20 lat TVN24. Koncert jubileuszowy na Top of the Top Sopot Festival 2021
Na Top of the Top Sopot Festival 2021 jubileuszowy koncert na 20-lecie TVN24, a w TVN24 i TVN24 GO wydanie specjalne. Ten wyjątkowy wieczór relacjonujemy w tvn24.pl
W sopockiej Operze Leśnej trwa Top of the Top Sopot Festival 2021. Dziś odbywa się jubileuszowy koncert na 20-lecie TVN24. Wydarzenie prowadzą dziennikarze TVN24, a koncerty są przeplatane relacjami i wspomnieniami z minionych dwóch dekad.
Na antenie TVN24 trwa wydanie specjalne i relacja z koncertu. Można je oglądać również w internecie w TVN24 GO.
Śledź relację w tvn24.pl:
Relacja odświeża się automatycznie
- 23:43
Zakończył się jubileuszowy koncert na 20-lecie TVN24 na Top of the Top Sopot Festival 2021. Dziękujemy za uwagę.
- 23:34
Występuje Stanisław Soyka i Goście z utworem "Tolerancja".
- 23:32
Michał Samul: Dziękuję wam za to, że przez te 20 lat zbudowaliście niesamowitą stację, której tak bardzo zaufały miliony Polaków. Stację, której wyników oglądalności, ale przede wszystkim pozycji w sercach widzów zazdroszczą nam w całej Europie i świecie, bo nie ma drugiej takiej stacji.
- 23:31
Na scenę wyszli wszyscy dziennikarze, którzy dzisiaj wystąpili w Sopocie. Redaktor naczelny TVN24 Michał Samul: To jest tylko ułamek tej ponad tysiącosobowej grupy, która codziennie od świtu do zmierzchu, w kraju i poza granicami, w upale i mrozie ciężko pracuje dla widzów. Nawet w tej urodzinowej chwili, duża część z nas jest w pracy.
- 23:27
Występuje Stanisław Soyka z utworem "Są na tym świecie rzeczy".
- 23:26
Piotr Jacoń: Z zawodem dziennikarza tak być powinno, żeby w powodzi tematów umieć dostrzec osobistą historię, a często ten wzrok nam się wyostrza za sprawą naszych osobistych doświadczeń. Ja tak miałem – miałem tak, kiedy rozmawiałem z rodzicami osób transpłciowych. Wiele godzin przegadaliśmy i oni stali się bohaterami, mam nadzieję, że również waszymi. Ktoś kiedyś powiedział mi, że wszyscy powinniśmy walczyć o prawa mniejszości, bo wszyscy, każdy z nas może się tą mniejszością stać.
- 23:24
Anna Jędrzejowska: Najważniejszy jest bagaż doświadczeń. My zawodowe często dzielimy z Państwem. Dzięki Państwu je zyskujemy, choć często dla Państwa to są doświadczenia życiowe, również koszmarne.
Dziennikarka przypomniała historię pana Stanisława z Sokolnik, który w 2010 roku w wyniku powodzi stracił dom. Anna Jędrzejowska wtedy pomagała ze studia w Warszawie służbom ratowniczym.
- 23:18
Natalia Przybysz wykonuje w Sopocie utwór "Krakowski spleen".
- 23:15
Konrad Piasecki o pracy w telewizji.
- 23:13
Występuje zespół "Raz, dwa, trzy" z piosenką "Trudno nie wierzyć w nic".
- 23:11
Katarzyna Zdanowicz przyrównała pracę w telewizji do góry lodowej. Widzowie widzą szczyt, ale nie widzą tego, co pod wodą. – Ten szczyt to jest ledwie kilka procent tego, co dzieje się pod powierzchnią. Jesteśmy na samym szczycie, ale to nie tylko my – dodała.
- 23:09
Konrad Piasecki: to dobry moment, żeby powiedzieć, że telewizja jest pracą zespołową i jak bardzo jesteśmy uzależnieni od tych, których Państwo na co dzień nie widzicie.
- 23:02
Ewa Bem z piosenką "Moje serce to jest muzyk" na scenie Opery Leśnej.
- 23:01
Tomasz Sianecki złożył hołd prowadzącym "Szkło kontaktowe" - Marii Czubaszek i Grzegorzowi Miecugowowi.
- 22:59
Gardias o pracy w TVN Meteo: Wyjątkowych sytuacji było mnóstwo. Między innymi wspinaczka po lodospadzie, skok na bungee. To wszystko przy okazji prowadzenia prognozy pogody.
- 22:57
Dorota Gardias i Tomasz Sianecki na scenie w Sopocie.
- 22:57
Piosenka Grzegorza Ciechowskiego "Nie pytaj o Polskę" została wybrana przez pracowników TVN Grupy Discovery.
- 22:50
Michał Szpak w utworze Obywatela G.C. – "Nie pytaj o Polskę"
- 22:39
Diana Rudnik: Bardzo się cieszymy z tej energii płynącej od widowni i mam nadzieję, że płynącej też przez telewizory, bo czujemy, że jesteście Państwo z nami.
- 22:38
Anna Jędrzejowska: Uskrzydla nas publiczność. To jest dla nas totalny pierwszy raz mówić nie do kamery, tylko do takiej publiczności.
- 22:32
Kortez i "Dobrze, że cię mam" w Sopocie.
- 22:27
Kortez na scenie Opery Leśnej. Śpiewa "Hej wy".
- 22:26
Rudnik: To nie jest żadna łaska, żaden prezent, żaden przywilej. To jest nasze wywalczone, zapisane w konstytucji prawo. A Państwo mają prawo czerpać wiedzę z takiego źródła, z jakiego Państwo chcą.
- 22:26
Kajdanowicz: Tak jak my tlenu, tak demokracja potrzebuje wolnych mediów. Bez wolnych mediów nie ma wolnych wyborów i nie ma w ogóle wolności.
- 22:24
Diana Rudnik i Grzegorz Kajdanowicz na scenie.
- 22:20
Monika Brodka i "Varsovie" na sopockiej scenie.
- 22:17
Na scenie ponownie Marta Kuligowska oraz Andrzej Morozowski.
- 22:15
Na scenie Fisz Emade Tworzywo. "Telefon"
- 22:15
Kraśko: Można pisać świetne piosenki do szuflady, ale nie można robić newsów do szuflady. Newsy mają sens tylko wtedy, kiedy Wy jesteście.
- 22:11
Olejnik: Od początku pandemii powtarzam szacunek, a nie hejt. Codzienna życzliwość.
- 22:09
Na sopockiej scenie Monika Olejnik oraz Piotr Kraśko.
- 22:05
Andrzej Piaseczny i "Mówię ci, że…" na scenie w Sopocie.
- 22:00
Na scenie Tomasz Organek. Śpiewa "Niemiłość"
- 21:59
Fundacja TVN zbiera pieniądze na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Można wesprzeć akcję za pomocą SMS-ów.
SMS o treści Pomagam pod numer 7126. Koszt SMS 1,23 zł z VAT.
- 21:58
Jędrzejowska: "Weź nie pytaj" - śpiewał przed momentem Paweł Domagała. A my z przekory dziennikarskiej chcemy powiedzieć – "weź pytaj, weź się dowiaduj, bo twoim prawem jest wiedzieć".
- 21:57
Jacoń: Wychowałem się parę ulic stąd. Festiwale sopockie, jako ten chłopak z Sopotu podsłuchiwałem zza płotu Opery Leśnej.
- 21:55
Na scenie Anna Jędrzejowska oraz Piotr Jacoń.
- 21:51
Na scenie Paweł Domagała z utworem "Weź nie pytaj".
- 21:50
Konrad Piasecki: Czułem się stremowany, czułem się spięty. Nie jest to wszystko łatwe, bo jak człowiek staje oko w oko z kilkutysięczną publicznością, to jest coś innego, niż jak widzi oko kamery.
