Finał "Skazanej 2". Agata Kulesza wspomina pracę z Beatą Krygier, której historię wykorzystano w serialu

Autor:
joan
Źródło:
Superwizjer, Uwaga
"Skazana" (TVN, Player) dostał nagrodę w kategorii Serial
"Skazana" (TVN, Player) dostał nagrodę w kategorii SerialTelewizja Puls
wideo 2/4
Telewizja Puls"Skazana" (TVN, Player) dostał nagrodę w kategorii Serial

Bunt zainicjowany przez Alicję Mazur przenosi się na inne oddziały więzienia w Zabrzu. Czy jej córka Hanka rzeczywiście jest przetrzymywana przez buntowniczki? Dziś finałowy odcinek "Skazanej 2". Postać grana przez Agatę Kuleszę jest inspirowana prawdziwą historią Beaty Krygier, która do dziś utrzymuje relacje ze współwięźniarką Patrycją, pierwowzorem Pati. 

W serialu "Skazana" sędzia Alicja Mazur jest skazana za morderstwo, którego nie popełniła. Prawniczka Beata Krygier w trakcie robienia aplikacji sędziowskiej dostała wyrok trzech lat za oszustwa finansowe. - Tak naprawdę postać, którą gra Agata Kulesza, to jest w dużym procencie prawdziwa Beata Krygier. Ja zawsze mówiłam Beacie, że jest bardzo silna, mimo swojej wrażliwości. Nago przetrwałaby na Grenlandii - mówi Ewa Ornacka, dziennikarka i pisarka. Na motywach jej książki "Skazane na potępienie" powstał serial "Skazana". Dwa sezony można oglądać na Player.pl. 

"Skazana 2", odcinek 8, finał sezonu
"Skazana 2", odcinek 8, finał sezonu"Skazana 2", odcinek 8, finał sezonux-news

Kim jest Beata Krygier?

Beata Krygier to była asesor sądowa, która trafiła do więzienia za oszustwa finansowe. Spędziła tam 2,5 roku. - Zadałam się z niewłaściwymi ludźmi - tłumaczy w dokumencie Superwizjera "Kobiety za kratami" (dostępny na TVN24 GO). W filmie razem z jego autorem Maciejem Kucielą przyjeżdża do nieczynnego już więzienia w Kamieniu Pomorskim. Kilka lat po odbyciu wyroku wraca do swojej celi i opowiada o tym, jak żyje się za murami. - W ciągu miesiąca schudłam 20 kilogramów. Nie jadłam, nie piłam. Nic. W tej rozpaczy napisałam list do taty. Nie wiedziałam, jak mam go przeprosić, że ja i moja cała rodzina, znaleźliśmy się w takiej sytuacji przeze mnie - wspominała w "Uwadze".  ZOBACZ TEŻ: Cztery lata temu wyszła z więzienia: "Płaczę, jak przypomnę sobie niektóre historie"

Krygier była konsultantką serialu "Skazana". - Pamiętam, jak rozmawiałyśmy z panią Beatą, która mówiła, że w więzieniu cały czas płakała. Nie miała żadnej nadziei. Jedyne, co się starała, to nie mieć żadnych kwitów karnych, żeby spróbować szybciej stamtąd wyjść - mówi Agata Kulesza.

Czy historia Pati jest prawdziwa?

Postać Patrycji Cichy, która w serialu gra koleżankę Alicji Mazur (a także jest bohaterką serialu "Pati"), również zainspirowana jest prawdziwą historią. Beata Krygiel wspierała się w więzieniu z Patrycją. Do dziś wysyła jej paczki do celi. - U niej nikt nigdy nie był na widzeniu, nie dostała żadnego listu od rodziny, której podobno w ogóle nie ma. Były momenty w więzieniu, kiedy ochroniła mnie przed przykrymi sytuacjami - mówi Krygiel w "Kobiecie za kratami".

Finałowy odcinek serialu "Skazana 2" 5 czerwca o godz. 21:35 w TVN.

ZOBACZ TEŻ: Na HBO Max "Creed" i "Creed 2". Zobacz filmy, w których Stallone pożegnał się z rolą Rocky’ego

Autor:joan

Źródło: Superwizjer, Uwaga

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości