Pytanie w "Milionerach" o utwór Hemp Gru upamiętniający powstanie...

Najnowsze

Autor:
paj/b
Źródło:
Milionerzy TVN

"Ceną była śmierć za wolności smak, choć minął czasu szmat, ty pamiętaj, brat, życie oddał dziad, 63 dni chwały, nie przeliczając strat" - śpiewa Hemp Gru o powstaniu listopadowym, styczniowym, warszawskim czy powstaniu Solidarności? Na to pytanie za pięć tysięcy złotych odpowiadała Katarzyna Kramnik.

W poniedziałkowym odcinku "Milionerów" na pytania Huberta Urbańskiego odpowiadała mieszkanka Warszawy, pani Katarzyna Kramnik. Uczestniczka dotarła do pytania za pięć tysięcy złotych, nie zużywając żadnego z dostępnych kół ratunkowych.

Wcześniej była pytana m.in. o to, co się blanszuje. Pytanie za pięć tysięcy złotych dotyczyło utworu hip-hopowego.

"Ceną była śmierć za wolności smak, choć minął czasu szmat, ty pamiętaj, brat, życie oddał dziad, 63 dni chwały, nie przeliczając strat" śpiewa Hemp Gru:

A: o powstaniu listopadowym B: o powstaniu styczniowym C: o powstaniu warszawskim D: o powstaniu Solidarności

"63 dni chwały"

Pani Katarzyna kojarzyła cytowany fragment utworu Hemp Gru, mimo to nie była pewna odpowiedzi na powyższe pytanie. Uczestniczka programu obstawiała, że prawidłową odpowiedzią jest C "o powstaniu warszawskim", ale by się upewnić zdecydowała się poprosić o pomoc publiczność.

Najwięcej głosów – 75 procent – zdobyła odpowiedź C: "o powstaniu warszawskim". Następne były kolejno odpowiedzi B – 11 proc., A – 9 proc. oraz D – 5 procent. 

Uczestniczka poprosiła o zaznaczenie odpowiedzi, która zdobyła trzy czwarte głosów. Była to dobra decyzja. Hemp Gru w swoim utworze "63 dni chwały" rapuje właśnie o powstaniu warszawskim. 

Powstanie warszawskie

Utwór Hemp Gru opowiada o "63 dniach chwały". Ta liczba nie jest przypadkowa – to właśnie tyle dni trwało powstanie warszawskie. Od 1 sierpnia 1944 roku do 3 października 1944 roku. 

Siedzibą prezydenta jest dawny pałac Radziwiłłów, zwany...

W poniedziałkowym odcinku wzięła udział także pani Agnieszka Golasińska z Częstochowy, która zmierzyła się między innymi z pytaniem o siedzibę prezydenta

Autor:paj/b

Źródło: Milionerzy TVN

Źródło zdjęcia głównego: Milionerzy TVN