- 21:49
- 21:39
Kayah: Jestem przekonana, że po dzisiejszym występie parę osób się przebudziło. Wie, że trzeba działać. Nie można biernie stać i obserwować zła na ziemi.
- 21:38
Kayah o swoim występie: To był zestaw piosenek z przesłaniem. Te piosenki łączy wspólny mianownik: chęć zmieniania świata na lepszy.
- 21:34
Utwór Katarzyny Nosowskiej "Brawa dla państwa" na scenie w Sopocie.
- 21:31
Na scenie Katarzyna Nosowska. Śpiewa "Ja pas"
- 21:30
Zdanowicz: Stojąc tutaj na scenie dopiero zrozumiałam, czemu artyści tak chętnie wracają do Opery Leśnej w Sopocie.
- 21:29
Piasecki: dla takich chwil, ale przede wszystkim dla takiej publiczności warto wykonywać ten zawód.
- 21:28
Na scenie Katarzyna Zdanowicz oraz Konrad Piasecki.
- 21:23
Viki Gabor śpiewa "Superhero".
- 21:21
Na scenie Viki Gabor i Kayah z utworem "Ramię w ramię".
- 21:18
- Chciałem być komentatorem sportowym. Poszedłem na próbę kamerową i jedyną rzeczą, którą usłyszałem to: "pan ma za okrągłą twarz" - żartował Sianecki.
- 21:17
Gardias: Kiedy dostałam zaproszenie na casting do TVN Meteo byłam studentką 3. roku pedagogiki. Podjęłam to wyzwanie. Ćwiczyłam na starej szafie, która służyła mi za mapę pogodową, a mikrofonem była oczywiście szczotka do włosów.
- 21:16
Na scenie Dorota Gardias i Tomasz Sianecki.
- 21:13
Na scenie pojawiła się Sylwia Grzeszczak. Śpiewa "Małe rzeczy".
- 21:12
- 21:12
Katarzyna Kolenda-Zaleska: będziemy pomagać z całych sił i zawsze.
- 21:11
Kasia Kieli: W TVN-ie chcemy pomagać. Fundacja TVN od 20 lat pomaga chorym dzieciom i pomaga służbie zdrowia. Na swoje 20-lecie podjęła się niesamowitej rzeczy. Wspiera psychiatrię dziecięcą i buduje szpital temu poświęcony.
- 21:09
Kasia Kieli: Największe podziękowania należą się Państwu. To dzięki Wam istniejemy. To nie są puste słowa, to nie slogany. Naszą misją jest Wam służyć.
- 21:08
Kasia Kieli złożyła gratulacje wszystkim, którzy stoją za TVN24. "Tym, którzy są na ekranie i tym, którzy nie są na ekranie, ale bez nich ta stacja by nie istniała".
- 21:07
Do prowadzących dołączają prezes Fundacji TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska oraz Kasia Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN oraz prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA.
- 21:04
Rudnik: Razem z Państwem i dla Państwa. My, TVN24 i Fundacja TVN.
- 21:04
Kajdanowicz: już od 20 lat jesteśmy razem z Państwem.
- 21:03
Na scenie Diana Rudnik i Grzegorz Kajdanowicz.
- 20:58
Do Kayah na scenie dołączył Krzysztof Iwaneczko. Wspólnie wykonują utwór "Nie dzielcie nas".
- 20:53
Na scenie występuje Kayah. Śpiewa "Testosteron".
- 20:51
Dorota Gardias: Oczywiście są nerwy, wielkie emocje. Ale jest tu rodzinna atmosfera, wielu naszych kolegów i koleżanek jest z nami. To dla nas zaszczyt, że możemy tak świętować.
- 20:50
Monika Olejnik: Powiedziałam "witamy w wolnych mediach", a publiczność zareagowała znakomicie. Byłam wzruszona.
- 20:39
Zalewski: Najłatwiej zrozumieć wolność, kiedy nam się ją odbierze. Taka informacja płynie od poprzednich pokoleń. Nie zdaję sobie sprawy, jak szczęśliwym człowiekiem jestem, mogąc śpiewać to, na co mam ochotę. Pielęgnujmy to.
- 20:38
Zalewski: Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego wydarzenia. Życzę wam, żebyście przez kolejne 20 lat dostarczali rzetelnych informacji.
- 20:37
Radosław Mróz i Joanna Kryńska rozmawiają z Krzysztofem Zalewskim.
- 20:33
Kolejny utwór: "Liryka".
- 20:31
Teraz śpiewa Grzegorz Turnau. Wykonuje "Znów wędrujemy". Tekst do utworu to wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
- 20:30
Kuligowska: A to z powodu niewielkiej liczby kamer i reporterów materiały się powtarzały w ciągu dnia. Teraz to jest armia ludzi.
- 20:29
Morozowski: Były takie czasy, że naszą stację nazywano dniem świstaka, a nas świstakami.
- 20:28
Morozowski: Cały czas się czegoś uczymy. Uczymy się w samolocie, w domu. Ostatnio nauczyliśmy się, jak niebezpieczne może być połączenie muzyki i polityki. A właściwie muzyka i polityki.
- 20:27
Kuligowska: Jesteśmy z Andrzejem jak weterani, w TVN24 od samego początku.
- 20:27
Na scenie Marta Kuligowska i Andrzej Morozowski.
- 20:23
"Czy warto było szaleć tak?" - śpiewa cała Opera Leśna.
- 20:22
"Kiedy powiem sobie dość". Pierwszą zwrotkę razem z Chylińską odśpiewuje publika.
- 20:18
Kolejny szlagier Agnieszki Chylińskiej: "Nie mogę Cię zapomnieć".
- 20:17
Chylińska: Dla mnie wolność to możliwość śpiewania tego, co chcę, kiedy chcę i jak chcę.
- 20:12
Na scenę wychodzi Agnieszka Chylińska. Wybrzmiewa "Królowa Łez".
- 20:11
Fundacja TVN zbiera pieniądze na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Można wesprzeć akcję za pomocą SMS-ów.
SMS o treści Pomagam pod numer 7126. Koszt SMS 1,23 zł z VAT.
- 20:10
Olejnik: Będziemy z wami do końca świata i jeden dzień dłużej.
- 20:10
Kraśko: To niezwykły koncert. W historii Opery Leśnej jeszcze nikt nigdy tak nie zaryzykował z prowadzącymi.
- 20:09
Kraśko: Polska i miłość, bo to o nich śpiewał Krzysztof Zalewski. Ale też wolność i TVN24 w Sopocie. Wolność jest najważniejsza, bo dzięki niej możemy mówić prawdę, a wy macie prawo wiedzieć.
- 20:08
Olejnik: Cieszymy się, że was widzimy. Witam w wolnych mediach.
- 20:07
Na scenie Monika Olejnik i Piotr Kraśko.
- 20:07
- 20:04
Następny przebój: "Miłość, miłość".
- 20:00
Rozpoczyna się koncert jubileuszowy. Jako pierwszy na scenie śpiewa Krzysztof Zalewski. Wykonuje utwór "Polsko".
- 19:56
Joanna Kryńska i Radosław Mróz będą relacjonować koncert. Za kulisy festiwalu zabierze państwa Adrian Mielnik.
- 19:55
W TVN24 rozpoczyna się program specjalny.
- 19:53
Dzisiaj wieczorem na scenie zaśpiewa między innymi Agnieszka Chylińska. W rozmowie z TVN24 mówiła o powrocie do koncertowania po pandemicznej przerwie.
- 19:46
Zobacz, jak świętujemy nasz jubileusz. SERWIS #NASZE20LECIE
- 19:37
Przygotowania do koncertu relacjonowaliśmy od rana w TVN24.
- 19:33
Dziennikarze TVN24, którzy poprowadzą dziejszy koncert, już szykują się na godzinę 20. Tomasz Sianecki przyznał, że w tej niecodziennej dla niego sytuacji czuje tremę.
- 19:29
Zapraszamy na relację w tvn24.pl.
Na scenie razem z orkiestrą pod batutą Daniela Nosewicza i Nikoli Kołodziejczyka występują między innymi: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Ewa Bem, Brodka, Sylwia Grzeszczak, Natalia Przybysz, Viki Gabor, Krzysztof Zalewski, Organek, Fisz Emade Tworzywo, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Raz Dwa Trzy, Kortez, Michał Szpak, Paweł Domagała czy Krzysztof Iwaneczko.
Autorka/Autor:ads
Źródło: tvn24.pl
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Jestem gotowy odejść ze stanowiska prezydenta, jeśli przyniesie to pokój w Ukrainie lub doprowadzi do przyjęcia jej do NATO - powiedział w niedzielę prezydent Wołodymyr Zełenski. Odniósł się również do udziału prezydenta USA Donalda Trumpa w negocjacjach pokojowych z Rosją.
"Jestem gotowy odejść". Deklaracja Zełenskiego
Bardzo dobre, doskonałe - tak określił spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą Donald Trump. Dodał, że "to fantastyczny facet", a "Polska to wspaniały przyjaciel". ich rozmowa trwała około 10 minut i odbyła się w sobotę na marginesie konferencji konserwatystów pod Waszyngtonem.
"To fantastyczny facet". Donald Trump o Andrzeju Dudzie
Papież Franciszek w oświadczeniu, przygotowanym wcześniej i opublikowanym w niedzielę przez służby prasowe Watykanu, przekazał, że z "ufnością kontynuuje kurację". W najnowszym komunikacie o jego stanie zdrowia poinformowano, że miał "spokojną noc" i odpoczął". Dzień wcześniej doszło do pogorszenia stanu 88-letniego Franciszka.
Papież z "ufnością kontynuuje kurację"
Choć temperatura jest dodatnia i trwa odwilż, wiele osób postanowiło spacerować w niedzielę po zamarzniętej tafli Jeziorka Kamionkowskiego w Parku Skaryszewskim. Do równie niebezpiecznych sytuacji dochodzi na Jeziorku Czerniakowskim. Na lód wchodzą dorośli z dziećmi.
Trwa odwilż, lód szybko topnieje, a na zamarzniętych jeziorach całe rodziny
- Źródło:
- Kontakt24
W Drelowie (woj. lubelskie) wciąż trwają poszukiwanie pozostałości kosmicznej skały, która we wtorek przemknęła przez niebo. W niedzielę udało się odnaleźć najcięższy jak do tej pory odłamek meteorytu. Obiekt waży nieco ponad pół kilograma.
Meteoryt z Drelowa. Znaleziono jego masę główną
Nie wszystkim obywatelom USA podoba się polityka prowadzona przez Donalda Trumpa. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które ma pokazywać masowy protest na ulicach Filadelfii przeciwko decyzjom prezydenta. Miasto się zgadza - ale tego dnia ludzie wyszli tam na ulice z innego powodu.
Protest w Filadelfii przeciwko Trumpowi? Co się tu nie zgadza
W przededniu trzeciej rocznicy inwazji zbrojnej, w nocy z soboty na niedzielę, armia rosyjska użyła do ataku na Ukrainę 267 dronów - poinformowały ukraińskie siły powietrzne. Takiej liczby wrogich bezzałogowców wojsko ukraińskie nie odnotowało od początku agresji.
Największy atak od początku agresji. Rosja wysłała ponad 250 dronów
Niemcy w niedzielę wybierają nowy parlament. Wyborcy, którzy pytani byli o swoje polityczne decyzje na ulicach, wspominają między innymi o skrajnie prawicowej partii AfD. Niektórzy uważają ją za "ostatnią nadzieję" dla Niemiec, inni za zagrożenie i ugrupowanie z faszystowską retoryką. Uprawnionych do głosowania jest 59,2 mln Niemców, w sondażach prowadzi blok partii chadeckich CDU/CSU.
Kobieta jest w ósmym miesiącu ciąży, ale nie chciała korzystać z noclegowni, bo musiałaby się rozdzielić ze swoim mężem. Dlatego rozbili namiot w jednym z łódzkich parków. Tam mieszkali, nawet podczas mrozów. Dzięki strażnikom miejskim, urzędnikom i wolontariuszom mają już dach nad głową.
Jest w ósmym miesiącu ciąży, mieszkała z mężem w namiocie w miejskim parku
Psychiatra, profesor Tadeusz Pietras powiedział w TVN24, że co piąty senior w Polsce "cierpi na zaburzenia nastroju o charakterze depresji". To - jak wskazał - dużo większy odsetek niż w państwach zachodnich. - Na depresję składa się pewien komplet objawów. Nigdy wszystkie objawy nie występują u wszystkich osób. Czasami depresja może mieć charakter maskowany - wyjaśnił.
Choruje co piąty senior. "Nigdy wszystkie objawy nie występują u wszystkich osób"
Doradca prezydenta Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24, że format spotkania głowy polskiego państwa z Donaldem Trumpem był rozczarowujący. Europoseł KO Bartosz Arłukowicz powiedział, że odczuwał "dość spory dyskomfort" śledząc wczorajszą relację ze spotkania prezydentów. Zdaniem posłanki Lewicy Anny Marii Żukowskiej obwiniać za to, że spotkanie trwało około dziesięciu minut, należy amerykańskiego prezydenta. Wiceministra edukacji z Polski 2050 Joanna Mucha oceniła natomiast, iż "iluzja o przyjaźni" Dudy z Trumpem upadła.
Bomba ekologiczna - tak mówi się o skażonych terenach po dawnych zakładach chemicznych Zachem w Bydgoszczy. Miasto nie jest w stanie wziąć na siebie kosztów oszyszczenia, które są szacowane na kilka miliardów złotych. Bez pomocy państwa lub Unii Europejskiej jest to niemożliwe. Hydrogeolog dr hab. inż. Mariusz Czop, profesor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie mówi wprost o "gigantycznej porażce naszego państwa".
To tykająca bomba ekologiczna. "Gigantyczna porażka naszego państwa"
- Źródło:
- tvn24.pl
Miliarder, 94-letni Warren Buffet, sprzedał pod koniec 2024 roku akcje o wartości ponad 134 miliardów dolarów. Zwiększył tym samym zapas gotówki firmy Berkshire, w której jest prezesem, do rekordowej sumy 334 miliardów dolarów - wynika z rocznego raportu. Nie wyjaśnia jednak powodów swojej decyzji.
Warren Buffet pozbywa się kolejnej puli akcji. Analitycy spekulują dlaczego
- Źródło:
- PAP
Hunter Schafer, transpłciowa gwiazda popularnego serialu młodzieżowego HBO "Euforia", oznajmiła, że w jej nowym paszporcie amerykańskim widnieje informacja o niej jako o mężczyźnie. Schafer przekazała, że przy wypełnianiu dokumentów zaznaczyła płeć żeńską - podała BBC.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz oddał głos w wyborach do Bundestagu. "Decydujący dzień dla swojej kariery politycznej" - informują niemieckie media - rozpoczął od joggingu. Lokal wyborczy w rodzinnym mieście odwiedził już także jego polityczny rywal, Friedrich Merz, kandydat CDU na kanclerza. Przedterminowe wybory parlamentarne są konsekwencją rozpadu koalicji rządowej SPD, Zielonych i liberałów (FDP) w listopadzie 2024 roku. Lokale wyborcze są czynne od godziny 8 do 18.
Tak Scholz "rozpoczął decydujący dzień dla swojej kariery politycznej"
Pomimo zaangażowania wielu osób i prowadzonej ponad półtorej godziny resuscytacji, nie udało się uratować życia turysty w Beskidach. Mężczyzna został znaleziony przez postronne osoby około 100 metrów od szczytu Klimczoka (Śląskie).
100 metrów od szczytu znaleźli nieprzytomnego turystę. Nie udało się go uratować
Mieszkaniec Rzyków w powiecie andrychowskim stracił przytomność. Natychmiast zareagowali pozostali mieszkańcy budynku, którzy pod nadzorem strażaka po służbie prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, tworząc "łańcuch przeżycia".
36-latek zasłabł, reanimowali go na zmianę sąsiedzi
W mieście Trujillo na północy Peru zawalił się dach w części restauracyjnej tamtejszego centrum handlowego. Lokalne media przekazały, że co najmniej sześć osób zginęło, a 82 zostały ranne. W całym regionie La Libertad ogłoszono dwa dni żałoby.
Zawalił się dach centrum handlowego. Dwa dni żałoby
Rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem trwała zaledwie dziesięć minut, choć oczekiwano, że może potrwać godzinę. - Powinniśmy się cieszyć, że na omówienie spraw fundamentalnie ważnych dla Polski, państwa, nie tylko frontowego, ale także państwa sąsiadującego z Ukrainą, Donald Trump znalazł "pięć minut" - komentowała w TVN24 dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
W sobotę wieczorem pracownicy rządu federalnego USA otrzymali e-maile z działu kadr Biura Zarządzania Personelem Stanów Zjednoczonych (OPM), z prośbą o przesłanie informacji co udało się im zrobić w pracy w minionym tygodniu - donosi Reuters. Brak odpowiedzi ma być podstawą do zwolnienia z pracy. Chwilę wcześniej Musk zapowiedział takie działanie w serwisie X.
"Co robiłeś w zeszłym tygodniu?" Musk przepytuje urzędników, za brak odpowiedzi grozi zwolnieniami
- Źródło:
- Reuters, X, PAP, tvn24.pl
Ceny pączków w zbliżający się tłusty czwartek powinny zostać na stabilnym poziomie, pomimo, że koszty podstawowych produktów wykorzystywanych do ich smażenia, takich jak jaja, masło i mąka, wzrosły - ocenił BNP Paribas. Z kolei za cukier i olej piekarnie zapłacą mniej. Ile trzeba będzie zapłacić za pączki w zbliżający się Tłusty Czwartek?
Z lukrem, z konfiturą i te dietetyczne. Ile zapłacimy za pączki w Tłusty Czwartek?
- Źródło:
- PAP
- Przyszłość jest naturalną konsekwencją naszych działań tu i teraz. Tylko na nią jeszcze mamy wpływ. Dlatego tak ważne, żeby dobrze się do niej przygotować - mówi Natalia Hatalska, założycielka i dyrektorka infuture.institute – instytutu badań nad przyszłością. W rozmowie z tvn24.pl wskazuje, że kolejnym obszarem, który ludzkość będzie próbować cyfryzować są zmysły. -Doświadczenia cyfrowe mają w ten sposób stać się pełniejsze - wyjaśnia.
Po cyfryzacji informacji i relacji czas na zmysły. "Czy w przyszłości nie będą nam potrzebne ciała?"
- Źródło:
- tvn24.pl
Spotkanie z Donaldem Trumpem traktuję jako dopełnienie procesu po tym, jak wcześniej rozmawiałem z sekretarzem obrony USA i generałem Keithem Kelloggiem - powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN w Waszyngtonie Marcinem Wroną. Mówił także o "sprytnym planie" dotyczącym amerykańskiego zaangażowania w rozmowy o zakończeniu wojny między Ukrainą a Rosją, który jednocześnie byłby "swoistą gwarancją bezpieczeństwa dla Ukrainy".
Leki, psychodeliki i elektrowstrząsy. Jak naukowcy szukają źródła depresji
Pan Schmidt daje żółtą kartkę, "księgowy" może stracić stołek. Dokąd zmierzają Niemcy?
W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o remake'u klasycznego horroru "Nosferatu", wyczekiwanym powrocie serialu "Biały Lotos", nowej roli Cezarego Pazury i planowanym występie AC/DC tego lata w Polsce.
"Nosferatu" w nowej odsłonie, powraca "Biały Lotos", AC/DC zagra w Polsce
- Źródło:
- tvn24.pl