Najnowsze

Najnowsze

Zderzyło się siedem samochodów, dwie osoby ranne

Groźnie wyglądający wypadek na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Jak informuje policja kierowca osobowego forda prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Efekt? Siedem uszkodzonych samochodów i dwie osoby ranne.

Zapowiedź bankructwa. Kolejne problemy Weinsteina

Producent filmowy Harvey Weinstein tonie w pozwach sądowych po tym, jak dziesiątki kobiet oskarżyły go o przemoc seksualną. Jego wytwórnia filmowa też ma poważne problemy. Po tym, jak nie udało się sprzedać firmy, zarząd spółki ogłosił, iż złoży wniosek o jej upadłość - donosi agencja Bloomberg.

Rozpyla gaz, chce zabrać pieniądze. Na pomoc ruszył klient

Najpierw kupił paczkę gum do żucia, a po chwili wrócił, opryskał ekspedientkę gazem i próbował wyciągnąć spod lady gotówkę - podają krakowscy policjanci. Wtedy niedoszłego złodzieja powalił na ziemię inny klient. Całe zdarzenie nagrała kamera sklepowego monitoringu.

Polska Kronika Faktowa 25.02.2018

Polski spór o Kosowo, pierwsza setka rządu Donalda Tuska, Milczanowski vs. Oleksy oraz Holender, który rozkochał w sobie Polaków. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 25.02.2018

W każdym odcinku dwaj panowie z przeszłością wracają do tego, co działo się dokładnie 10 lat temu. Tym razem odkurzają polityczne przeboje z końcówki lutego 2008 roku i przypominają między innymi hucznie obchodzone pierwsze 100 dni rządu Donalda Tuska, a także atmosferę po gali rozdania Oscarów z polskim "Katyniem" w tle.

"Pamiętam, bo mnie oszukali skurczybyki"

W tym tygodniu swoją pamięć postanowił sprawdzić przedsiębiorca, a obecnie poseł Kukiz'15. Na 10 pytań Tomasza Sianeckiego z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach lutego 2008 roku odpowiada Marek Jakubiak.

"Dość dużych chłopców". Niespodziewana porażka partii Orbana

Partia węgierskiego premiera Viktora Orbana w niedzielę nieoczekiwanie przegrała w lokalnych wyborach uzupełniających w mieście Hódmezővásárhely - poinformowała agencja Reutera. Do porażki, w miejscowości uważanej za twierdzę Fideszu, doszło kilka tygodni przez wyborami parlamentarnymi na Węgrzech.

"Nikt nie oczekuje od Trybunału, że powie, że to jest niedobra ustawa"

- Ustawa o IPN nie może być zamrożona. Minister Ziobro wyjaśnił, co może być penalizowane, a co nie będzie - podkreślał w poniedziałek w Radiu ZET Bartosz Cichocki, wiceminister spraw zagranicznych i szef powołanego przez premiera zespołu do spraw dialogu z Izraelem. - Ustawa o IPN jest dobra i będzie działać - dodał.

Szymański: Bruksela słusznie zakłada, że nie należy angażować się w relacje polsko-izraelskie

- Jedyne co jest w stanie zaoferować Donald Tusk, to podzielenie się fałszywą troską - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański, komentując wypowiedź szefa Rady Europejskiej o Polsce. - Byłoby dobrze, gdyby wypowiedział się w tej sprawie w obronie polskich racji, bo zakładam, że jakieś polskie racje jednak w tym sporze dostrzega - dodał.

Mieli zgotować piekło dwójce dzieci. Parze z Drawska grozi dożywocie

Razem mieli katować chłopców. Ona – matka – według śledczych nie miała skrupułów, by stosować wymyślne tortury. On – partner matki – jest oskarżony także o brutalny gwałt. Ruszył proces pary z Drawska Pomorskiego. Za usiłowanie zabójstwa grozi im dożywocie. Sąd wyłączył jawność rozprawy.

Najpierw rozwiązanie sporu, potem rozmowy o wejściu do Unii

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wezwał w niedzielę władze w Skopje, aby rozwiązały trwający od wielu lat spór z Grecją dotyczący nazwy Macedonia. Uregulowanie tej kwestii ma być pierwszym krokiem w celu formalnego rozpoczęcia dialogu akcesyjnego z Unią Europejską.

Dwa medale Polaków. "Ocena jest pozytywna"

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego jest zadowolony z występu swoich podopiecznych w Pjongczangu. - Zaplanowane nadzieje na medal były w skokach narciarskich i to się udało. Gdyby nie wyjątkowy pech w konkursie na obiekcie normalnym, byłby jeszcze jeden krążek - przyznał Apoloniusz Tajner.

"Za reformą są bardzo poważne racje. Oczekujemy poważnego ich potraktowania"

- Są istotne powody, by opinie wobec polskich reform formułować z większym umiarem. (...) Polska jest gotowa do tego, żeby rozmawiać, ale na pewno nie jesteśmy gotowi do tego, żeby przyjąć każdą uwagę do wykonania - oświadczył w poniedziałek w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.

Szymański: Bruksela słusznie zakłada, że nie należy angażować się w relacje polsko-izraelskie

- Jedyne co jest w stanie zaoferować Donald Tusk, to podzielenie się fałszywą troską - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański, komentując wypowiedź szefa Rady Europejskiej o Polsce. - Byłoby dobrze, gdyby wypowiedział się w tej sprawie w obronie polskich racji, bo zakładam, że jakieś polskie racje jednak w tym sporze dostrzega - dodał.

Nieznany los 110 dziewczynek uprowadzonych przez islamskich bojowników

Nigeryjskie władze podejrzewają, że dziewczynki mogły zostać porwane jako narzeczone dla ekstremistów z islamistycznej organizacji Boko Haram. Rząd Nigerii przyznał w niedzielę, iż 110 dziewczynek uprowadzonych ponad tydzień temu pozostaje nieodnalezionych. Rodzice, którzy stworzyli listę zaginionych, narzekają, że rząd nie spieszy się, aby zająć się tą sprawą - informuje agencja Reutera.

"Polityka nie zmieni dialogu Żydów i chrześcijan"

Ten typ dialogu jest niezwykle istotny, zarówno dla Żydów, jak i chrześcijan - oświadczył rabin Abraham Skórka podczas wizyty w Łodzi, gdzie w niedzielę spotkał się z metropolitą łódzkim arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. Hierarcha podkreślał, że "nie zrozumiemy siebie, odcinając się od Izraela", a rabin dodał, iż "polityka nie może zachwiać dialogu pomiędzy przedstawicielami obu wyznań".

Walka z korupcją trafi do konstytucji

Komitet Centralny rządzącej Komunistycznej Partii Chin ogłosił w niedzielę, że zaproponuje dopisanie państwowej komisji nadzorczej - nowej potężnej superagencji do walki z korupcją - do listy organów państwowych wymienionych w konstytucji Chin - podała agencja Xinhua.

Turcja o rezolucji ONZ: nie wstrzyma ofensywy w Syrii

Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie rozejmu w syryjskiej Wschodniej Gucie nie wpłynie na ofensywę, jaką w Afrinie prowadzi Turcja przeciw syryjskim Kurdom - oświadczył w niedzielę wicepremier Turcji Bekir Bozdag.