Najnowsze

Najnowsze

Rosyjski dziennik o szczycie: brak wielkich niespodzianek

Na szczycie prezydentów USA i Rosji w Helsinkach Donald Trump i Władimir Putin nie ustalili niczego, ale też nie poróżnili się - pisze we wtorek rosyjski dziennik "Wiedomosti". Dodaje, że to nie najgorszy rezultat dla przywódców państw, którzy rozmawiają ze sobą językiem sankcji.

Matka i córka tracą wzrok. Właśnie dostały szansę od losu. W piątek trzynastego

Katarzyna Richert od dziecka cierpi na aniridię, czyli brak tęczówki. Któregoś dnia może się obudzić i po prostu nic nie zobaczyć. Los nie jest dla niej łaskawy. Jej 15-letnia córka odziedziczyła tę rzadką chorobę. Szansą na uratowanie ich wzroku jest kosztowna operacja. W piątek trzynastego anonimowy darczyńca wpłacił na ich leczenie brakujące 13 tys. zł.

Trybunał Konstytucyjny: prezydent mógł ułaskawić Kamińskiego

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie, którą przed rokiem skierował tam prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Chodzi o ułaskawienie byłych szefów CBA - w tym koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego - przez prezydenta Andrzeja Dudę. Nowy Trybunał, powołany przez Prawo i Sprawiedliwość orzekł, że prezydent może dokonać ułaskawienia, nawet gdy osoba nie została jeszcze prawomocnie skazana.

Na autostradzie spłonął autokar. Ewakuowano 47 osób

Na autostradzie A4 między Łańcutem a Rzeszowem (Podkarpacie) zapalił się autokar wycieczkowy, którym podróżowało 46 osób. Pasażerów i kierowcę udało się ewakuować w porę, jednak pojazd oraz znajdujące się w nim bagaże doszczętnie spłonęły.

"Falsyfikaty wysokiej jakości, niespotykanej dotychczas w Polsce"

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało cztery osoby podejrzane o produkcję i handel podrabianymi zabytkami. W warsztacie mieli wytwarzać takie przedmioty, jak kielichy, sztylety, szkatuły, płaskorzeźby czy wyroby jubilerskie. Według biegłego, falsyfikaty są bardzo wysokiej jakości.

Argentyna szuka selekcjonera. Dwóch faworytów na liście

Diego Simeone z Atletico Madryt i Jose Pekerman prowadzący w mundialu w Rosji Kolumbię to trenerzy, których Argentyńczycy najchętniej widzieliby w roli selekcjonera Albicelestes. Z kadrą po piłkarskich mistrzostwach świata pożegnał się Jorge Sampaoli.

Amerykańskie media: nawet doradcy Trumpa "byli zszokowani"

Amerykańskie media nie szczędzą słów krytyki prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi po szczycie w Helsinkach. Zwracają uwagę przede wszystkim na to, że w sprawie ingerowania w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku przywódcy mówili jednym głosem. "New York Times" twierdzi, że nawet doradcy Trumpa byli zdziwieni słowami, które padły w czasie konferencji prasowej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Sędzia Iwulski o wyrokach w procesach politycznych

Sędzia Iwulski mówi, że pamięta jeden. Tymczasem było więcej wyroków karnych ze stanu wojennego, w których orzekał. Tak wynika z archiwów Instytutu Pamięci Narodowej. Obecny prezes Sądu Najwyższego zastępujący pierwszą prezes Małgorzatę Gersdorf o pozostałych wyrokach mówi, że nie pamięta - o czym informuje Magdalena Gwóźdź.

Problemy Rosji znowu słyszalne

Mundial to już historia. Wewnętrzne problemy Rosji, które na chwile zostały zagłuszone przez okrzyki na stadionach, znowu zaczynają być słyszalne. Przypominają między innymi o politycznej cenzurze oraz Ołehu Sencowie, ukraińskim reżyserze, który od połowy maja prowadzi głodówkę w rosyjskim łagrze - zauważa Dawid Rydzek.

Przegląd prasy: 17 osób z kancelarii premiera zgarnęło całą pulę na nagrody

Prawie milion złotych. Taką kwotę rozdzielono między 17 osób w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - podała "Rzeczpospolita" powołując się na ustalenia Najwyższej Izby Kontroli, która zbadała wykorzystanie budżetu z 2017 roku zaplanowanego na nagrody w KPRM. Rok wcześniej tylko jedna trzecia podobnej kwoty została przeznaczona na nagrody. - Brakuje odpowiedzi, jakim prawem wypłacono te pseudonagrody - komentował we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 poseł PO Krzysztof Brejza.

