Auto nie ustępuje pierwszeństwa, niemal rozjeżdża dziecko w wózku. Sprawa trafi do sądu

Autor:
bż/tam
Źródło:
tvn24.pl
Auto nie ustępuje pierwszeństwa, niemal rozjeżdża dziecko w wózku
Auto nie ustępuje pierwszeństwa, niemal rozjeżdża dziecko w wózkuPolicja w Piotrkowie Trybnalskim
wideo 2/4
Policja w Piotrkowie Trybnalskim63-latka nie przyjęła mandatu

Nagranie z wideorejestratora pozwoliło na ustalenie tożsamości kobiety, która na przejściu dla pieszych w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie) niemal wjechała w dziecięcy wózek. Do wypadku nie doszło tylko dzięki refleksowi kobiety, która prowadziła wózek i na czas odskoczyła do tyłu. Za kierownicą auta siedziała 63-latka, która nie przyjęła mandatu w wysokości pięciu tysięcy złotych. Teraz stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i Stronczyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim. - Na nagraniu widać, że w pewnym momencie z lewej strony na przejście dla pieszych z zapaloną sygnalizacją świetlną w kolorze zielonym wchodzą dwie kobiety, jedna z nich prowadzi przed sobą dziecięcy wózek - opowiada aspirant sztabowy Izabela Gajewska z piotrkowskiej komendy miejskiej.

Kiedy kobiety znajdują się blisko środka jezdni, z ulicy Stronczyńskiego wyjeżdża samochód osobowy, który nie ustępuje pierwszeństwa pieszym. 

Czytaj też: Jak sądy karzą pijanych celebrytów, a jak zwykłych kierowców? Przeanalizowaliśmy 250 wyroków

- Gdyby nie szybka reakcja prowadzącej wózek, mogłoby dojść do tragedii. Kobieta, widząc, że pojazd wjeżdża na przejście, odskoczyła do tyłu razem z wózkiem, a kierowca pojazdu odjechał - relacjonuje policjantka.

Za kierownicą siedziała 63-latka. Nie przyjęła mandatu

Film, na którym widać zajście, został wysłany na skrzynkę mailową Stop Agresji Drogowej.

- Policjanci po obejrzeniu nagrania od razu zajęli się tą sprawą. Ustalili, że podczas zdarzenia pojazd prowadziła 63-latka - opowiada Gajewska.

Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych oraz za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym kobiecie zaproponowano mandat w wysokości pięciu tysięcy złotych oraz 15 punktów karnych. 

Czytaj też: Kierowco, jeśli grasz w tę grę, możesz stracić 3 tysiące złotych

- Kobieta przyznała się do popełnionych wykroczeń, ale odmówiła przyjęcia mandatu. W związku z tym zostanie wobec niej skierowany wniosek do sądu o ukaranie - przekazuje policjantka.

Policja: Widzisz? Reaguj

Policja dziękuje świadkowi zdarzenia za przesłanie filmu. Przypomina, że materiały, na których widać agresywne zachowanie na drodze i rażące łamanie przepisów należy wysyłać na policyjną skrzynkę mailową.

- Czekamy na materiały pod adresem stopagresjidrogowej@ld.policja.gov.pl - przypomina asp. sztab. Izabela Gajewska. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bż/tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Piotrkowie Trybunalskim

Pozostałe wiadomości