Zespół Queen wydał piosenkę nagraną z Freddiem Mercurym. Od dziś można jej posłuchać

Autor:
kgo//am
Źródło:
Queen, tvn24.pl
Bohemian Rhapsody - zwiastun filmu
Bohemian Rhapsody - zwiastun filmu
wideo 2/3
Bohemian Rhapsody - zwiastun filmu

To pierwsza premiera piosenki grupy Queen nagranej z udziałem zmarłego w 1991 roku Freddiego Mercury'ego od lat. Muzycy nagrali "Face It Alone" w 1988 roku i po latach utwór został odnaleziony w archiwach. "To cudowne, prawdziwe odkrycie" - zachwyca się perkusista Roger Taylor. Piosenka znajdzie się na reedycji płyty "The Miracle", której premierę zaplanowano na listopad.

"Face It Alone" został pierwotnie nagrany podczas sesji zespołu w 1988 roku. W tym czasie Queen nagrał około 30 utworów, z których wiele nigdy nie zostało wydanych. Zostały odkryte na nowo, gdy zespół produkcyjny i archiwiści grupy powrócili do tych sesji, podczas pracy nad reedycją "The Miracle", płytą wydaną oryginalnie w 1989 roku. Na nowej wersji albumu znajdą się nie tylko odświeżone wersje utworów sprzed lat, ale również fragmenty rozmów członków Queen nagrane w studiach w Londynie i szwajcarskim Montreux. Premierę reedycji "The Miracle" zaplanowano na 18 listopada.

Zespół Queen o nowym utworze: "Mały klejnot"

"Cieszę się, że nasz zespół był w stanie znaleźć to nagranie. Po tylu latach wspaniale jest słyszeć całą naszą czwórkę… Tak, Deacy (John Deacon, basista grupy - red.) też tam jest… Pracujemy w studio nad świetnym pomysłem na piosenkę, który nigdy nie został ukończony… aż do teraz!" - przekazał cytowany na oficjalnej stronie zespołu gitarzysta Brian May.

Z kolei perkusista Roger Taylor przyznał, że zespół "w pewnym sensie zapomniał" o tym utworze. "Ale on tam był, ten mały klejnot. To cudowne, prawdziwe odkrycie" - zaznaczył muzyk.

Tu można posłuchać "Face It Alone" zespołu Queen:

To pierwszy nowy utwór z udziałem Freddiego Mercury’ego wypuszczony od 2014 roku. Wówczas wydana została kompilacja "Queen Forever", na której znalazły się trzy piosenki, w których śpiewa zmarły w 1991 roku wokalista: "Let Me In Your Heart Again”, "Love Kills" i "There Must Be More To Life Than This".

Bogata dyskografia Queen

Założony w 1970 roku zespół Queen nagrał łącznie 15 albumów studyjnych. Ostatni z nich ukazał się dopiero w 1995 roku - cztery lata po śmierci Mercury'ego. Do ich największych hitów należą: "Killer Queen", "We Will Rock You", "We Are The Champions", "Who Wants to Live Forever", "Crazy Little Thing Called Love", "Under Pressure" (nagrany wspólnie z Davidem Bowiem), "Don't Stop Me Now", "I Want It All", "Radio Ga Ga", "I Want To Break Free" czy "The Show Must Go On". Według różnych źródeł sprzedał od 170 do 300 milionów egzemplarzy swoich nagrań, co daje im miejsce w ścisłej czołówce najlepiej sprzedających się artystów wszech czasów.

ZOBACZ TEŻ: Elvis i Priscilla Presley spędzili tu swój miesiąc miodowy. Futurystyczny "dom jutra" wystawiony na sprzedaż

Autor:kgo//am

Źródło: Queen, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Columbia Records

Pozostałe wiadomości