Wypadek amerykańskich muzyków. W autobus zespołu wjechała cieżarówka. Koncert odwołany

Aktualizacja:
Wypadek zespołu koło Radomska
tvn24Wypadek pod Radomskiem

Groźny wypadek na krajowej "jedynce". Samochód ciężarowy uderzył w autokar, którym podróżowali amerykańscy muzycy. 13 osób trafiło do szpitala. Odcinek drogi pod Radomskiem był zamknięty dla ruchu przez kilka godzin.

Do zdarzenia doszło około godz. 8.20 na odcinku Piotrków Trybunalski - Częstochowa, na wysokości miejscowości Radomsko.

Droga była zablokowana

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego man uderzył w tył autokaru, którym kierował obywatel Szwecji, w autobusie znajdowało się 11 członków zespołu muzycznego, obywateli Stanów Zjednoczonych - podała rano Aneta Komorowska z policji w Radomsku.

I dodała, że wszystkie poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala. - Najpoważniejsze obrażenia ma 31-letni kierowca samochodu ciężarowego - mówiła policjanta.

Ruch w tym miejscu był całkowicie zablokowany. W związku z tym funkcjonariusze apelowali do kierowców podróżujących w kierunku Katowic i Częstochowy o to, żeby podróżowali drogą krajową numer 91.

Chwilę przed godz. 16.00 GDDKiA poinformowała, że utrudnienia na drodze zostały zakończone.

Jak doszło do wypadku? Jak ustaliła reporterka TVN24 Katarzyna Pasikowska-Poczopko, według wstępnej wersji autobus z nieznanych przyczyn zatrzymał się na prawym pasie ruchu. Być może doszło do awarii, szczegóły ustalają policjanci. - Ciężko poszkodowany został też kierowca autobusu. Jeden z członków zespołu został przetransportowany ze szpitala w Radomsku do szpitala w Łodzi – informowała reporterka.

Policja na miejscu przesłuchała świadków. Sprawą zajmuje się też prokuratura.

Obwodnica Radomska zamknięta dla ruchuTVN24.pl

Koncert odwołany

Autokarem podróżowali muzycy z zespołu The Dillinger Escape Plan. W sobotę wystąpili na koncercie w warszawskim klubie Stodoła. W niedzielę mieli wystąpić w krakowskim klubie Kwadrat. Koncert z powodu wypadku został jednak odwołany. Poinformował o tym organizator trasy muzyków, firma Live Nation.

"Z przykrością informujemy, że w związku z zaistnieniem niespodziewanej sytuacji dzisiejszy koncert The Dillinger Escape Plan w Krakowie nie odbędzie się. W obecnej chwili nie mamy jeszcze możliwości poinformowania czy koncert zostanie przełożony, nie jesteśmy też w stanie udzielić szczegółowych instrukcji dla posiadaczy biletów, przekażemy wszystkie informacje najszybciej jak to będzie możliwe" - napisano w komunikacie.

Autor: kz//kw/pm/b / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości