TVN24 | Kultura i styl

"Walczył do samego końca". Nie żyje raper DMX

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
akw/kab
Źródło:
Reuters, People, BBC

Nie żyje Earl Simmons, znany jako DMX. Raper, kompozytor i producent filmowy miał 50 lat. Na początku miesiąca trafił do szpitala. Muzyk przez lata leczył się na odwyku. W przeszłości był karany za posiadanie narkotyków.

Agencja Reutera informując o śmierci rapera DMX, właściwie Earla Simmonsa, powołała się na magazyn "People", cytujący oświadczenie rodziny artysty. Portal magazynu poinformował, że zmarł on w szpitalu w White Plains w stanie Nowy Jork.

"Earl był wojownikiem, który walczył do samego końca" - zacytowano oświadczenie rodziny. Napisano, że "jego muzyka zainspirowała niezliczonych fanów na całym świecie" oraz, że "jego dziedzictwo będzie żyło wiecznie". "Doceniamy całą miłość i wsparcie w tym niewiarygodnie trudnym czasie" - napisała rodzina, cytowana przez "People".

"People" zacytował także oświadczenie szpitala, który poinformował, że raper zmarł w towarzystwie najbliższych, po zatrzymaniu akcji serca.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Raper trafił do szpitala na początku kwietnia. Portal TMZ podał wtedy, że przeszedł atak serca wywołany przez przedawkowanie narkotyków. Murray Richman, prawnik Simmonsa, nie potwierdził tych informacji. Poinformował za to, że muzyk był podpięty do aparatury podtrzymującej życie, oddycha samodzielnie, ale "aktywność jego mózgu jest niska".

Raper DMX na scenieShutterstock

DMX uznawany był za ikonę hip-hopu, współpracował z takimi artystami jak Jay-Z, Ja Rule, Eve i LL Cool J. Nagrał siedem albumów studyjnych, ostatni w 2012 roku. Debiutancki album rapera "It's Dark and Hell Is Hot" trafił na szczyt zestawienia Billboard 200. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedało się ponad 20 milionów jego płyt.

Simmons grał także w filmach, między innymi w "Od kołyski aż po grób" i "Romeo musi umrzeć". Na scenie występował przez dwie dekady.

Raper od lat walczył z uzależnieniem od narkotyków, kilkukrotnie był na odwyku. W przeszłości siedział w więzieniu między innymi za znęcanie się nad zwierzętami, a także za posiadanie narkotyków oraz broni. W 2016 roku przestał oddychać i był reanimowany na hotelowym parkingu w stanie Nowy Jork.

Autor:akw/kab

Źródło: Reuters, People, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości