Policjanci z Głubczyc (woj. opolskie) zatrzymali 38-latka, który o 80 km/h przekroczył prędkość, jadąc przez wieś. Okazało się też, że jest pijany i nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.
Do zdarzenia doszło 31 marca. Policjanci z Głubczyc patrolując drogi zauważyli we wsi Klisino, kierowcę, który jechał bardzo szybko. Postanowili go zatrzymać.
Czytaj też: Jeździ za szybko, stracił prawo jazdy i zapłaci pięć tysięcy złotych
Na liczniku 127 km/h, w organizmie ponad promil
Jak relacjonuje mł. asp. Wioletta Tarasiewicz z KPP w Głubczycach, mężczyzna pędził volkswagenem, mając na liczniku 127 km/h na obowiązującej "pięćdziesiątce". Jazda o prawie 80 km/h za szybko nie była jedynym złamaniem prawa, jakiego dopuścił się 38-latek. - W trakcie rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy volkswagena wykazało blisko 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania - informuje policjantka.
Za przekroczenie prędkości, brak uprawnień oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 38-letni mieszkaniec gminy Głubczyce odpowie przed sądem. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.
Autorka/Autor: pk/PKoz
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: KPP Głubczyce