TVN24 | Łódź

Niemowlę i jego rodzeństwo pod opieką pijanej matki

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź
Do zdarzenia doszło w powiecie radomszczańskim
Do zdarzenia doszło w powiecie radomszczańskimTVN24 Łódź
wideo 2/4
radomsko

Policjanci z Radomska (woj. łódzkie) zostali zaalarmowani, że młoda matka opiekująca się małymi dziećmi jest pijana. Mundurowi pojawili się pod wskazanym adresem i ustalili, że 27-latka miała w organizmie dwa promile alkoholu.

Policjanci otrzymali zgłoszenie w poniedziałek, 3 stycznia. Kiedy zapukali do drzwi jednego z domów w powiecie radomszczańskim, otworzyła im 27-letnia kobieta. Pod jej opieką znajdował się miesięczne niemowlę oraz dwoje starszych dzieci w wieku trzech i ośmiu lat.

Dwa promile

- Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 27-latka miała w organizmie dwa promile alkoholu - przekazuje nadkomisarz Aneta Wlazłowska z komendy powiatowej w Radomsku.

Wezwani przez policjantów medycy stwierdzili, że dzieci są w dobrym stanie.

- Policjanci przekazali dzieci pod opiekę znajomej rodziny - informuje Wlazłowska.

Dodaje, że o zdarzeniu zostanie poinformowany Sąd Rodzinny w Radomsku.

- Ponadto policjanci odrębny wniosek przekażą do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - relacjonuje policjantka.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Policja: reaguj

Policja dziękuje osobie, która zadzwoniła na numer alarmowy.

- Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci. Jeśli podejrzewamy, że dziecko doznaje krzywdy lub jest zaniedbywane, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach - mówi Wlazłowska.

Podkreśla, że wystarczy skontaktować się z pracownikiem socjalnym, pedagogiem, kuratorem sądowym czy dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować natychmiast, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Do zdarzenia doszło w powiecie radomszczańskim

Autor:bż/ tam

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja

Pozostałe wiadomości