TVN24 | Kultura i styl

"Hey Joe" na tysiąc gitar. We Wrocławiu po raz dziewiętnasty próbowali pobić rekord

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
akw
Źródło:
PAP, TVN24
"Hey Joe" podczas próby pobicia Gitarowego Rekordu Świata
"Hey Joe" podczas próby pobicia Gitarowego Rekordu ŚwiataZdjęcia organizatora
wideo 2/2
Zdjęcia organizatora"Hey Joe" podczas próby pobicia Gitarowego Rekordu Świata

Tym razem nie na wrocławskim Rynku, ale hybrydowo - przy Pergoli i online. Gitarzyści zagrali wspólnie "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Tym razem nie udało się pobić Gitarowego Rekordu Świata. Prezydent miasta Jacek Sutryk zachęcił do udziału w jubileuszowej 20. edycji imprezy za rok.

Próba ustanowienia gitarowego rekordu odbyła się we Wrocławiu już po raz 19. W ubiegłym roku z powodu pandemii COVID-19 wydarzenie w całości odbyło się w internecie. Utwór "Hey Joe" zagrało wówczas razem – w domach, w ogrodach, na balkonach – 7998 miłośników gitarowych dźwięków z całego świata. W 2019 roku na wrocławskim Rynku zagrało wspólnie 7423 gitarzystów.

Tym razem wydarzenie odbyło się w formule hybrydowej - na wrocławskiej Pergoli w kompleksie Hali Stulecia oraz w sieci.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Gitarowe święto rozpoczęło się o godzinie 12. Aby zagrać we Wrocławiu w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata należało się wcześniej zarejestrować w sieci. Wystarczyło mieć ze sobą gitarę lub inny instrument strunowy i znać pięć akordów potrzebnych do zagrania utworu "Hey Joe". Ci, którzy nie mogli pojawić się we Wrocławiu, mogli dołączać do imprezy online. Jak poinformowali organizatorzy, do wspólnego grania przyłączyli się gitarzyści z całej Polski i świata – od Koszalina i Legnicy, przez Londyn, po Kanadę i Australię.

W sobotę na scenie wystąpili między innymi Jan Borysewicz, Łukasz Łyczkowski, Grzegorz Skawiński, Piotr Bukartyk, Wojciech Pilichowski, Adam Palma, Krzesimir Dębski, Natalia Lubrano, Gary Moore Tribute Band, a także gitarzysta Raya Charlesa Kenny Carr i muzyk zespołu Dżem Jerzy Styczyński. Online zaśpiewali natomiast Grzegorz i Patrycja Markowscy.

>> Więcej wiadomości z Wrocławia na tvn24.pl

"Największa Gitarowa Orkiestra Świata" we WrocławiuMateriał organizatora

Tym razem bez rekordu

Próba ustanowienia Gitarowego Rekordu Świata odbyła się po godzinie 16. Gitarzystom nie udało się jednak pobić wyniku z poprzednich dwóch lat. - Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy, mimo innego niż zawsze terminu i miejsca, wzięli udział w Rekordzie, zarówno we Wrocławiu, jak i w sieci. To była wspaniała próba generalna przed pobiciem rekordu za rok, gdy 1 maja wrócimy na Rynek i zagramy po raz dwudziesty - mówił Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy.

Do udziału w jubileuszowym, 20. Gitarowym Rekordzie zachęcał także ze sceny prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk o 19. próbie pobicia "Gitarowego Rekordu Świata"
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk o 19. próbie pobicia "Gitarowego Rekordu Świata"TVN24

Autor:akw

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Materiał organizatora

Pozostałe wiadomości