Najnowsze

Najnowsze

"Nagle obudziłam się, leciałam w dół". Rośnie bilans ofiar wybuchu gazu w bloku

Po chwili zdałam sobie sprawę, że to się dzieje naprawdę. Nie było już ściany, stałam na ulicy - relacjonowała kobieta, która przeżyła wybuch gazu i zawalenie części budynku mieszkalnego w Magnitogorsku. We wtorek rano, ponad dobę po katastrofie, ratownicy poinformowali o znalezieniu ósmej ofiary śmiertelnej. Wciąż kilkadziesiąt osób jest zaginionych.

Strażacy podsumowują noc. "Wyjątkowo tragiczna, niespokojna"

Od wczoraj do dzisiaj do godzin południowych strażacy wyjeżdżali już ponad 1700 razy, z czego ponad 850 razy do gaszenia pożarów - informował w rozmowie z TVN24 rzecznik Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Paweł Frątczak. Mówił o "najbardziej tragicznym bilansie, który ciągle rośnie", bo od północy w wyniku pożarów zginęło w sumie sześć osób. - Wyjątkowo tragiczna, niespokojna noc - przyznał w rozmowie z TVN24.

Papieska homilia na koniec roku o życiu "w warunkach niegodnych ludzi"

Podczas nieszporów za kończący się rok papież Franciszek mówił, że nadal na świecie wiele kobiet i mężczyzn żyje w warunkach "niegodnych ludzi". Przypomniał o losie tysięcy bezdomnych w Rzymie. Po poniedziałkowym nabożeństwie papież modlił się na placu Świętego Piotra przed stojącą tam szopką wykonaną z piasku. Pozdrowił jej twórców i licznych wiernych, którzy składali mu życzenia.

Świat wita nowy rok

O godzinie 6 rano polskiego czasu we wtorek Nowy Rok powitali nowojorczycy. Razem z Polakami 2018 rok pożegnali między innymi mieszkańcy Paryża, Rzymu czy Brukseli.

"Zrealizowanych planów", "zwycięstwa demokracji". Życzenia od polityków

"Czasu nadziei i wykorzystanej szansy", "by 2019 rok przyniósł wiele dobra polskim rodzinom i naszej ojczyźnie!", "szampańskiego Sylwestra" - tego między innymi w ostatni dzień 2018 roku życzyli politycy na Twitterze. Prezydent Andrzej Duda zamieścił w serwisie społecznościowym życzenia i zdjęcie z zabawy sylwestrowej.

Kim przemówił. "Jego cierpliwość do Amerykanów maleje"

Jestem gotów w każdej chwili usiąść do stołu negocjacyjnego z prezydentem Trumpem - zapowiedział w noworocznym wystąpieniu przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un. Przestrzegł jednak, że jeśli Stany Zjednoczone nie dotrzymają obietnicy "złożonej na oczach całego świata", Pjongjang może zacząć szukać innych rozwiązań. - Słowa Kima wydają się sugerować, że jego cierpliwość do Amerykanów maleje - ocenił Harry J. Kazianis z think tanku Center for the National Interest.

Nie skaczą, a składają życzenia

Japończyk Kobayashi, Norweg Stjernen, Niemiec Leyhe - każdemu z nich udało się życzyć po polsku wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozytywnym przekazem dla kibiców podzielili się także polscy zawodnicy, w tym nasi najlepsi - Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Stefan Hula.

Amerykański ambasador ostrzega Londyn

Ambasador USA w Wielkiej Brytanii Robert "Woody" Johnson wyraził w poniedziałek wątpliwość co do możliwości zawarcia dużego brytyjsko-amerykańskiego porozumienia handlowego, jeśli Izba Gmin zaaprobuje wynegocjowaną przez premier Theresę May umowę w sprawie brexitu.

Tak przywitaliśmy 2019 rok

Wielkie odliczanie, a potem wybuch radości - Polacy powitali 2019 rok. Na warszawskim placu Bankowym bawiły się setki osób z całego kraju. Ulice wielu innych polskich miast również wypełnione były roztańczonymi tłumami.

Trudny rok Macrona. W orędziu zaapelował o jedność

W noworocznym orędziu prezydent Francji Emmanuel Macron zaapelował do rodaków o jedność i cierpliwość. - Efekty reform nie mogą być natychmiast odczuwalne, ale rozumiem niecierpliwość obywateli - powiedział Macron w telewizyjnym wystąpieniu.

"Robimy dokładnie to, co się Rosji podoba. Głośno wrzeszczymy, że jest okropna"

Głośno wrzeszczymy, że Rosja jest okropna, nic nie robimy i tak naprawdę sami się wypisaliśmy z jakiejkolwiek polityki wobec Rosji - ocenił w "Faktach po Faktach" Jerzy Marek Nowakowski, były ambasador RP na Łotwie oraz w Armenii. Zdaniem Pawła Kowala z Polskiej Akademii Nauk i byłego wiceszefa MSZ Polska powinna próbować wrócić do aktywnej polityki, ale jednocześnie "zdawać sobie sprawę, jakiego partnera mamy".

Izrael pożegnał Amosa Oza. "Pisał o nas wszystkich"

W poniedziałek w Izraelu pożegnano Amosa Oza. Trumnę ze zwłokami pisarza wystawiono w centrum kultury Zawta w Tel Awiwie. Prezydent Izraela Reuwen Riwlin w przemówieniu podkreślił między innymi, że Oz "pisał o nas wszystkich", a jego książki są zarówno osobiste, jak i uniwersalne.

Noworoczne orędzie prezydenta

W 2019 roku znów przypomnimy sobie i światu jak wielki jest polski duch wolności - powiedział w noworocznym orędziu prezydent Andrzej Duda. Wyraził też przekonanie, że pod biało-czerwoną flagą jest i "zawsze będzie miejsce dla każdego z nas". Zaapelował też, by nie szczędzić współobywatelom życzliwego uśmiechu, pomocnej dłoni i przejawów "zwykłej ludzkiej serdeczności".

"Robimy dokładnie to, co się Rosji podoba. Głośno wrzeszczymy, że jest okropna"

Głośno wrzeszczymy, że Rosja jest okropna, nic nie robimy i tak naprawdę sami się wypisaliśmy z jakiejkolwiek polityki wobec Rosji - ocenił w "Faktach po Faktach" Jerzy Marek Nowakowski, były ambasador RP na Łotwie oraz w Armenii. Zdaniem byłego wiceszefa MSZ Pawła Kowala Polska powinna próbować wrócić do aktywnej polityki, ale jednocześnie "zdawać sobie sprawę, jakiego partnera mamy".

Rok 2018 należał do TVN24 i "Faktów" TVN

W 2018 roku TVN24 był najchętniej oglądanym kanałem tematycznym w Polsce zarówno wśród wszystkich widzów, jak i w grupie komercyjnej 16-49 lat - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Liderem wśród programów informacyjnych były "Fakty" TVN.

Loża prasowa 30.12.2018

W ostatnim w tym roku wydaniu "Loży prasowej" gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Andrzej Stankiewicz (Onet.pl), Michał Szułdrzyński ("Rzeczpospolita"), Cezary Michalski ("Newsweek") i Daniel Passent ("Polityka"). Głównym tematem programu była podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa obniżająca akcyzę na energię elektryczną i zmieniająca stawki opłaty przejściowej. Goście dyskutowali o polityce energetycznej Polski, zarówno w rządzie PiS, jak i koalicji PO-PSL. Następnie komentatorzy rozmawiali o słowach prezydenta Andrzeja Dudy, który w jednym z wywiadów powiedział, że "Przyjmuję werdykt Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, bo Polska nie ma już gdzie się od niego odwołać." Dodał jeszcze, że według niego do Sądu Najwyższego wracają sędziowie "splamieni w czasach komunistycznych". W "Loży prasowej" nie zabrakło też miejsca na polityczne przewidywania na zbliżający się 2019 rok. W programie rozmawiano, między innymi o kampaniach wyborczych do Europarlamentu i później do polskiego parlamentu oraz o możliwych przetasowaniach na polskiej scenie politycznej.

Papieski rzecznik rezygnuje z funkcji. Stanowisko piastował dwa lata

Papież Franciszek przyjął rezygnacje złożone przez rzecznika Watykanu Grega Burke'a i jego zastępczynię Palomę Garcię Ovejero - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Jak spekuluje prasa, przyczyną jego decyzji mogą być różnice i napięcia na tle strategii informacyjnej Watykanu.

Policjant ratujący szczeniaka. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Szczeniak ocalony przez policjanta ze środka zamarzniętego jeziora zwyciężył w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl. Na wideo z akcji ratunkowej malca głos oddało 74 procent internautów biorących udział w głosowaniu. Na drugim miejscu znalazł się mały pancernik, zdobywając 9 procent głosów. Trzecie miejsce przypadło posłowi, który wszedł na mównicę i milczał. Wskazało na niego 7 procent głosujących.

Adam Andruszkiewicz wiceministrem cyfryzacji

Adam Andruszkiewicz został powołany w piątek przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji - podał w poniedziałek resort na swojej stronie internetowej.