Najnowsze

Najnowsze

Czerwona flaga dla zespołu Kubicy. Zaskakujący powód zatrzymania auta

W Barcelonie trwają przedsezonowe testy Formuły 1. Z pracy wykonanej do tej pory zadowolona jest Alfa Romeo Racing Orlen, czyli ekipa Roberta Kubicy. Siedzący za kierownicą bolidu C39 kolega Polaka - Kimi Raikkonen był w czwartek najszybszym w stawce. To jednak za jego sprawą po raz pierwszy w tym roku pojawiła się czerwona flaga.

Parlament Irlandii nie udzielił w czasie czwartkowego głosowania wystarczającego poparcia żadnemu kandydatowi na premiera Irlandii. Oznacza to, że nadal będą trwały rozmowy w sprawie sformowania koalicji rządowej. Po posiedzeniu parlamentu premier Leo Varadkar złożył na ręce prezydenta Michaela Daniela Higginsa rezygnację. Ma pozostać na stanowisku do wybrania następcy.

Zamiast śniegu i mrozu wdziera się ciepło. "Mamy sytuację wyjątkową"

Nie tylko w Polsce śniegu jest jak na lekarstwo. Pokrywa śnieżna występuje jedynie na północy Europy i w górach. Jak mówił prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski w programie "Wstajesz i wiesz", to wyjątkowa sytuacja, ponieważ zazwyczaj o tej porze śnieg leżał przynajmniej na połowie powierzchni naszego kraju.

Mniej klientów w restauracjach, mniej sprzedanych biletów do kina i odkażanie sztućców przed każdym posiłkiem - to widok, jaki w miastach południowo-wschodniej Azji od kilku tygodni jest już czymś normalnym. Gospodarka cierpi, bo choć miejscowi robią co mogą, by nie urażać tysięcy odwiedzających kraj chińskich turystów, część właścicieli hoteli odwołuje jednak ich rezerwacje. Wszystko z powodu strachu przed koronawirusem.

Koronawirus paraliżuje sport w Azji. Rośnie lista odwołanych imprez

Wydłuża się lista imprez sportowych odwołanych lub przesuniętych z powodu epidemii koronawirusa. Z problemami borykają się nie tylko gospodarze wielkich wydarzeń, jak Grand Prix Formuły 1 czy mecze azjatyckiej Ligi Mistrzów, ale również organizatorzy np. regat żeglarskich. Straty liczone są w milionach dolarów.

Wyburzanie trzech bloków mieszkalnych, które stały się symbolem przestępczości, handlu narkotykami i działalności grupy przestępczej kamorry rozpoczęło się w czwartek w Neapolu. W blokach zwanych "żaglami" nakręcono sceny głośnego serialu o tamtejszej mafii.

"Andrzej Stróżny po pouczeniu i odebraniu od niego przysięgi powiedział nieprawdę" - napisała sejmowa komisja śledcza, badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy w raporcie końcowym. Do przesłuchania Stróżnego, od środy nowego szefa CBA, doszło 11 lat temu. CBA zapytane przez reportera tvn24.pl o ten fragment dokumentu odpowiada: - Prokuratura nigdy nie kwestionowała zeznań Stróżnego.

Nie widzę innej możliwości dla prezydenta niż zawetowanie tej szkodliwej ustawy - powiedział w "Jeden na jeden" przewodniczący PO Borys Budka, odnosząc się do nowelizacji przekazującej blisko dwa miliardy złotych mediom państwowym. Jego zdaniem "gwarancją, by media publiczne nie otrzymały tych dwóch miliardów złotych, jest zmiana w Pałacu Prezydenckim". - Bo wszelkie zło rozpoczęło się w Pałacu Prezydenckim w 2015 roku - dodał Budka.

Nie dość, że mamy dosyć problemów z Koreą Południową w handlu, to dali jeszcze "Parasite" Oscara za najlepszy film roku - mówił na wiecu wyborczym w Colorado Springs Donald Trump. Południowokoreański film poruszający problem przepaści między biednymi i bogatymi jako pierwsza nieanglojęzyczna produkcja w historii dostał Oscara w tej kategorii.

Kubot i Melo już w półfinale w Rio de Janeiro

Łukasz Kubot i Marcelo Melo bardzo dobrze spisują się podczas turnieju w Ameryce Południowej. W drugiej rundzie imprezy ATP w Rio de Janeiro Polak i Brazylijczyk pokonali duet czesko-słowacki Roman Jebavy oraz Igor Zelenay 6:4, 6:2.

Do Niemiec przybył pierwszy statek z amerykańskim uzbrojeniem i sprzętem wojskowym, które zostanie wykorzystane podczas ćwiczeń DEFENDER-Europe 20. To element największej od ponad 25 lat operacji przerzutu wojsk z USA do Europy. Ponad połowa amerykańskich żołnierzy, którzy wezmą udział w ćwiczeniu, przewinie się przez poligony, bazy lotnicze i porty morskie w Polsce.

Parlament Portugalii zagłosował w czwartek za legalizacją eutanazji i wspomaganego samobójstwa dla osób nieuleczalnie chorych. Posłowie przyjęli pięć projektów zgłoszonych przez partie lewicowe i centrolewicowe.

Na niedzielne zakupy trzeba poczekać

W najbliższą niedzielę, 23 lutego, sklepy będą zamknięte. Zakupy będzie można zrobić tylko w placówkach, w których za ladą staną ich właściciele. Na kolejną niedzielę handlową będzie trzeba jeszcze poczekać - wypada ona dopiero 5 kwietnia, tydzień przed Wielkanocą.