Według gazety, pozwoliłoby to samorządom na sprawne zarządzanie szpitalami lub ich szybką sprzedaż.
"Rzeczpospolita" informuje, że na środowym spotkaniu kierownictwa PO z szefem rządu Donaldem Tuskiem ustalono, iż pora na "nowe otwarcie" w służbie zdrowia. Złożone już w Sejmie projekty ustaw zdrowotnych mają zostać "poważnie zliberalizowane".
Te informacje ostrożnie potwierdził gazecie wiceminister zdrowia Krzysztof Grzegorek. "Obligatoryjne przekształcenie szpitali w spółki jest cały czas rozważane, sprawa nie jest jednak przesądzona. Wymaga uzgodnień z PSL i przeprowadzenia przez Sejm" - mówi.
Źródło: "Rzeczpospolita"