Stan relacji USA i Rosji

Zimna wojna zakończyła się dawno temu. Okoliczności na świecie zmieniły się - przekonywał w poniedziałek Władimir Putin po spotkaniu z Donaldem Trumpem, jednocześnie podkreślając, że stosunki Stanów Zjednoczonych i Rosji są w trudnym okresie. Jak jest teraz i jak było wcześniej, sprawdził Maciej Warsiński.

Chorwaci wicemistrzami świata. Zdobyli serca kibiców

W finale mundialu w Rosji wygrali Francuzi, ale to Chorwacji zdobyli serca większości kibiców na świecie. Ten mały kraj ze swoją wielką drużyną wpisał się doskonale w legendę o słabszym, który dzięki zaangażowaniu i woli walki może rywalizować z największymi. A takie historie, jaką przedstawia Maria Mikołajewska, po prostu kochamy.

Cichy protest. Ponad 350 pielęgniarek na zwolnieniach

Kilkaset pielęgniarek na zwolnieniach lekarskich. To cichy protest służby zdrowia w Rzeszowie, Tarnobrzegu czy Mielcu. Pielęgniarki żądają podwyżek. Protesty były także w Lublinie. Ale jak zauważa Witold Tabaka, tam już udało się wynegocjować porozumienie.

Parasol tylko nad Putinem

Parasol w służbie politykom i sytuacje, które przejdą do historii. A ta nie raz pokazała, że lepiej mieć ten przedmiot pod ręką - co przedstawia Łukasz Wieczorek.

Co wynika ze spotkania Trumpa z Putinem?

Stosunki między naszymi państwami są w trudnym okresie - mówił na wspólnej konferencji z Donaldem Trumpem Władimir Putin. A prezydent Stanów Zjednoczonych podsumował, że "dzisiaj to się zmieniło". O to, co tak naprawdę wynika ze spotkania Trumpa z Putinem, pytał Jacek Tacik.

Putin: Moskwa nigdy nie mieszała się w wewnętrzne sprawy USA

Rosja jako państwo nigdy nie mieszała się w wewnętrzne sprawy Stanów Zjednoczone - oświadczył rosyjski prezydent Władimir Putin w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji Fox News. Rozmowa została nagrana w poniedziałek po zakończeniu szczytu Trump - Putin w Helsinkach.

Obama odwiedził wioskę ojca. "Każdy tutaj jest moim kuzynem"

Przebywający w Kenii były prezydent USA Barack Obama wziął udział w poniedziałek w otwarciu centrum młodzieżowego, będącego projektem jego przyrodniej siostry. Odwiedził też rodzinną wioskę swojego ojca Kogelo. - Właściwie każdy tutaj jest moim kuzynem - żartował Obama.

Pełczyńska-Nałęcz: wydźwięk spotkania idealny dla Rosji, a fatalny dla nas

Wydźwięk spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem jest idealny dla Rosji, a fatalny dla nas - oceniła amerykańsko-rosyjski szczyt w Helsinkach w "Faktach po Faktach" w TVN24 Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasador Polski w Moskwie. Zdaniem byłego ambasadora Polski w Waszyngtonie Ryszarda Schnepfa tę rozgrywkę "zdecydowanie wygrał Putin". Gośćmi drugiej części byli Henryk i Ludwika Wujcowie. W trzeciej części - profesor Marcin Matczak.

"Putin ma go w kieszeni". Amerykańscy politycy krytykują Trumpa

Wypowiedzi Donalda Trumpa po spotkaniu z Władimirem Putinem w Helsinkach wywołały falę krytycznych komentarzy za oceanem. Amerykańskiego prezydenta skrytykowali demokraci i republikanie. "Tragiczny błąd" - ocenił szczyt obu przywódców republikański senator John McCain. Z kolei były szef CIA John Brennan napisał, że słowa Trumpa są "niczym innym, jak zdradą" oraz że "Putin ma go w kieszeni".

Pierwszy taki spadek Lewandowskiego. Przez dekadę jego wartość tylko rosła

Mundial miał być dla Roberta Lewandowskiego oknem wystawowym, okazją do udowodnienia klasy i ugruntowania pozycji w gronie najlepszych napastników świata. Tymczasem kapitan reprezentacji Polski wrócił z Rosji już po fazie grupowej, sfrustrowany bez choćby jednego gola. Z tego powodu jego wartość rynkowa po raz pierwszy spadła.

"Prezydent dokonał pewnego rodzaju samowoli"

"Iustitia" ma rację, że cały proces ma pewien formalny grzech pierworodny, bo akt, który go rozpoczął, jest nieważny. W sposób oczywisty został naruszony wymóg uzyskania przez prezydenta kontrasygnaty premiera - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Marcin Matczak, odnosząc się do ogłoszonego przez prezydenta konkursu na wakaty w Sądzie Najwyższym bez kontrasygnaty premiera. Jego zdaniem, naszej władzy "bardzo się spieszy", "żeby zdążyć zamknąć sprawę zanim wypowie się Trybunał Sprawiedliwości".