zostały przekazane do sztabów Orkiestry (tych było w tym roku blisko 1700), gdzie ich zawartość była komisyjnie liczona, a następnie pakowana w "bezpieczne koperty".

Te dostarczane były do najbliższego oddziału banku, który jest oficjalnym partnerem fundacji. Tam koperty były komisyjnie otwierane, zawartość ponownie przeliczana przez pracowników banku i dopiero po tym powtórnym przeliczeniu środki były księgowane na rachunku bankowym akcji.

Wydawanie zebranych w 25. Finale środków potrwa do połowy 2018 roku, kiedy to Fundacja opublikuje ostateczny raport. Dopiero ten moment będzie stanowił zamknięcie akcji.

"To suma, która nas samych mile zaskoczyła"
"To suma, która nas samych mile zaskoczyła"tvn24

"Uda się zmienić oblicze polskiej pediatrii"

- To suma, która nas samych zaskoczyła mile i pozytywnie - zdradził we wtorek - pytany o zebraną kwotę - kardiochirurg profesor Bohdan Maruszewski, członek zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dodał, że "ważne jest, iż cel, na który pieniądze były zbierane uda się zrealizować". - Po 25 latach uda się naprawdę zmienić oblicze polskiej pediatrii jeszcze bardziej - podkreślił w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24. - Teraz naszym zadaniem jest ustalić, jaka będzie lista zakupów, gdzie ten sprzęt trafi, sprawdzić, czy będzie tam wykorzystany, uzyskać zgody dyrektorów szpitali i przeprowadzić postępowania zakupu tego sprzętu - tłumaczył. Przypomniał, że w ponad 600 szpitalach w całej Polsce pracuje 40 tys. urządzeń medycznych za łączą kwotę 720 mln zł zebraną przez 25 lat przez WOŚP.

Tak relacjonowaliśmy finał WOŚP
Tak relacjonowaliśmy finał WOŚPtvn24

Autor: tmw//plw,rzw / Źródło: tvn24.pl

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości