Najnowsze

Najnowsze

"Mam nadzieję, że syn jest zdrowy i niedługo wyjdzie"

- Martwię się, bo nie będzie łatwo ich wydostać, a przecież wiadomo, że w jaskini też jest im ciężko. Władze jednak robią, co mogą. Mam nadzieję, że syn jest zdrowy i niedługo wyjdzie. Chciałbym mu okazać wsparcie, ale nie mam możliwości, by z nim porozmawiać - powiedział w rozmowie z reporterem CNN Tanawut Viboonrungruang, ojciec jednego z chłopców uwięzionych w jaskini. Ratownicy wnieśli do jej wnętrza listy do chłopców od ich rodzin.

Świętował awans, wyrzucił przez okno kanapę

Awans do drugiego w historii, a pierwszego od 20 lat półfinału mundialu sprawił, że chorwaccy kibice oszaleli z radości. Jeden z nich dał ponieść się emocjom na tyle, że z okna mieszkania wyrzucił... kanapę.

Kaczyński o kandydowaniu Dudy i szansach Tuska

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich w 2020 roku będzie Andrzej Duda - oświadczył prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Zastrzega jednak, że decyzja w tej sprawie będzie oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii.

Tajlandzkie wojsko: ośmiu chłopców uratowanych

Po dwóch dniach operacji w tajlandzkiej dżungli ośmiu uwięzionych w jaskini od 23 czerwca chłopców zostało ewakuowanych - poinformowała tajlandzka marynarka. W jaskini pozostaje czterech chłopców i ich trener. W poniedziałek na powierzchnię wydobyto czterech z nich, w niedzielę również czterech. W TVN24 trwa wydanie specjalne.

Katastrofa kolejowa w Turcji. Wzrósł bilans ofiar

Do 24 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wypadku pociągu pasażerskiego, który w niedzielę wykoleił się na północnym zachodzie Turcji - poinformował wicepremier Recep Akdag, cytowany przez państwową agencję prasową Anatolia.

Chłopcy są "cali i zdrowi", przechodzą badania

Czterej chłopcy, którzy zostali w niedzielę wyprowadzeni z jaskini, są w "dobrym stanie" - poinformował rano minister spraw wewnętrznych Tajlandii generał Anupong Paojinda. Jego słowa cytuje anglojęzyczny dziennik "Bangkok Post". W TVN24 trwa wydanie specjalne poświęcone uwięzionym w jaskini chłopcom.

Netanjahu: osiągnęliśmy cel. Morawiecki: postawiliśmy prawdę historyczną na nogach

Za sprawą wspólnej deklaracji polsko-izraelskiej dokonaliśmy zwrotu, jakiego przez ostatnie 30 lat nie było i odzyskaliśmy honor naszych ojców - powiedział w niedzielę w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Z kolei premier Izraela Benjamin Netanjahu zapewnił w niedzielę, że zapoznał się z krytycznymi opiniami historyków w sprawie deklaracji. Podkreślił jednak, że oświadczenie to osiągnęło zamierzony cel.

Premier o "haniebnych wyrokach". Ilu sędziów Sądu Najwyższego orzekało w stanie wojennym?

Mateusz Morawiecki kolejny raz, tym razem na forum Parlamentu Europejskiego, stwierdził, że w Sądzie Najwyższym zasiadają sędziowie stanu wojennego, którzy wydawali "haniebne wyroki". Sprawdziliśmy zatem, czy zasiadali i zasiadają w nim sędziowie, którzy orzekali w stanie wojennym. Obecnie jest ich dwóch. Morawiecki nie wytłumaczył na czym polega "haniebność" ich wyroków. Sami zainteresowani dowodzą, że w stanie wojennym zachowali się godnie i niezależnie.

"Tak dla izraelskiej ambasady w Rijadzie"

Saudyjski dziennikarz Daham al-Enzi napisał w gazecie internetowej Al-Khaleeg, że w Jerozolimie powinna zostać otwarta ambasada saudyjska, a następca tronu Mohammad bin Salman powinien wystąpić w Knesecie. W niedzielę artykuł ten wywołał mieszane reakcje w mediach.

Polska "będzie bardzo twardo walczyć o swoje racje". Politycy PiS na spotkaniach z wyborcami

Nasz nowy model gospodarczy sprawdza się m.in. dlatego, że w tym modelu założyliśmy państwo uczciwe - mówił w niedzielę w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że Polska idzie dobrą drogą w kierunku odbudowy gospodarki. Politycy PiS m.in Jarosław Sellin i Anna Zalewska odwiedzili kolejne miejscowości w ramach trwającego od kilku miesięcy objazdu członków partii po Polsce.

Karczewski: pamiętamy o miejscach kaźni Polaków

Pamiętamy i będziemy pamiętać o miejscach kaźni Polaków, także o tych, które są tutaj zapomniane. Stosunki z Niemcami musimy budować na prawdzie - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski pod pomnikiem ofiar obozu koncentracyjnego Katzbach we Frankfurcie nad Menem.

Były prezydent Brazylii pozostanie w więzieniu

Przewodniczący sądu apelacyjnego zarządził w niedzielę, że były prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva pozostanie w więzieniu. Werdykt ten wydał po wcześniejszych dwóch sprzecznych decyzjach innych sędziów.

Wysłannik "Faktów" TVN: zmniejsza się powierzchnia, która jest dostępna na półce skalnej

Na północy Tajlandii trwają prace nad wznowieniem akcji ratunkowej w jaskini, gdzie wciąż uwięzionych jest ośmiu chłopców drużyny piłkarskiej i ich trener. - Przez intensywne opady poziom powody w jaskini rośnie. To powoduje, że droga, która jest do przebycia w tunelach, się wydłuża - relacjonował reporter TVN24 i "Faktów" TVN Wojciech Bojanowski. W TVN24 trwa wydanie specjalne.

Zmarła kobieta zatruta nowiczokiem. "Barbarzyński akt"

Brytyjska policja metropolitalna poinformowała o śmierci 44-letniej Dawn Sturgess, która była jedną z dwóch osób hospitalizowanych w ubiegłą sobotę z powodu otrucia rosyjskim bojowym toksycznym środkiem typu Nowiczok.

Awans do finału to za mało. "Desperacko chcemy tytułu"

Awans do wielkiego finału to za mało, interesuje ich pełna pula, czyli zwycięstwo w rosyjskim mundialu. - Jeżeli celu nie osiągniemy, cała Belgia będzie bardzo rozczarowana - wyznał na konferencji prasowej obrońca Czerwonych Diabłów, Thomas Vermaelen.

Bodnar: pan prezydent nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności

- Prezydent nie podjął żadnej formalnej decyzji, która by się odnosiła do pani pierwszej prezes Sądu Najwyższego - powiedział w "Faktach po Faktach" rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Skomentował w ten sposób spór o przejście w stan spoczynku I prezes SN, profesor Małgorzaty Gersdorf.

Bodnar: pan prezydent nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności

- Prezydent nie podjął żadnej formalnej decyzji, która by się odnosiła do pani pierwszej prezes Sądu Najwyższego - powiedział w "Faktach po Faktach" rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Skomentował w ten sposób spór o przejście w stan spoczynku I prezes SN, profesor Małgorzaty Gersdorf. W pierwszej części programu, gośćmi byli Cezary Abramowski - ratownik i instruktor nurkowania jaskiniowego oraz Jacek Santorski, psycholog społeczny.

Wykoleił się pociąg w Turcji. Zabici i ranni

Dziesięć osób zginęło, a ponad 70 odniosło obrażenia, gdy w niedzielę wykoleił się w północno-zachodniej Turcji pociąg pasażerski - informują tureckie media, powołując się na przedstawicieli władz.

Dekret władz w Ankarze. Tysiące Turków straciło pracę

Ponad 18 tysięcy osób zatrudnionych w sektorze publicznym w Turcji, w większości policjantów i przedstawicieli armii, ale też nauczycieli i wykładowców akademickich, zostało zwolnionych - wynika z opublikowanego w niedzielę dekretu władz w Ankarze. Według tureckich mediów to ostatni dekret władz przed zniesieniem stanu wyjątkowego, które - jak twierdzą - ma nastąpić w poniedziałek.