Osiecka zasiadła w Rucianem-Nidzie

 
Projekt pomnika zawarty w dokumentach
Źródło: okularnicy.org.pl

Przed szkołą Rucianem-Nidzie na ławce przysiadła Agnieszka Osiecka. Pomnik naturalnych rozmiarów artystki powstał dzięki lokalnej inicjatywie. Uroczyste odsłonięcie było połączone między innymi z koncertem.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10 w sobotę w Zespole Szkół Samorządowych w Rucianem-Nidzie. W programie wydarzenia jest koncert poświęcony Osieckiej pod tytułem "Nie odkładajcie niczego na później", który będzie prowadzony przez absolwenta szkoły – Łukasza Borkowskiego.

Pomnik powstał dzięki środkom z funduszu Rady Rodziców przy Zespole Szkół Samorządowych w Rucianem-Nidzie, który nosi imię Osieckiej i ma upamiętnić jej życie oraz twórczość. Decyzję o postawieniu pomnika podjęła miejscowa Rada Miejska w marcu, kilkanaście dni po 15 rocznicy śmierci piosenkarki w 1997 roku.

Osiecka "siedzi" już w Warszawie i Opolu, gdzie wcześniej postawiono podobne, naturalnej wielkości pomniki.

Źródło: tvn24.pl

Czytaj także: