Najnowsze

Najnowsze

"Walczył ze śmiercią, chociaż powiedział, że czas iść". Ostatnie dni byłego prezydenta

George H.W. Bush gasł w ciągu ostatnich kilku dni. Nie wstawał z łóżka, nie jadł i większość czasu spał. Dla człowieka, który przez wiele lat przeciwstawiał się śmierci, to wszystko mogło wskazywać, że ta chwila właśnie nadchodzi - relacjonuje "The New York Times". W piątek zadzwonił George W. Bush i pożegnał się z nim. - Byłeś wspaniałym ojcem, kocham cię - powiedział. - Ja też cię kocham - odparł George H.W. Bush. Zmarł w piątek. Miał 94 lata.

Erdogan: zabójstwo Chaszodżdżiego testem dla świata

Prezydent Turcji Tayyip Erdogan powiedział na szczycie G20, że zabójstwo saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego jest testem dla całego świata. Dodał jednocześnie, że Turcja nie chce szkodzić saudyjskiej rodzinie królewskiej.

"Ma własne stanowisko w tych sprawach. Ja swoje". Putin o rozmowie z Trumpem

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział agencji TASS, że krótka rozmowa z prezydentem USA Donaldem Trumpem na szczycie G20 w Buenos Aires dotyczyła incydentu na Morzu Czarnym. Dodał, że obaj pozostali przy swoich stanowiskach. - Ale w każdym razie poinformowałem go o naszym spojrzeniu na ten incydent - podkreślił rosyjski przywódca.

Former U.S. President George H.W. Bush has died at 94

Former U.S. President George H.W. Bush, who presided over the end of the Cold War and routed Saddam Hussein's Iraqi army but lost a chance for a second term after breaking a no-new-taxes pledge, died on Friday at the age of 94.

Lewicki, Menkiszak i Zalewski wspominają George'a H.W. Busha

Gośćmi Macieja Wierzyńskiego w programie "Horyzont" TVN24 byli: profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Marek Menkiszak z Ośrodka Studiów Wschodnich oraz Paweł Zalewski, były eurodeputowany. Tematem rozmowy było między innymi wspomnienie prezydenta USA George'a H.W. Busha, a także incydent między Ukrainą i Rosją w Cieśninie Kerczeńskiej.

Przyznano MediaTory. Wśród laureatów reporter "Superwizjera"

Reporter magazynu "Superwizjer" TVN Grzegorz Głuszak został w sobotę nagrodzony MediaTorem w kategorii DetonaTOR. Studenci dziennikarstwa polskich uczelni wyróżnili go za ujawnienie szczegółów 18-letniego niesłusznego pobytu w więzieniu Tomasza Komendy. Główną nagrodę 12. Plebiscytu MediaTory - statuetkę AuTORytet 2018 - odebrała dziennikarka i pisarka Małgorzata Szejnert.

Parliamentary committee cuts funding for Human Rights Commissioner

In the state run by Law and Justice, only the institutions filled with the ruling party's nominees receive proper funding, said Marcin Kierwiński, an MP from the opposition Civic Platform party. With these words he commented on the decision by a parliamentary committee to cut funding for the Office of the Commissioner for Human Rights (RPO). Law and Justice's MP Jan Mosiński argued that the RPO's activities include "political projects" that shouldn't be financed.

Gaz łzawiący, armatki wodne, starcia z policją, ranni. Pobojowisko w centrum Paryża

Podczas sobotnich demonstracji "żółtych kamizelek" w Paryżu doszło do starć z funkcjonariuszami, którzy użyli gazu łzawiącego. Jak podała policja, rannych w zamieszkach zostało ponad sto osób. Zatrzymano około 300 protestujących - to zdecydowanie więcej niż w trakcie poprzednich manifestacji. Niektóre z zatrzymań mają związek z nielegalnym posiadaniem broni.

"Unia Europejska tego rządu szczególnie nie lubi"

Byliśmy traktowani przez naszych partnerów i przyjaciół z Unii Europejskiej bardzo ostro. W kilku miejscach pewnie zagalopowaliśmy się - ocenił w "Faktach po Faktach" senator Aleksander Bobko (PiS). Dodał, że Unia "tego rządu szczególnie nie lubi". - Nie można w takiej formie mówić, bo to nie jest przedszkole, że Kazio lubi Zdzisia, a Zdzisio nie lubi Kazia - odpowiedział mu Jakub Stefaniak (PSL). W drugiej części gośćmi byli dr hab. Ewa Marciniak (Uniwersytet Warszawski) i dr hab. Sławomir Sowiński (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego).

"Unia Europejska tego rządu szczególnie nie lubi"

Byliśmy traktowani przez naszych partnerów i przyjaciół z Unii Europejskiej bardzo ostro. W kilku miejscach pewnie zagalopowaliśmy się - ocenił w "Faktach po Faktach" senator Aleksander Bobko (PiS). Dodał, że Unia "tego rządu szczególnie nie lubi". - Nie można w takiej formie mówić, bo to nie jest przedszkole, że Kazio lubi Zdzisia, a Zdzisio nie lubi Kazia - odpowiedział mu Jakub Stefaniak (PSL).

"Idziesz dobrym tropem, bo ku**a wszyscy jak w ulu latają". Kto niszczył biznesmena z Leszna

Rufin Sokołowski miał dobrze prosperującą firmę i pomysł na biznes na rynku dostaw żywności dla wojska i innych służb mundurowych. Jego plany pokrzyżowała seria podpaleń - samochodów i fabryki. Rynek przejęła konkurencja z niemal identycznym produktem. Dziennikarze "Superwizjera" i "Gazety Wrocławskiej" próbowali ustalić, kto chciał zniszczyć firmę przedsiębiorcy z Leszna. Ta historia doprowadziła ich do innego biznesmena i kolejnych poszkodowanych.

Niszczyciel Sahand przyjęty do służby. Iran pokazuje nowe okręty

Irańska marynarka w sobotę zaprezentowała nowy niszczyciel krajowej produkcji. Sahand to kolejny nowy pokazany ostatnio irański okręt, po dwóch jednostkach podwodnych zaprezentowanych w czwartek. Ze względu na międzynarodowe sankcje Iran zmuszony jest do samodzielnej produkcji zaawansowanego uzbrojenia, co jednak, według ekspertów, może mieć negatywny wpływ na jego potencjał bojowy.

Prezydent Ukrainy: Putin zagraża wschodnim granicom NATO

Wiele razy ostrzegaliśmy przed tymi, którzy w Europie flirtują i ślepo tańczą z Putinem - powiedział Petro Poroszenko w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla włoskiej gazety "Corriere della Sera". Prezydent Ukrainy zaznaczył, że docenia "zbiorowy europejski apel o to, by Kreml szanował rolę prawa międzynarodowego" i podkreślił, że "czas politycznych deklaracji na temat zasad skończył się".

Babilon 01.12.

Dziś w programie m.in. komentarze do wystąpienia premiera Morawieckiego, o prawach kobiet i sytuacji na Ukrainie. 
Gośćmi były: Katarzyna Lengren, Ilona Łepkowska, Janina Jankowska, dr Katarzyna Kasia i Krystyna Kofta.

Premier o "remoncie" Polski: dom jest umeblowany, ściany pomalowane

Po tych trzech latach, kiedy przeprowadziliśmy gruntowny remont naszego domu, który nazywa się Polska, jest teraz czas na bezpieczny rozwój, na spokój, na stabilność - oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniego przemówienia na konferencji "Praca dla Polski" w Warszawie. Szef rządu zwrócił się również do opozycji, którą zaprosił do "merytorycznej współpracy".