Łódź

Łódź

W Łodzi od początku grudnia obowiązują przepisy, które od przyszłego roku będą dotyczyć wszystkich w kraju. Do miejskich urzędników zwrócili się niewidomi, którzy alarmują: niepełnosprawni nie mają jak określić, do którego zbiornika powinni wysypywać posegregowane wcześniej odpadki. - Niestety, na razie nikt nie potrafi znaleźć sensownego rozwiązania - mówią przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych.

Kobieta, która w przedszkolu miejskim nr 22 w Łodzi szarpała za rękę trzyletniego chłopca, ma stracić pracę. Naganę za zbyt powolne działanie - w ocenie magistratu - dostała też dyrektorka placówki. O przemocy, do której doszło w ubiegłym tygodniu, zrobiło się głośno dzięki nagraniu, które w sieci umieścił jeden z rodziców.

Drogowcy wyburzyli już wiadukty autostradowe na węźle Piotrków Trybunalski Zachód. Przejazd autostradą A1 pomiędzy Tuszynem i Piotrkowem Trybunalskim, zamknięty od piątku, został w poniedziałek około godziny 6 udrożniony w obu kierunkach.

Planowane na sobotę spotkanie w Szkole Filmowej w Łodzi z Romanem Polańskim zostało odwołane na prośbę reżysera - przekazała w piątek uczelnia. Odwołania wizyty domagała się między innymi grupa studentów, pracowników i absolwentów uczelni. Wcześniej tego samego dnia laureat Oskara i Złotej Palmy odebrał na łódzkim festiwalu statuetkę Złotego Glana przyznawaną "niepokornym twórcom filmowym idącym pod prąd modom i trendom".

Sobotnie spotkanie z Romanem Polańskim w Szkole Filmowej w Łodzi nie zostanie odwołane pomimo petycji grupy studentów. "Zatrzaskiwanie drzwi przed Polańskim przez nas, społeczność jego Alma Mater, wydaje mi się być aktem skrajnie niestosownym" - napisał w oświadczeniu rektor uczelni. "Nie do nas należy wydawanie wyroków w sprawach tak niejednoznacznych i skomplikowanych" - zaznaczył.