Selena Gomez w Cannes: social media mają straszny wpływ na moje pokolenie

TVN24

Selenę Gomez na Instagramie śledzi ponad 150 mln użytkownikówInstagram/@selenagomez
wideo 2/3

Konto amerykańskiej piosenkarki i aktorki Seleny Gomez jest na Instagramie jednym z najpopularniejszych na świecie. Artystkę obserwuje ponad 150 milionów osób. W czasie festiwalu filmowego w Cannes Gomez namawiała jednak do ograniczania czasu spędzanego w social mediach.

26-letnią amerykańską piosenkarkę i aktorkę Selenę Gomez na Instagramie obserwuje ponad 150 milionów osób. To trzeci najlepszy wynik na świecie - artystkę wyprzedza tylko Ariana Grande (155 mln obserwujących) i Cristiano Ronaldo (166 mln).

Czytaj tez: Lepszy jest tylko Ronaldo. Instagram ma nową królową

"To bardzo niebezpieczne"

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w środę 15 maja na festiwalu filmowym w Cannes, Gomez ostrzegła młodych ludzi przed zbyt częstym korzystaniem z mediów społecznościowych.

- Social media mają straszny wpływ na moje pokolenie - stwierdziła artystka. - Patrzę na te wszystkie dziewczyny: jak bardzo są obciążone psychicznie, muszą się mierzyć z hejtem. Są niezdolne do wyrażenia własnego zdania - mówiła piosenkarka.

- Rozumiem, że prowadzenie kont i aktywność w mediach społecznościowych jest czymś niesamowitym, ale przeraża mnie, jak młode osoby się tam obnażają. Uważam, że to bardzo niebezpieczne - przyznała artystka.

26-latka odniosła się też do udostępnianych przez siebie treści. - Unikam publikowania bezsensownych obrazków. Moje konta w mediach społecznościowych prowadzę świadomie - stwierdziła.

Wyświetl ten post na Instagramie.

hi Cannes...you’re very pretty

Post udostępniony przez Selena Gomez (@selenagomez)

Wyświetl ten post na Instagramie.

throw b

Post udostępniony przez Selena Gomez (@selenagomez)

"To depresyjne i nieprawdziwe"

Pytana przez dziennikarzy, co można zrobić, żeby bezpiecznie korzystać z sieci i mediów społecznościowych, Gomez stwierdziła, że "to niemożliwe". Dodała tylko: - Musimy być bardzo ostrożni i ograniczać czas, jaki spędzamy w platformach społecznościowych.

To nie pierwszy raz, kiedy 26-latka przestrzega przed nadmiernym zaangażowaniem w social media.

- Widzę po sobie, że to depresyjne: ciągle patrzeć na tych wszystkich, pięknych ludzi. Ważne, żebyśmy robili sobie przerwy od mediów społecznościowych. I pamiętajmy, że to co tam widzimy, nie jest prawdziwe. Przykro mi to mówić i nie chcę nikogo urazić - ale to jest nierealistyczne na wiele sposobów - mówiła Gomez w kwietniu, w coachingowej audycji "Dream It Real".

Wyświetl ten post na Instagramie.

@coach

Post udostępniony przez Selena Gomez (@selenagomez)

72. festiwal w Cannes

72. festiwal filmowy w Cannes rozpoczął się 14 maja i potrwa do 25 maja. O złotą palmę walczy 21 filmów, a wśród nich komedia o zombi "The Dead Don't Die" w reżyserii Jima Jarmuscha. Oprócz Seleny Gomez w filmie grają m. in. Bill Murray, Tilda Swinton, Adam Driver i Tom Waits.

Tilda Swinton, Adam Driver, Bill Murray i Tom Waits) (http://www.tvn24.pl)

Jim Jarmusch (http://www.tvn24.pl)

Jim Jarmusch (http://www.tvn24.pl)

"The Dead Don't Die" (http://www.tvn24.pl)

"The Dead Don't Die" (http://www.tvn24.pl)

Autor: mbl//mro / Źródło: CNN, The Guardian, tvn24