W Drzewicy kolejne 23 osoby zakażone. Dwaj żołnierze weszli do placówki, by pomóc personelowi

TVN24 | Łódź

Aktualizacja:
Autor:
FC, tam/gp
Źródło:
PAP, TVN24.pl
W Drzewicy kolejne 23 osoby zakażone. Dwaj żołnierze weszli do placówki, by pomóc personelowiTVN24
wideo 2/16
W Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy (województwo łódzkie) zakażonych jest już 87 osób.

W Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy (województwo łódzkie) zakażonych jest już 87 osób. Zmarł kolejny podopieczny placówki, choć służby nie potwierdzają na razie, że przyczyną jego śmierci było zachorowanie na COVID-19.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL

W Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych w Drzewicy w powiecie opoczyńskim zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, w ubiegły weekend, stwierdzono u 64 osób. To 37 podopiecznych placówki i 25 osób z personelu. Dwaj mężczyźni w wieku 78 i 82 lat, u których potwierdzono obecność koronawirusa, zmarli.

Sytuacja się pogarsza

W wielkanocną niedzielę Przemysław Kaleta, reporter TVN24, poinformował, że sytuacja w DPS w Drzewicy pogarsza się. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 23 osób. To 15 pensjonariuszy i osiem osób z personelu placówki. - Zmarł kolejny podopieczny DPS, ale starostwo powiatowe w Opocznie nie przesądza na razie, czy zmarł on z powodu COVID-19. Wszystko dlatego, że stan tej osoby jeszcze przed zakażeniem był bardzo ciężki - mówił reporter TVN24. W DPS nie działa już kuchnia, a posiłki są dowożone z zewnątrz. W niedzielę w ramach wsparcia dla personelu placówki pojawiło się dwóch żołnierzy obrony terytorialnej. Jednak - jak przekazał Kaleta - starostwo powiatowe apeluje do wojewody łódzkiego, by do ośrodka skierować kolejnych żołnierzy. "KORONAWIRUS. RAPORT". EKSPERCI ODPOWIADAJĄ W TVN24 NA WASZE PYTANIA

Do kadry dołączono nowe pielęgniarki

Po poprzednim apelu starosty opoczyńskiego i burmistrza Drzewicy o udzielenie pomocy i wsparcie kadrowe dla DPS, personel wzmocniło sześć pielęgniarek.

- Z informacji uzyskanych od dyrektor DPS w Drzewicy wynika, że dziś pracuje 20 osób. Otrzymaliśmy informację o decyzji wojewody łódzkiego skierowania do pracy w DPS w Drzewicy wskazanych przez starostę opoczyńskiego sześciu pielęgniarek – poinformował w środę starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Do pracy wróciły też cztery zakażone opiekunki. Pracują one wyłącznie z zakażonymi podopiecznymi.

Zdrowi i chorzy są osobno

Obecnie w drzewieckim DPS przebywa 72 podopiecznych. Zdrowi i chorzy zostali podzieleni na dwie grupy i odizolowani. - Cały czas do DPS płynie pomoc rzeczowa, środków ochrony oraz żywności. Dziś odbieramy kolejne środki ochrony przekazane przez wojewodę łódzkiego – informował starosta.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:FC, tam/gp

Źródło: PAP, TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: