TVN24 | Łódź

Zderzenie z łosiem na A1, zginął pasażer

TVN24 | Łódź

Autor:
gp
Źródło:
TVN24 Łódź/PAP
W listopadzie ubiegłego roku na A1 doszło do podobnej tragedii
W listopadzie ubiegłego roku na A1 doszło do podobnej tragediiŁódzka policja
wideo 2/7
Łódzka policjaPo zderzeniu z łosiem na A1 zginął pasażer

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę około godziny 17.35 na 245 kilometrze autostrady A1 w powiecie kutnowskim. Samochód zderzył się tam z łosiem. Zginął jeden z pasażerów.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że przed jadącą w stronę Łodzi skodę octavię wbiegł łoś. Doszło do zderzenia. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 35-letni pasażer samochodu. Kierujący samochodem i pozostali dwaj pasażerowie podróżujący na tylnej kanapie nie odnieśli obrażeń. Potrącone zwierzę nie przeżyło. 

Nie żyje jedna osoba. Policja o zderzeniu samochodu z łosiem
Nie żyje jedna osoba. Policja o zderzeniu samochodu z łosiemKWP Łódź

Łoś uszkodził także inny samochód osobowy poruszający się na tej trasie. Autostrada A1 w kierunku Katowic była całkowicie zablokowana; policja kierowała ruch objazdem.

ZOBACZ TAKŻE: Jeleń "przeleciał" nad autem. Kierowca: byłem w szoku.

Tragiczny wypadek na A1Łódzka policja

Apelujemy o ostrożność. Obecna pora roku, zbliżająca się zima, szybciej zapadający zmrok, poranne mgły, a także jazda samochodem pomiędzy lasami jest doskonałą okazją na spotkanie dzikiej zwierzyny, np. sarny, dzika czy łosia. Zwierzęta na drodze mogą pojawiać się nie tylko w nocy, o zmierzchu bądź o świcie, lecz przez całą dobę. Od dróg nie odstrasza ich nawet hałas samochodów, bardzo łatwo wtedy o zdarzenie drogowe. Dostosujmy prędkość do panujących na drodze warunków.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Po zderzeniu z łosiem na A1 zginął pasażerŁódzka policja

Autor:gp

Źródło: TVN24 Łódź/PAP

Pozostałe wiadomości