Uciekł ze szpitala, w celi czeka na badania

TVN24 | Łódź

Autor:
akr/pm
Źródło:
PAP
Ucieczka ze szpitala. Prokuratura wszczęła śledztwo TVN24 Łódź
wideo 2/37
TVN24 ŁódźUcieczka ze szpitala. Prokuratura wszczęła śledztwo

Policja odnalazła i zatrzymała w czwartek w Łodzi pacjenta, który tego samego dnia uciekł ze szpitala w Zgierzu. Mężczyzna trafił tam z objawami koronawirusa. Prokuratura już wszczęła śledztwo w sprawie sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. 54-latek czeka w odosobnionej celi na wynik badania.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji, młodsza inspektor Joanna Kącka, 54-letni mężczyzna został zatrzymany w jednej z kamienic w Łodzi w czwartek wieczorem. Udało się go ująć trzy godziny po tym, jak samowolnie oddalił się z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. Policję powiadomił o tym personel placówki.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

"W stan alarmowy postawiono wszystkich policjantów"

Pacjent trafił tam z objawami zakażenia koronawirusem ze szpitala w Sieradzu i miał mieć wykonane testy na COVID-19. Informacje na temat stanu jego zdrowia są jeszcze weryfikowane.

- W stan alarmowy postawiono wszystkich policjantów. W wyniku szeroko prowadzonych działań mężczyzna, około godziny 18, został namierzony przez kryminalnych z KMP w Łodzi. Zatrzymali go z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w kamienicy przy ulicy Narutowicza - przekazała rzeczniczka.

Dodała, że 54-latek za zgodą lekarza zostanie osadzony w jednym z policyjnych aresztów, w którym przygotowano specjalnie cele dla takich osób.

W piątek po południu rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania poinformował o wszczęciu śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Zgierzu.

- O ile zakażenie się potwierdzi, przedstawiony mu zostanie zarzut przestępstwa polegającego na sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 8 - mówi Kopania.

Prokurator informuje, że 54-latek był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 1,5 roku więzienia.

Szpital został przekształcony w zakaźny

Szpital w Zgierzu na początku tygodnia został przekształcony w szpital zakaźny. Pierwszych chorych przyjął w środę. Na terenie województwa łódzkiego potwierdzono do piątku rano 48 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

W całej Polsce do tego czasu potwierdzono 367 przypadków. Pięcioro pacjentów zmarło.

Autor:akr/pm

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: